loading...

دانلود پاورپوینت کاراموزی و طرح توجیهی

پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد علوم تربیتی روشهای سازندگی از نظر اسلام ونقش آن در تعلیم و تربیت اسلامی  دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد رشته علوم تربیتی ، اهداف سازندگی از نظر اسلام  ،نقش خانواده در سازندگی از نظر اسلام ،روش هاي سازندگی از نظر اسلام  چکیده: هدف از انجام این تحقیق بررسي روشهای سازندگی از نظر اسلام ونقش آن در تعلیم و تربیت اسلامی مي باشد. با توجه به ماهیت و اهداف تحقیق،روش تحقیق این رساله، توصیفی است.در این پژوهش بعد از مشخص شدن پرسش های پژوهشی،از روش…

توجه :

با سلام.ضمن خوش آمد گویی تمامی طرح های توجیهی توسط مهندس مهدی بنی حسن کارشناس دام و طیور نوشته شده است.امیدوارم مورد توجه قرار بگیرد.

درگاه پرداخت اینترنتی این وبسایت توسط درگاه واسط آرین پال   مورد تایید قرارگرفته است

لینک دانلود فایل بعد از پرداخت به صورت آنی باز می شود.

ایمیل پشتیبانی سایت  mahdipnut@yahoo.com

شماره تماس پشتیبانی سایت : 09191968068 فقط پاسخگو به پیامک (لطفا از تماس خودداری کنید)

ایدی تلگرام پشتیبانی : poshtibaniu@ 

مراحل خرید فایل مورد نظر  :

1.کلیک بر گزینه خرید.
2.وارد کردن اطلاعات نام و نام خانوادگی ، ایمیل و شماره تلفن همراه.
توجه پست الکترونیکی همان ایمیل می باشد.در صورتی که ایمیل شخصی ندارید ادرس mahdipnut@yahoo.com وارد کنید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب ( با کلیه کارت هایی که عضو شتاب هستند قادر به خرید هستید)
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر ( دانلود فایل آنی  و پس از پرداخت لینک دانلود باز می شود.)

در صورت هرگونه مشکل در خرید و دانلود فایل با شماره 09191968068 با پیامک در ارتباط باشید.(پاسخگویی فقط به پیامک )

کپی برداری جزیی و کلی از مطالب و قرار دادن آن در سایت های دیگر از نظر شرعی حرام و پیگرد قانونی دارد.
مهدی بنی حسن بازدید : 209 پنجشنبه 13 خرداد 1395 نظرات ()
پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد علوم تربیتی روشهای سازندگی از نظر اسلام ونقش آن در تعلیم و تربیت اسلامی 
دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد رشته علوم تربیتی ، اهداف سازندگی از نظر اسلام  ،نقش خانواده در سازندگی از نظر اسلام ،روش هاي سازندگی از نظر اسلام 
چکیده:
هدف از انجام این تحقیق بررسي روشهای سازندگی از نظر اسلام ونقش آن در تعلیم و تربیت اسلامی مي باشد. با توجه به ماهیت و اهداف تحقیق،روش تحقیق این رساله، توصیفی است.در این پژوهش بعد از مشخص شدن پرسش های پژوهشی،از روش کتابخانه ای بصورت فیش برداری استفاده شد و پس از فیش برداری،مطالب بر اساس موضوعات مشخص طبقه بندی شد.در این تحقیق از روش کیفی برای تجزیه و تحلیل داده ها استفاده شده است. 
سه سوال اصلی پژوهش  به ترتیب پیرامون: اهداف سازندگی از نظر اسلام  ،نقش خانواده در سازندگی از نظر اسلام ،روش هاي سازندگی از نظر اسلام می باشد که به تفکیک هر کدام مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است.
 
 
   فهرست مطالب
 
فصل اول : کلیات پژوهش 
مقدمه 
بيان مساله 
اهميت و ضرورت انجام پژوهش 
اهداف پژوهش 
سوالات پژوهش 
تعاريف مفاهيم و واژگان 
فصل دوم : مبانی نظری پژوهش 
مقدمه
مبانی نظری 
سازندگی و مفاهیم آن 
مفهوم شناسی در باب سازندگی 
ویژگیهای سازندگی اسلامی 
ماهیت سازندگی 
 فلسفه سازندگی 
مکاتب فلسفی و سازندگی 
پندار گرايي و سازندگی 
واقعگرايي و سازندگی 
ماده گرايي و سازندگی 
مفهوم هدف در سازندگی 
هدف غایی از نظر اسلام 
اهداف ناظر به سازندگی اخلاقی 
اهداف ناظر به سازندگی اجتماعی 
امامان شیعه (الگوی مطلوب) 
اهداف ناظر به سازندگی عاطفی
اهداف ناظر به سازندگی اعتقادی 
اهداف ناظر به سازندگی فردی 
اهداف سازندگی از دیدگاه اسلام 
روش های  تربیت در اسلام 
عوامل سازندگی از اسلام 
نظام مفاهیم اساسی سازندگی در اندیشة تربیتی اسلام 
فصل سوم : روش شناسی پژوهش 
روش تحقیق 
جامعه آماری 
نمونه و روش نمونه گیری 
روش جمع آوری داده ها 
ابزار پژوهش 
روش تجزیه وتحلیل داده ها 
فصل چهارم :تجزیه و تحلیل یافته ها 
تحلیل فرضیه ها 
فصل پنجم: بحث و نتیجه گیری 
بحث و نتیجه گیری 
محدودیت های پژوهش 
پیشنهادات برگرفته از نتایج  پژوهش 
فهرست منابع 
 
فصل اول کلیات تحقیق
مقدمه: شناخت انسان مهمترين امر در سازندگی و تربيت اوست ، اينكه حقيقت انسان چيست و اين موجود از چه استعداد و ظرفيت وجودي برخوردار است، ملكي است يا ملكوتي، در جهت گيري تربيت، نحوه رفتار با انسان و سير انسان به سوي مقصد تربيت نقشي تعيين كننده دارد. با توجه به همين جايگاه است كه در سخنان پيشوايان معصوم(ص) برشناخت انسان ومعرفت نفس تاكيدي بسيار شده است تا جايي كه هيچ شناختي باآن قابل مقايسه نيست. اين شناخت ،برترين معرفتها و حكمت هاست،چنانچه در سخنان اميرمومنان علي(ع) امده است:" افضل المعرفه،معرفه الانسان نفسه " برترين معرفت، شناخت آدمي است خويشتن خود را. " افضل الحكمه،معرفه الانسان نفسه "برترين حكمت، شناخت آدمي است خويشتن خود را.والايي اين معرفت تا بدانجاست كه از پيشواي موحدان علي(ع) چنين وارد شده است:" غايه المعرفه ان يعرف المرء نفسه "هدف نهايي معرفت، آن است كه آدمي خود را بشناسد." من عرف نفسه فقد انتهي الي غايه كل معرفه و علم "هر كه خود را بشناسد، به نتيجه و غايت هر شناخت و دانشي دست يافته است. غايت تربيت، معرف الله است و اتصاف به صفات حسناي الهي؛و اين راه از خود انسان مي گذرد." يا ايها الذين امنو عليكم انفسكم "اي كساني كه ايمان آورديده اید، بر شما باد نفس هايتان. " انی جاعل فی الارض خلیفه..." انسان شگفت ترین مخلوق خداوند و والاترین نشانه قدرت حق است.انسان مستعد اتصاف به همه صفات و کمالات الهی است تا به مقام خلیفه الهی رسد و این سیر جز با تربیت حقیقی میسر نمی شود. حقیقت انسان حقیقتی ملکوتی است و انسان با طی مراتبی، قوس نزولی را طی کرده است ودر این مرتبه خاکی و در پایین ترین مراتب قرار گرفته است و با تربیت می تواند به حقیقت وجود خویش دست یابد ومتصف به والاترین کمالات شود(دلشاد تهرانی ،1385،ص17)..
 
بیان مسئله : از دیدگاه اسلام ،انسان حقیقتی است مرکب از دو بعد جسم و روح .«انی خالق بشرا من طین فاذاسوینه ونفخت فیه من روحی » من بشری از گل خلق خواهم کرد چون او را بیاراستم واز روح خود در او دمیدم .و آنچه جوهر اصلی وجود اورا تشکیل می دهد روح است ،بنابراین کمال حقیقتی مربوط به روح است که امری فناناپذیر وجاودانه می باشد .پس روح همان امانتی است که باید به نزد خداوند باز گردانده شود وبر انسان واجب است تا این امانت را حفظ نماید لذا پرورش روح در جهت متعالی شدن می باشد .پس انسان باید سازنده باشد،یعنی بتواند روح خود را به نحو احسن وبه سوی کمال پرورش دهد .آنچه که روح را پرورش داده واز زشتیها دور می سازد ،تربیت است ،لذا می توان سازندگی را چنین معنا نمود :«سازندگی پرورش جسم وروح وتقویت جنیه های ارادی در جهتی است که انسان را به سوی کمال سوق دهد »(شریعتمداری ،1380).تربیت فرایندی است که در سراسر عمر انسان اتفاق می افتد وقاعدتا جنبه تکاملی ،رشدی وصعودی دارد ،بدین معنی که هر چه جلوتر می رویم فرد شکوفاتر می شود .تربیت اسلامی از منبع وحی سرچشمه می گیرد واز این رو تربیتی دینی ،الهی ومعنوی محسوب می گردد واهداف آن تقویت اراده ،عبادت ونیایش ،محبت ،تقویت حس حقیقت جوئی ،مراقبه ومحاسبه ،تفکر ،محبت اولیا ،ازدواج ،جهاد وکار است هر فعل وصفتی به هر اندازه که انسان را در رسیدن به کمال نهایی یاری کند یا زمینه را برای رسیدن به آن فراهم آورد از ارزش اخلاقی برخوردار بوده و سازنده است ودرمقابل فضایل انسانی ،رذایل اخلاقی است که انسان را به ورطه سقوط می کشاند واگر انسان در جهت سازندگی که همانا عبادت خداونداست ،قدم برندارد مسلما در ورطه سقوط خواهد افتاد (سادات ،1380:30).
 
 اهداف تحقیق:
هدف كلي 
بررسي روش های سازندگی در تعلیم و تربیت اسلامی. 
 
اهداف جزئي
1-بررسي اهداف سازندگی انسان از ديدگاه مکتب اسلام.
2-بررسي نقش خانواده درسازندگی و تربیت انسان از ديدگاه مکتب اسلام. 
3-بررسي روش هاي سازندگی و تربيت انسان از ديدگاه مکتب اسلام.
 
سوالات  تحقيق 
1- هدف سازندگی در انسان از نظر اسلام چیست ؟
2-نقش خانواده در سازندگی انسان  از ديدگاه اسلام چيست ؟
3- روشهای سازندگی از ديدگاه اسلام چيست ؟
 
دانلود پایان نامه نقش سازندگی و تعلیم تربیت اسلامی
 
پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد : روشهای سازندگی از نظر اسلام ونقش آن در تعلیم و تربیت اسلامی 
قالب فایل : word  --- تعداد : 160صفحه
 
فصل دوم مبانی نظری و پیشینه پژوهش
مقدمه : فصل دوم شامل دو بخش است در بخش اول مبانی نظری سازندگی و سازندگی در مکتب اسلام  بحث می شود و در پایان پیشینه تحقیق اورده شده است..
مبانی نظری:
سازندگی تربیتی و مفاهیم آن
از آنجا که مفهوم سازندگی  بسیار گسترده است به همین نسبت هم می تواند مبهم باشد پس شایسته است که جنبه های گوناگون آن را با بکارگیری واژه هایی چون " آموزش"، "پرورش"، و "بار آوردن" از یکدیگر متمایز کنیم و خود واژه سازندگی را تنها برای معنی تحول در انسان بکار ببریم.
به سخن کوتاه ،آموزش راهی است که مقصد آن پدید آوردن دگرگونی وتحول است وآموزشی که به هیچ گونه تحولی نینجامد ،از معنی حقیقی خود دور شده است .
اما با آنکه مفهوم پروردن ، بار آوردن و سازندگی ، همه با تغییر و دگرگونی همراهند با این همه اینها نیز هم معنی نیستند ومیان اینها نیز تفاوت هایی گاه بس مهم ،در کار است .
به سخن کوتاه ،اگر پرورش فراهم آوردن زمینه برای نمایان شدن توانایی هاست وبنیاد آن همانا فعالیت آزادپرورش یابنده است؛ بار آوردن ،کاری است که بیشتر با فرمان دادن،تحمیل کردن ،شکل دادن ،پدیدآوردن عادت ها ، ودرنتیجه با محدود کردن فعالیت آزاد طبیعی همراه است ؛و  روش آن بیش از هر چیز ،تلقین وتکرار ،ونیز واداشتن وبازداشتن است.
 
فصل سوم روش شناسی پژوهش
مقدمه: در این فصل روش شناسی تحقیق مورد بررسی قرار می گیرد.روش تحقیق مبحثی بسیار مهم است و تصویری از چگونگی انجام تحقیق،منابع مورد استفاده،تجزیه و تحلیل و نتیجه گیری در اختیار ما قرار می دهد.به همین دلیل ما در این فصل به بررسی و شرح نوع و روش تحقیق،جامعه آماری،روش گرداوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات می پردازیم.
روش تحقیق:
با توجه به ماهیت و اهداف تحقیق،روش تحقیق این رساله،توصیفی است.
در تحقیقات توصیفی محقق به دنبال چگونه بودن موضوع است و می خواهد بداند پدیده،متغیر،شیء و یا مطلب چگونه است.به عبارت دیگر تحقیق توصیفی،وضع موجود را بررسی می کند وبه توصیف منظم و نظام دار وضعیت فعلی را می پردازد و ویژگی ها و صفات ان را مطالعه و در صورت لزوم ارتباط بین متغیرها را بررسی می نماید.( دلاور،1384).
البته هدف این تحقیق بررسی وضع موجود سازندگی و تربیت در انسان ها نیست،بلکه می خواهیم نظرات اسلام پیرامون سازندگی را استخراج و تحلیل کنیم.
همچنین تحقیقات توصیفی ممکن است به کشف اصول و قوانین و ارئه نظریه منتهی شود؛این سخن بدان معناست که از طریق این گونه تحقیقات شناخت های کلی حاصل می شود.(دلاور،1388). با توجه به ماهیت و اهداف تحقیق،روش تحقیق این رساله، توصیفی می باشد
 
روش جمع آوری اطلاعات:
در این پژوهش بعد از مشخص شدن پرسش های پژوهشی،از روش کتابخانه ای بصورت فیش برداری استفاده شد و پس از فیش برداری،مطالب بر اساس موضوعات مشخص طبقه بندی شد.مبنای کار استفاده از اثار اسلامی می باشد؛همچنین از شرح ها و تفسیرهای در دسترس،کتب و مقالات پژوهشی در زمینه اراء اسلامی پیرامون سازندگی و تربیت بهره گرفته ایم وسپس اطلاعات موردنظر را از انها استخراج و مورد تجزیه و تحلیل قرار داده ایم.
روش تجزیه و تحلیل اطلاعات:
تحقیقاتی که نوعاً کتابخانه ای هستند و داده ها بوسیله ابزارهایی نظیر فیش،جدول،کارت و امثال آن گرداوری می شود،از نوع تحقیقات کیفی هستند.(حافظ نیا،1379)
در این تحقیق از روش کیفی برای تجزیه و تحلیل داده ها استفاده می شود.با توجه به توصیفی بودن پژوهش حاضر و نبود متغیر کمی،استفاده از روش های اماری به منظور تجزیه و تحلیل یافته ها امکان پذیر نمی باشد.
مبنا و معیار در تجزیه و تحلیل های کیفی مشخصاً عقل ،منطق،تفکر و استدلال است؛یعنی محقق با استفاده از عقل و منطق و غور و اندیشه باید اسناد،مدارک و اطلاعات را مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار دهد و حقیقت و واقعیت را کشف و درباره سوالات اظهارنظر نماید.البته استدلال عقلانی،منطق و تفکر معیارهایی نیستند که تنها به کار تحقیقات کیفی بیایند،بلکه در هر نوع تحقیق علمی بکار می روند و محقق ناگزیر است که روش ها و نتایج بدست امده را با انها محک بزند و اگر احساس کند روش آماری نتیجه ای داده که با عقل و منطق جور در نمی اید،باید نتایج روش اماری را کنار بگذارد و به عقل و منطق بها دهد؛ زیرا تجزیه و تحلیل،ترکیب و تجرید و تعمیم،کار عقل است.(دلاور،1384).
 
فصل چهارم تحلیل یافته ها
مقدمه : در فصل اول به بيان کليات، در فصل دوم به مباني نظري،پيشينه مطالعاتي و در فصل سوم به روش شناسي تحقيق پرداخته شد.در اين فصل با عنوان يافته هاي تحقيق،.در اين فصل سوالات پژوهش به ترتيب بررسي و پاسخ هاي مربوطه که با تکيه بر فصل هاي قبلي تحقيق بدست آمده،ارائه مي شود.
 
تحلیل سوال اول تحقيق:
هدف سازندگی انسان از ديدگاه اسلام چيست؟
از مجموعه بيانات بزرگواران وامامان مي توان به تحليل و استنباط نظرات اسلام در اين زمينه پرداخت.اسلام از هدف هاي مادي و اجتماعي صرف فراتر مي روند و هدف غايي تربيت را تبديل انسان طبيعي به يک انسان الهي مي دانند:
تمام کوشش انبياء براي اين بوده است که انسان را بسازند، تعديل کنند انسان طبيعي را؛ مبدل کنند به يک انسان الهي. (صحيفه امام،ج9).
با توجه تعاريفي که از اهداف سازندگی ارائه گرديده و نيز با توجه به سخنان معصومین که به نوعي اشاره به اهداف سازندگی دارد و از ديد اسلامي ايشان نشأت گرفته است و در فصل دوم آورده شد، اين اهداف به عنوان اهداف سازندگی از ديدگاه اسلام استخراج گرديد:
1. سازندگی ديني(اسلامي)، سازندگی اخلاقي و سازندگی قرآنی (تربیت مطلوب):
اسلا م هدف اصلي سازندگی را تبديل انسان طبيعي به انسان الهي ميداند. اسلام از معلمي مي خواهد که کودکان را از همان ابتدا اسلامي بار بياورند و آنها را تربيت ديني کنند. امام خمینی دراین زمینه می فرمایند:
معلمان از اين کودک هاي نورس را که آلوده نيستند به آن چيزهايي که ما بزرگ ها آلوده هستيم نگذاريد آلوده شوند. تربيت ها تربيت هاي ديني باشد. اسلام تمام آزادي ها و استقلال ها را بيمه مي کند.بچه هاي کوچک ما را اگر اسلامي بار بياورند استقلال وآزادي مملکت شما بيمه خواهد شد .(صحيفه،ج10، ص 88).
 
فصل پنجم نتیجه گیری و پیشنهادات
مقدمه: اين فصل در واقع خلاصه اي از فصول گذشته،نتيجه اي که از اين پژوهش گرفته مي شود و همچنين بيان محدوديت ها وارائه پيشنهادات است؛ بدين صورت که ابتدا مروري اجمالي برعناوين و مباحث فصل هاي قبلي مي شود و سپس ياقته ها و نتايج تحقيق مورد بازنگري قرار مي گيرند و پس از آن محدوديت ها ي تحقيق( در اختيار پژوهشگر و خارج از اختيار پژوهشگر) بيان و در نهايت پيشنهادات کاربردي ارائه مي گردد.به بياني ديگر در اين فصل خلاصه اي از يافته هاي پژوهش ارائه مي شود.
 
خلاصه و يافته هاي تحقيق:
موضوع تحقیق بررسي روشهای سازندگی در اسلام و پاسخ گویی به سوالات زیرمی باشد:
1.اهداف  سازندگی از ديدگاه اسلام چيست؟
2. روشهاي سازندگی از ديدگاه اسلام چيست؟
3. نقش خانواده در تربيت از ديدگاه اسلام چيست؟
در فصل اول تحت عنوان کليات تحقيق پس از ذکر مقدمه،به بيان مساله پرداخته شد. پس از آن اهميت و ضرورت تحقيق مطرح گشت. سپس سوالات و اهداف تحقيق مشخص و با تعريف تفاهيم و واژگان تحقيق اين فصل خاتمه يافت.
فصل دوم ادبيات تحقيق نام داشت و هسته اصلی اين پژوهش بود.زيرا با توجه به مطالبي که در آنجا آورده شد پاسخگويي به سولات تحقيق امکان پذير گرديد.اين فصل داراي 2 بخش بود. در بخش اول مباني نظري و به موضوعات زير پرداخته شد:
- سازندگی و مفهوم هاي گوناگون آن. 
- ضرورت امکان ادمي.
- امکان سازندگی ادمي.
-. بررسی مکاتب وفلسفه تربیتی
- اهميت دوران کودکي.
- انسان شناسي از ديدگاه اسلام
- ماهيت سازندگی از اسلام
- محتواي سازندگی از اسلام
- اصول سازندگی از اسلام
- اهداف سازندگی
- هدف تعليم و تربيت ادمي.
- اهداف تربيت از اسلام
- روش هاي سازندگی.
- روش هاي سازندگی از اسلام
- نقش معلم در سازندگی.
- جايگاه و رسالت معلم از اسلام
- نقش خانواده در سازندگی.
- نقش خانواده در سازندگی از اسلام
در بخش دوم که پيشينه مطالعاتي نام داشت به طور مختصر به بررسي پايان نامه ها،مقالات و کتبي که به نوعي با موضوع تحقيق مرتبط بودند پرداخته شد. البته سعی شد پیشینه در داخل متن و متناسب با موضوعات متنوع فصل دوم بیاید و از قرار دادن  پیشینه بعنوان یک مبحث جدا اجتناب ورزیده شد.
از آنجايي که اين تحقيق از نوع تحقيقات توصيفي بنیادی مي باشد،براي پاسخگويي به سؤالات پژوهش از اکثر مقالات و کتب و پايان نامه هايي که به نوعي با موضوع تحقيق و سؤالات تحقيق مربوط بودند استفاده شده است.
 
متن فوق تنها خلاصه ای از قسمت های پایان نامه بود.برای دانلود فایل اصلی،انلاین پرداخت کنید و انلاین دانلود کنید.
 
روش دانلود فایل :
 
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 
قیمت: 70 هزار تومان
قیمت : 50 هزار تومان
 

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
آموزش مراحل خرید فایل

مراحل خرید فایل مورد نظر  :

1.کلیک بر گزینه خرید.
2.وارد کردن اطلاعات نام و نام خانوادگی ، ایمیل و شماره تلفن همراه.
توجه پست الکترونیکی همان ایمیل می باشد.در صورتی که ایمیل شخصی ندارید ادرس mahdipnut@yahoo.com وارد کنید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب ( با کلیه کارت هایی که عضو شتاب هستند قادر به خرید هستید)
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر ( دانلود فایل آنی  و پس از پرداخت لینک دانلود باز می شود.)

در صورت هرگونه مشکل در خرید و دانلود فایل با شماره 09191968068 با پیامک در ارتباط باشید.(پاسخگویی فقط به پیامک )
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
با عرض سلام و احترام خدمت شما کاربر عزیز. از اینکه وبسایت من رو برای خواندن انتخاب کردید از شما کمال تشکر را دارم.که افتخار دارم پایان نامه و پروژه های دانشگاهی را از طریق این سایت در اختیار شما سروران گرامی بگذارم. اميد است سير و سرچ در اين مجموعه افزايش بار اندوخته هاي علمي دوستان دانش دوست و پژوهشگر، را سبب شود در اين اثني ما را با رهنمود هاي ناب خويش راهنمايي نماييد. ایمیل: mahdipnut@yahoo.com 09191968068 فقط پاسخگو به پیامک
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 306
 • کل نظرات : 101
 • افراد آنلاین : 5
 • تعداد اعضا : 86
 • آی پی امروز : 122
 • آی پی دیروز : 92
 • بازدید امروز : 741
 • باردید دیروز : 798
 • گوگل امروز : 40
 • گوگل دیروز : 35
 • بازدید هفته : 3,865
 • بازدید ماه : 13,140
 • بازدید سال : 104,929
 • بازدید کلی : 767,260
 • کدهای اختصاصی