loading...

دانلود پاورپوینت کاراموزی و طرح توجیهی

پایان نامه  رشته روان شناسی با موضوع اثر بخشی  مدل های مذهبی در افزایش سلامت روانی خانواده دانلود پایان نامه رشته روانشناسی با موضوع مدل های مذهبی ، مدل های مذهبی و افزایش سلامت روانی ، پایان نامه اماده رشته روانشناسی ، قالب فایل : word  --- تعداد 96 صفحه چکیده: پایان نامه  حاضر با هدف بررسي اثر بخشی  مدل های مذهبی در بهبود سلامت روانی خانواده انجام شده است. جامعه آماری این پژوهش شامل کلیه خاتواده های شهر تهران بوده است . نمونه پزوهش تعداد 200 خانواده بوده اند که بصورت تصادفي…

توجه :

با سلام.ضمن خوش آمد گویی تمامی طرح های توجیهی توسط مهندس مهدی بنی حسن کارشناس دام و طیور نوشته شده است.امیدوارم مورد توجه قرار بگیرد.

درگاه پرداخت اینترنتی این وبسایت توسط درگاه واسط آرین پال   مورد تایید قرارگرفته است

لینک دانلود فایل بعد از پرداخت به صورت آنی باز می شود.

ایمیل پشتیبانی سایت  mahdipnut@yahoo.com

شماره تماس پشتیبانی سایت : 09191968068 فقط پاسخگو به پیامک (لطفا از تماس خودداری کنید)

ایدی تلگرام پشتیبانی : poshtibaniu@ 

مراحل خرید فایل مورد نظر  :

1.کلیک بر گزینه خرید.
2.وارد کردن اطلاعات نام و نام خانوادگی ، ایمیل و شماره تلفن همراه.
توجه پست الکترونیکی همان ایمیل می باشد.در صورتی که ایمیل شخصی ندارید ادرس mahdipnut@yahoo.com وارد کنید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب ( با کلیه کارت هایی که عضو شتاب هستند قادر به خرید هستید)
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر ( دانلود فایل آنی  و پس از پرداخت لینک دانلود باز می شود.)

در صورت هرگونه مشکل در خرید و دانلود فایل با شماره 09191968068 با پیامک در ارتباط باشید.(پاسخگویی فقط به پیامک )

کپی برداری جزیی و کلی از مطالب و قرار دادن آن در سایت های دیگر از نظر شرعی حرام و پیگرد قانونی دارد.
مهدی بنی حسن بازدید : 275 جمعه 11 تير 1395 نظرات ()

پایان نامه  رشته روان شناسی با موضوع اثر بخشی  مدل های مذهبی در افزایش سلامت روانی خانواده

دانلود پایان نامه رشته روانشناسی با موضوع مدل های مذهبی ، مدل های مذهبی و افزایش سلامت روانی ، پایان نامه اماده رشته روانشناسی ،
قالب فایل : word  --- تعداد 96 صفحه
چکیده: پایان نامه  حاضر با هدف بررسي اثر بخشی  مدل های مذهبی در بهبود سلامت روانی خانواده انجام شده است. جامعه آماری این پژوهش شامل کلیه خاتواده های شهر تهران بوده است . نمونه پزوهش تعداد 200 خانواده بوده اند که بصورت تصادفي ساده انتخاب شدند. ابزار پژوهش پرسشنامه نگرش مذهبی و مقیاس سلامت روان گلدبرگ بوده که برروي آنان اجرا گرديد. در اين پژوهش از ضريب همبستگي پيرسون و تحليل رگرسيون استفاده شد. تحلیل داده ها نشان داد که بین مدل مذهبی خانواده با سلامت روان و همچنین مولفه های اضطراب ،نارسا كنش وري اجتماعي ،افسردگي  رابطه منفی معناداری وجود دارد اما بین مدل های  مذهبی و سلامت روان( مولفه نشانه های جسمانی) رابطه معناداری وجود ندارد.

واژگان کلیدی: دانلود پایان نامه رشته روانشناسی ، مدل های مذهبی و سلامت روانی ، مدل مدل های  مذهبی، سلامت روان ، اضطراب و بی خوابی، نارسا کنش وری اجتماعی، افسردگی، نشانه های بدنی


فهرست مطالب
چکیده 1
فصل اول: کلیات تحقیق 2
مقدمه 3
بیان مساله 4
اهمیت و ضرورت تحقیق 6
 هدف تحقیق 7
 فرضیه های تحقیق 7
تعریف واژگان 8
 فضل دوم: ادبیات وپیشینه تحقیق 10
سلامت روان و ابعاد آن 11
مفهوم سلامت  تن و روان 12
اهميت و تعاريف سلامت تن و روان 13
نظريه هاي پیرامون شخصيت سالم 14
نظريه‌ي انسان بالغ آلپورت 15
نظرية انسان با كنش كامل راجرز 15
نظريه انسان بارور يا مولد فروم 15
نظريه انسان خواستار تحقق خويشتن مزلو 15
نظريه انسان فرديت يافته يونگ 16
نظريه انسان از خود فرا رونده فرانكل 16
نظريه انسان اين مكاني و اين زماني پرلز 16
نظريه موري 19
نظريه‌ي آبراهام مازلو 19
نظريه جورج كِلي 20
مذهب و مقوله سلامتی 24
روانشناسی اسلامی و سلامت 27
روانشناسی دین و نگرش های مذهبی 32
سلامتی و بیماری 43
مدل زیستی پزشکی 47
ارزیابی مدل زیستی پزشکی 47
مدل زیستی روانی اجتماعی 48
نقش عوامل روانی 48
آیینه سلامتی درمعنای زندگی 51
پیشینه مطالعاتی تحقیق 57
فصل سوم: روش تحقیق 63
مقدمه 64
 روش تحقیق 64
جامعه آماری 64
حجم نمونه و روش نمونه گیری 64
 ابزار اندازه گیری 64
 روش های آماری و تجزیه و تحلیل داده ها 72
فصل چهارم:تحلیل داده ها 73
تحلیل توصیفی 75
 تحلیل استنباطی 79
فصل پنجم: بحث و نتیجه گیری 84
بحث و نتیجه گیری 85
 محدودیت های تحقیق 89
پیشنهادات پژوهش 90
منابع 92
فارسی 92
لاتین 96



فصل اول کلیات تحقیق
مقدمه : مدل های های مذهبی به مثابه آگاهی از هستی یا نیروی فراتر از جنبه های مادی زندگی است و احساس عمیقی از وحدت و پیوند با کائنات را به وجود می آورد. تکیه گاه مذهبی می تواند تاثیر بسزایی در سلامت روانی، جسمی، رضایت از زندگی و سرزنده بودن، رابطه مثبت و معنی دار داشته باشد (اکستین  و کرن، 2002 ).
مزلو   (1971)یافتن معنی زندگی را، نگرانی عمده و اولیه انسان می داند. به اعتقاد مزلو، فرد خود شکوفا به دنبال بالابردن هستی خویش است، تا از این طریق معرفتش را نسبت به خود و دیگران گسترش دهد و در هر فعالیتی از شخصیت خود بهره گیرد. این فرایند توسط مجموعه ی بزرگتری از ارزشها هدایت می شود که به خوبی، زیبایی و تمامیت زندگی تاکید می کند(به نقل از یزدانی، 1382).

بیان مسئله
بدون شک سلامت روان افراد یکی از اجزاء تفکیک ناپذیر تعلیم و تربیت می باشد. کاربرد آن نه تنها در مراکز رسمی آموزش و پرورش، بلکه در تعلیم و تربیت غیر رسمی خانواده و جامعه ضروری است، ولی متاسفانه در کشور ما عده کمی به این امر مهم بها می دهند. در سالهای اخیر هدف تعلیم و تربیت بیش از پیش متوجه آماده کردن افراد با شخصیت سالم است. برای آن که جامعه ای سالم و کارآمد داشته باشیم تا افراد انسانی در آن سرشار از شور و نشاط همراه با انگیزه و هدف در زندگی باشند، فراهم کردن امکانات لازم و ایجاد فضای سالم و عاری از هرگونه مشکلات رفتاری ضروری است. برای رسیدن به این هدف، طرح و بررسی و هم چنین برنامه ریزیهای اصولی سلامت جسمی و روانی از سطح کودکی در درون خانواده ها گرفته تا دوره ی نوجوانی و جوانی در مدرسه و دانشگاه و دوران پس از آن امری لازم است (علوی، 1382).

اهداف تحقیق
هدف اصلی این تحقیق  تعیین میزان رابطه مدل های هاي مذهبي و سلامت عمومي خانواده ها می باشد.

اهداف فرعی:
تعیین میزان رابطه بین مدل های هاي مذهبي و بهبودسلامت جسمی خانواده ها
تعیین میزان رابطه بین مدل های هاي مذهبي و کاهش افسردگی خانواده ها
تعیین میزان رابطه بین مدل های هاي مذهبي و کاهش اضطراب و بی خوابی خانواده ها
تعیین میزان رابطه بین مدل های هاي مذهبي و نارسا کنش وری اجتماعی خانواده ها .

فرضیه های تحقیق
بین مدل های  های مذهبی و سلامت  روان خانواده ها رابطه  وجود دارد .
ا- بین مدل های  های مذهبی و سلامت جسمانی رابطه وجود دارد .
2- بین مدل های  های مذهبی و میزان اضطراب و بی خوابی خانواده ها رابطه  وجود دارد .
 3- بین مدل های  های مذهبی و اختلال در عملکرداجتماعی خانواده ها رابطه  وجود دارد
4- بین مدل های های مذهبی و میزان افسردگي خانواده ها رابطه  وجود دارد.


فصل دوم
ادبیات وپیشینه تحقیق

مقدمه:
فصل دوم شامل دو بخش است در بخش اول مبانی نظری سلامت جسمانی و روانی بحث می شود، در بخش دوم به مطالعه وبحث در مورد روانشناسی دین و نگرش های مذهبی صحبت خواهد شد. توضیح اینکه محقق به دنبال آن بوده است تا سوابق مطالعاتی و پیشینه تحقیق را متناسب با موضوع در متن بگنجاند و از آوردن پیشینه بصورت یکجا در انتهای فصل بپرهیزد.
بخش اول
الف : مبانی نظری
سلامت روان و ابعاد آن
سلامت سازه‌اي پيچيده است و منظور از آن تجربه وكنش‌وري‌‌‌‌ بهينه روان شناختي است. اگرچه سئوال « حال شما چطور است؟»بسيار ساده به نظر مي‌رسد، نظريه پردازان معتقدند كه موضوع سلامت بسيار پيچيده و بحث انگيز است.

 

دانلود پایان نامه روانشناسی مدل های اجتماعی و سلامت خاناده

پایان نامه  رشته روان شناسی با موضوع:
 اثر بخشی  مدل های مذهبی در افزایش سلامت روانی خانواده


قالب فایل :word  ---- تعداد 97 صفحه
در این تحقیق برای تجزیه و تحلیل داده ها ازروشهای آماری توصیفی شامل میانگین،انحراف استاندارد،و همچنین  از آمار استنباطی شامل همبستگی پیرسون، و تحلیل واریانس رگرسیون همراه با بررسی استفاده شده است .

 


فصل سوم روش شناسی تحقیق
مقدمه
در این فصل به روش اجرای پژوهش اشاره می شود.در این فصل ابتدا به طرح پژوهش جامعه آماری و نمونه سپس ابزارهای پژوهش و روش های تجزیه و تحلیل اطلاعات جمع آوری شده می پردازیم.
روش تحقیق:
با توجه به اين كه هدف از اين پژوهش بررسي رابطه بين مدل های  های مذهبی و سلامت روان خانواده ها تحت حمایت بدون دستکاری کردن یا کنترل آنهاست روش تحقیق مورد استفاده همبستگی از نوع تحقیقات توصیفی است.  
جامعه آماري:
جامعه آماری پژوهش را کلیه  خانواده های جانبازان شهر تهران که در حال حاضر  در آسایشگاه های بنیاد و یا در منازل خود بستری بوده تشکیل می دهد که تعداد آن ها نفر 5600 نفر می باشد.
حجم نمونه و روش نمونه گیری    
با توجه به جدول مورگان براي انتخاب 200نفر به عنوان نمونه با توجه به لیست خانواده ها تحت حمایت بنیاد در معاونت انسانی آن مرکز، بصورت تصادفی آسایشگاه ها و منازل خانواده ها بستری شده انتخاب
و پرسشنامه ها اجرا گردید.
جهت جلوگیری ازافت نمونه تعداد 230 پرسشنامه توزیع شده است.

فصل چهارم تجزیه و تحلیل داده ها
مقدمه:
هدف از انجام اين پژوهش بررسی رابطه مدل مذهبی بر سلامت روان خانواده های جانبازان  تحت حمایت  مي باشد. بدين منظور تعداد 200 نفر از خانواده های جانبازان تحت حمایت بنیاد جانبازان که در حال حاضر بستری بوده اند بصورت تصادفي انتخاب شدند و پرسشنامه نگرش مذهبی و سلامت روان برروي انان اجرا گرديد. در نهايت داده هاي پژوهش با نرم افزار كامپيوتري(SPSS) مورد تجزيه و تحليل اماري قرار گرفت. در این فصل به تجزیه و تحلیل داده ها ی پژوهش در دو سطح توصیفی و استنباطی پرداخته می شود. در بخش توصیفی مربوط به آزمودنی ها به صورت جداول و نمردار های فراوانی ارائه می شودو سپس در سطح استنباطی هر یک ازسوالات پزوهش و آزمون آماری مربوط به ان ارائه می شود.

فصل پنجم نتیجه گیری و پیشنهاد ها

مقدمه : در پایان نامه حاضر براي بررسي رابطه مدل های های مذهبی بر سلامت روان خانواده های جانبازان  تحت حمایت  ابتدا تعداد 200 نفر از خانواده ها تحت حمایت بنیاد جانبازان که در حال حاضر بستری بوده اند بصورت تصادفي انتخاب شدند و پرسشنامه نگرش مذهبی و سلامت روان برروي آنان اجرا گرديد. براي تجزيه و تحليل داده ها از روش هاي آماري توصيفي(ميانگين، انحراف معيار) و ضريب همبستگي پيرسون و تحليل رگرسيون استفاده شد. در اين بخش به بحث و نتیجه گیری يافته هاي پژوهش مي پردازيم.


بحث و نتیجه گیری
فرضیه اصلی تحقیق

بین مدل های  های مذهبی و سلامت  روان خانواده ها رابطه  وجود دارد .
با توجه به اطلاعات مندرج در جدول شماره  5-4  چون r بدست آمده در سطح 001/0 معنی دار است با 99%درصد اطمینان می توان گفت مدل های  های مذهبی بر سلامت روان خانواده ها موثر است.نتیجه این تحقیق با نتایج پژوهش توسط نوربالا( 1378) که بر روي خانواده ها با آسيب هفتاد درصد انجام شده مشابه می باشد. همچنین نتیجه تحقیق همسو با پژوهش محققی و همکاران(1387)می باشد، ایشان پژوهشی به منظور مشخص کردن رابطه معنویت و بهداشت روان دانشجویان دانشگاه بوعلی سینا همدان در سال 87-86 انجام داده اند که نتایج به دست آمده رابطه معناداری را، بین معنویت و سلامت روان نشان داده است. به این معنی که با افزایش معنویت در زندگی، میزان سلامت روانی دانشجویان ، افزایش می یابد.
تاثیر و رابطه معنویت بر فرایند روان شناختی به ویژه سلامت روانی در تحقیقات مختلف، گزارش شده است.



متن فوق تنها خلاصه ای از قسمت های پایان نامه بود.برای دانلود فایل اصلی،انلاین پرداخت کنید و انلاین دانلود کنید.

روش دانلود فایل :

1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر


قیمت: 50هزار تومان
قیمت : 25هزار تومان

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
آموزش مراحل خرید فایل

مراحل خرید فایل مورد نظر  :

1.کلیک بر گزینه خرید.
2.وارد کردن اطلاعات نام و نام خانوادگی ، ایمیل و شماره تلفن همراه.
توجه پست الکترونیکی همان ایمیل می باشد.در صورتی که ایمیل شخصی ندارید ادرس mahdipnut@yahoo.com وارد کنید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب ( با کلیه کارت هایی که عضو شتاب هستند قادر به خرید هستید)
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر ( دانلود فایل آنی  و پس از پرداخت لینک دانلود باز می شود.)

در صورت هرگونه مشکل در خرید و دانلود فایل با شماره 09191968068 با پیامک در ارتباط باشید.(پاسخگویی فقط به پیامک )
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
با عرض سلام و احترام خدمت شما کاربر عزیز. از اینکه وبسایت من رو برای خواندن انتخاب کردید از شما کمال تشکر را دارم.که افتخار دارم پایان نامه و پروژه های دانشگاهی را از طریق این سایت در اختیار شما سروران گرامی بگذارم. اميد است سير و سرچ در اين مجموعه افزايش بار اندوخته هاي علمي دوستان دانش دوست و پژوهشگر، را سبب شود در اين اثني ما را با رهنمود هاي ناب خويش راهنمايي نماييد. ایمیل: mahdipnut@yahoo.com 09191968068 فقط پاسخگو به پیامک
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 306
 • کل نظرات : 101
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 86
 • آی پی امروز : 74
 • آی پی دیروز : 92
 • بازدید امروز : 308
 • باردید دیروز : 798
 • گوگل امروز : 9
 • گوگل دیروز : 35
 • بازدید هفته : 3,432
 • بازدید ماه : 12,707
 • بازدید سال : 104,496
 • بازدید کلی : 766,827
 • کدهای اختصاصی