close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
پاورپوینت اصل وحدت در اندیشه اسلامی و تجلی آن در معمار ی ایرانی
loading...

دانلود پاورپوینت کاراموزی و طرح توجیهی

پاورپوینت اصل وحدت در اندیشه اسلامی و تجلی آن در معمار ی ایرانی دانلود پاورپوینت اماده وحدت در معماری اسلامی در 42 اسلاید     اصل توحید در حوزه ی معماری اصل توحید در جهانبینی اسلامی، موجب و پدید آورنده ی اصل- حرکت از کثرت به وحدت- بوده است. برکهات در این رابطه میگوید: وقتی در اسلام میگوییم ( لا الله الا الله) در عین آنکه تمایز سطوح مختلف واقعیت با یکدیگر محفوظ است( جهان کثرت) در عین حال همه چیز زیر قبله ی بی کران احدیت جا میگیرد.در حقیقیت از دیگاه وی هنر اسلامی،تجربه ی زیبا شناختی و غیر…

توجه :

با سلام.ضمن خوش آمد گویی تمامی طرح های توجیهی توسط مهندس مهدی بنی حسن کارشناس دام و طیور نوشته شده است.امیدوارم مورد توجه قرار بگیرد.

درگاه پرداخت اینترنتی این وبسایت توسط درگاه واسط آرین پال   مورد تایید قرارگرفته است

لینک دانلود فایل بعد از پرداخت به صورت آنی باز می شود.

ایمیل پشتیبانی سایت  mahdipnut@yahoo.com

شماره تماس پشتیبانی سایت : 09191968068 فقط پاسخگو به پیامک (لطفا از تماس خودداری کنید)

ایدی تلگرام پشتیبانی : poshtibaniu@ 

مراحل خرید فایل مورد نظر  :

1.کلیک بر گزینه خرید.
2.وارد کردن اطلاعات نام و نام خانوادگی ، ایمیل و شماره تلفن همراه.
توجه پست الکترونیکی همان ایمیل می باشد.در صورتی که ایمیل شخصی ندارید ادرس mahdipnut@yahoo.com وارد کنید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب ( با کلیه کارت هایی که عضو شتاب هستند قادر به خرید هستید)
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر ( دانلود فایل آنی  و پس از پرداخت لینک دانلود باز می شود.)

در صورت هرگونه مشکل در خرید و دانلود فایل با شماره 09191968068 با پیامک در ارتباط باشید.(پاسخگویی فقط به پیامک )

کپی برداری جزیی و کلی از مطالب و قرار دادن آن در سایت های دیگر از نظر شرعی حرام و پیگرد قانونی دارد.
مهدی بنی حسن بازدید : 299 یکشنبه 18 تير 1396 نظرات ()

پاورپوینت اصل وحدت در اندیشه اسلامی و تجلی آن در معمار ی ایرانی

دانلود پاورپوینت اماده وحدت در معماری اسلامی در 42 اسلاید

 
 

اصل توحید در حوزه ی معماری

اصل توحید در جهانبینی اسلامی، موجب و پدید آورنده ی اصل- حرکت از کثرت به وحدت- بوده است.
برکهات در این رابطه میگوید: وقتی در اسلام میگوییم ( لا الله الا الله) در عین آنکه تمایز سطوح مختلف واقعیت با یکدیگر محفوظ است( جهان کثرت) در عین حال همه چیز زیر قبله ی بی کران احدیت جا میگیرد.در حقیقیت از دیگاه وی هنر اسلامی،تجربه ی زیبا شناختی و غیر شخصی است.از وحدت و کثرت های جهان که در این تجربه کلیه ی کثرت ها در حوزه ی نظمی بدیع به وحدت تبدیل میشود.نکته ی بارزی که در تمام ویژگی های معماری ایرانی دیده میشود اینست که اولا همگی آن ها از یک جهانبینی و تفکر، مشتق شده اند، ثانیا علی رغم ثبات ظاهری در عناوین آن ها در طی قرون متمادی تجلی کالبدی متفاوت در زمان و مکان پیدا کرده اند.
اصل توحید هنگامی که به زبان معماری و شهرسازی،ترجمه میشود میتواند در سه دسته از نمونه ها و مصادیق کالبدی آشکار شود: توحید در ساختار معماری،توحید در اچرای معماری، توحید در عملکردهای فضایی. هر یکی از موارد ذکر شده را میتوان به ترتیب متناظر با توحید ذات، توحید صفات و افعال و توحید در عبادت دانست.
 
 

مسجد و وحدت در رنگ و نمای ظاهری :

در تمامی مساجد موجود در جهان اسلام،مشاهده می شود که همگی آنها در بکارگیری رنگهای متنوع از چارچوب وحدت گونه ای پیروی می کنند استفاده از رنگهای سبز ، فیروزه ای و آبی، بسیارمعمول و فراگیر می باشد.«از ویژگیهای بهشت که در مساجد اسلامی نیز جلوه نمایی می کند ، رنگ و روشنایی توصیف شده آن در احادیث است. می گویند: در بهشت طلوع و غروب نیست.گویی همیشه ساعات اول صبح است رنگ آب لاجوردی و آبی فیروزه ای از عمده ترین رنگهای زمینه ای دیوارها ، کاشی ها ، محراب و گنبد و صحن و شبستان و .... مساجد است.این رنگ آبی ، رنگ اختصاصی ساعات بامداد است ؛ طیفی از رنگهای آبی و سبز نزدیک به هم تداعی گر آسمان ، بیکرانگی و بی نهایت ، قدرت و وسعت است و سبز ، رنگ رویش و صلح و آرامش و برکت.از دیگر ویژگیهای معماری مساجد حضور و تجلی دو مؤلفه تکرار و تداوم است ؛ تکرار و تداومی که کاملاً بر مبانی زیباشناسی بنا نهاده شده و تداعی گر عنصر جاودانگی در بهشت است.تکراری که کاملاً بر تازگی و تنوع تأکید می کند ، نه خستگی و ملال خاطر ، از تکرار اجزای مقرنس ها گرفته،تا تکرار گلبرگها و خطوط و نقوش اسلیمی و حتی تکرار عناصر و فضاهای معماری کلی مساجد
 
 
پاورپوینت اصل وحدت در اندیشه اسلامی و تجلی آن در معماری ایرانی
 

 نمادهای وحدت در اجزاء و عناصر مسجد:

مسجد نه تنها در یک قالب کلی و پیکره ظاهری در محیط زندگی ما می تواند به عنوان مکانی وحدت آفرین محسوب می گردد، بلکه تک تک عناصر و اجزاء متشکله آن نیز در درون و ماهیت خود نمادی از مؤلفه های وحدت را آشکار می سازند. منتهی در این بخش استنباط مفاهیم وحدت به صورت زیرکانه،ماهرانه و به شیوه ای هنرمندانه تجلی پیدا می کند که تنها اهل فن و متخصصان برجسته این رشته هستند که توانایی کشف راز و رمز و مصادیق این وحدت را دارا می باشند.«اجازه دهید برای نمونه، در اثبات این مدعا از چند مورد نام ببریم:نخست این که مساجد اسلامی را می توان مجموعه بی نظیری از انواع و اقسام هنرهای اسلامی دانست. از طراحی بنا و معماری کلی ساختمان گرفته تا کاشیکاری و گچبری و آینه کاری و خوشنویسی و شعر و نجاری و منبت کاری و .... و حتی فرش های مساجد و این یعنی مجموعه ای تمام عیاراز آثار هنری ! این هنرهای مختلف و گوناگون ، در عین تکثری که دارند ، باید نهایتاً اثر واحدی بنام مسجد را خلق کنند. نقش و نگاره های اسلیمی دیوارها وخطوط کوفی و نستعلیق اطراف محراب و گنبد درونی و برجستگی و فرورفتگی های مقرنس ها و نهایتاً قوس منحنی حاکم بر کلیت معماری مسجد ، باید در کمال سازگاری و هماهنگی با یکدیگر قرار گیرند.»  اوج هماهنگی و وحدت میان اعتقادات و باورهای دینی مردم با مسجد این پایگاه توحیدی را می توان در آثار هنری و معماری خاص بکار رفته در آن که نمود ظاهری پیدا کرد مشاهده نمود .قالبهای هنری بکار رفته در مساجد هنری مقدس و پاک می باشند. زیرا این آثار هنری از قلبها ، سینه ها و دستهایی برخاسته که همگی آنها پاک و طاهر بودند و در درون آنها ریا ، شرک و ثنویت جایگاهی نداشته بلکه تنها و تنها برای رضای خداوند و ارضاء نیاز معنوی و درونی خویش دست به ساخت آثاری ماندگار و گرانبها زدند. در نیّت آنها اگر شرک و ثنویت و دوگانگی وجود داشت یعنی طلبها و خواسته های مادی با ذوق وسلیقه هنری آنها ممزوج می شد .هیچگاه آثار و برونداد هنری آنها با نیّات درونی پاک وخالص هم جهت نبود. بلکه چند گانگی درآثارآنان نیز مشاهده می شد. (چرا که از کوزه همان برون تراود که در اوست). هنر الهی برخاسته از فطرت و نهاد انسان الهی ومؤمن است  این هنر مقدس  منشاء الهی نیز دارد. چون ذات خداوند ذاتی یکتا و واحد است، در قالبهای هنری ومعماری نیز این وحدانیت و وحدت تجلی پیدا می کند. «این حضور الهی در  مساجد به صورتی یک دست سپید و ساده درصدر اسلام که فقر و سادگیشان یادآور غنی مطلق است، جلوه گر می نمود، که این امردر قالب نماها ، طاقها   و گنبدهایی که به طرز ماهرانه ای رنگ آمیزی شده اند و در توازن و هماهنگی خود،گویی تجلی وحدت در کثرت و بازگشت کثرت به وحدت را بازگو می کنند نمایان است.
 
 

وحدت وجود

از نگاه عرفا عبارت است از اینکه یک وجود به هم پیوسته و یک پارچه و نامتناهی واقعیت را فرا گرفته، و همان وجود خدای متعالی است و هر چه غیر اوست همه تجلیات و شئون اویند.
 
هنر اسلامی نتیجه تجلی وحدت در کثرت و دست یابی به اندیشه توحیدی است و همیشه به کمک وحدت بصری، توحید و یگانگی را به نمایش گذاشته است تا با تمام توان آدمی را به سوی ذکر توحید سوق دهد. 
در هنر اسلامی نمادها با کمک ریتم تکرار می شوند و این تکرار در نظمی خارق العاده منجر به وحدت می شود که جلوه ای از کثرت در وحدت به شمار می روند.
 
 
 
فهرست این پاورپوینت :
 
اصل وحدت
دیدگاههای عرفانی وحدت
وحدت وجود
وحدت مفهومی: 
وحدت عددی:
وحدت حقیقی اطلاقی
وحدت شخصیه وجود
وحدت وجود از نظر عرفای غربی
وحدت در کثرت
وحدت در کثرت
وحدت در طبيعت
تاثیر هماهنگی در ایجاد وحدت
وحدت در تزیینات
وحدت در آثار هنری
وحدت در نگارگری
وحدت و معماری
فضای خالی یا منفی (تهی) در معماری اسلامی
فضای باز: وحدت هندسی در محوطه سازی
وحدت آثاری هنری اسلامی
نتيجه گيري 
 
 
دانلود پاورپوینت حکمت هنر اسلامی اصل وحدت در اندیشه اسلامی و تجلی آن در معمار ی ایرانی
 
قالب فایل:پاورپوینت ( قابل ویرایش ) ---  تعداد 42 اسلاید 
 
 
 
( با تشکر از خانم دلنیا ذیجی که این فایل را تهیه و در اختیار ما قرار دادند. )
 
متن فوق تنها خلاصه ای از قسمت های از متن پاورپوینت بوده ، برای دریافت کامل فایل بر گزینه خرید کلیک کنید.
 
 
روش دانلود فایل :
1.کلیک بر گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 
قیمت : 6 هزار تومان
قیمت :4 هزار تومان
 
مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
آموزش مراحل خرید فایل

مراحل خرید فایل مورد نظر  :

1.کلیک بر گزینه خرید.
2.وارد کردن اطلاعات نام و نام خانوادگی ، ایمیل و شماره تلفن همراه.
توجه پست الکترونیکی همان ایمیل می باشد.در صورتی که ایمیل شخصی ندارید ادرس mahdipnut@yahoo.com وارد کنید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب ( با کلیه کارت هایی که عضو شتاب هستند قادر به خرید هستید)
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر ( دانلود فایل آنی  و پس از پرداخت لینک دانلود باز می شود.)

در صورت هرگونه مشکل در خرید و دانلود فایل با شماره 09191968068 با پیامک در ارتباط باشید.(پاسخگویی فقط به پیامک )
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
با عرض سلام و احترام خدمت شما کاربر عزیز. از اینکه وبسایت من رو برای خواندن انتخاب کردید از شما کمال تشکر را دارم.که افتخار دارم پایان نامه و پروژه های دانشگاهی را از طریق این سایت در اختیار شما سروران گرامی بگذارم. اميد است سير و سرچ در اين مجموعه افزايش بار اندوخته هاي علمي دوستان دانش دوست و پژوهشگر، را سبب شود در اين اثني ما را با رهنمود هاي ناب خويش راهنمايي نماييد. ایمیل: mahdipnut@yahoo.com 09191968068 فقط پاسخگو به پیامک
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 201
 • کل نظرات : 101
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 90
 • آی پی امروز : 28
 • آی پی دیروز : 89
 • بازدید امروز : 162
 • باردید دیروز : 1,218
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 8
 • بازدید هفته : 162
 • بازدید ماه : 14,740
 • بازدید سال : 116,349
 • بازدید کلی : 956,884
 • کدهای اختصاصی