loading...

دانلود پاورپوینت کاراموزی و طرح توجیهی

چکیده :         باد، باران، برف و دیگر عناصر جوی نقش بسزایی در پروازهای هوایی دارند و از آنجا که مسیریابی یکی از فاکتورهای مهم برای یک پرواز موفق می¬باشد، یافتن مسیری مناسب در شرایط آب و هوایی مختلف برای خلبان در حین پرواز از اهمیت بالایی برخوردار است. لذا برای کمک به خلبان جهت مسیریابی مطمئن مخصوصاً در شرایط بد آب و هوایی از اینگونه از رادارها استفاده می¬کنیم.         در این پروژه به بررسی این نمونه از رادارها و چگونگی…

توجه :

با سلام.ضمن خوش آمد گویی تمامی طرح های توجیهی توسط مهندس مهدی بنی حسن کارشناس دام و طیور نوشته شده است.امیدوارم مورد توجه قرار بگیرد.

درگاه پرداخت اینترنتی این وبسایت توسط درگاه واسط آرین پال   مورد تایید قرارگرفته است

لینک دانلود فایل بعد از پرداخت به صورت آنی باز می شود.

ایمیل پشتیبانی سایت  mahdipnut@yahoo.com

شماره تماس پشتیبانی سایت : 09191968068 فقط پاسخگو به پیامک (لطفا از تماس خودداری کنید)

ایدی تلگرام پشتیبانی : poshtibaniu@ 

مراحل خرید فایل مورد نظر  :

1.کلیک بر گزینه خرید.
2.وارد کردن اطلاعات نام و نام خانوادگی ، ایمیل و شماره تلفن همراه.
توجه پست الکترونیکی همان ایمیل می باشد.در صورتی که ایمیل شخصی ندارید ادرس mahdipnut@yahoo.com وارد کنید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب ( با کلیه کارت هایی که عضو شتاب هستند قادر به خرید هستید)
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر ( دانلود فایل آنی  و پس از پرداخت لینک دانلود باز می شود.)

در صورت هرگونه مشکل در خرید و دانلود فایل با شماره 09191968068 با پیامک در ارتباط باشید.(پاسخگویی فقط به پیامک )

کپی برداری جزیی و کلی از مطالب و قرار دادن آن در سایت های دیگر از نظر شرعی حرام و پیگرد قانونی دارد.
مهدی بنی حسن بازدید : 503 چهارشنبه 29 مهر 1394 نظرات ()

چکیده :
        باد، باران، برف و دیگر عناصر جوی نقش بسزایی در پروازهای هوایی دارند و از آنجا که مسیریابی یکی از فاکتورهای مهم برای یک پرواز موفق می¬باشد، یافتن مسیری مناسب در شرایط آب و هوایی مختلف برای خلبان در حین پرواز از اهمیت بالایی برخوردار است. لذا برای کمک به خلبان جهت مسیریابی مطمئن مخصوصاً در شرایط بد آب و هوایی از اینگونه از رادارها استفاده می¬کنیم.
        در این پروژه به بررسی این نمونه از رادارها و چگونگی عملکرد آنها در شرایط جوی گوناگون پرداخته شده، سپس انواع رادارهای آب و هوایی و تنوع شرایط جوی مورد بررسی قرار گرفته و در خاتمه به معرفی رادارهای دامنه کوتاه و بلند، رادارهای دوقطبی و چند نمونه از این رادارهای پرکاربرد در دنیا پرداخته شد.
        برای بهینه¬سازی اینگونه از رادارها جهت یافتن ارتفاع، فرستنده و دریافت کننده همیشه باید درفاز مرجع اطلاعات عمل¬ کنند. همچنین در بخش فرستنده باید از QK632Magnetron بهره بریم تا بهترین دریافت را با کمترین خطا در گیرنده داشته باشیم. درصورتیکه رادار مورد نظر در نواحی استوایی مورد استفاده قرار گیرد باید در باند C مورد استفاده قرار گیرد تا قادر باشد اطلاعاتی را از ورای یک طوفان سهمگین در اختیارمان قرار دهد.

 

دانلود پایان نامه رادار های اب و هوایی

پایان نامه رشته برق  رادار های اب و هوایی دانلود پایان نامه به همراه پاورپوینت با موضوع رادار های اب و هوایی دانلود پایان نامه با موضوع رادار های اب و هوایی  دانلود پایان نامه رشته برق رادار های اب و هوایی پایان نامه به همراه پاورپوینت  پایان نامه با موضوع رادار   رادار هوای Ground Base  رادار های هوایی داپلر , رادار هوایی C-Band

موضوع پایان نامه :رادار های اب و هوایی

تعداد صفحات:50 صفحه-قالب فایل :word-به همراه پاورپوینت جهت ارائه پایان نامه

 


فصل اول    3
1-1- اصول اصلی عملیات    4
1-2- معادلات دامنه¬ی رادار    5
1-3- Bright Band    7
فصل دوم    9
2-1- رادار هوای Ground Base    10
2-1-1- رادارهای دارای دامنه¬ی كوتاه    11
2-1-2 رادارهای دارای دامنه¬ی طولانی    12
2-2- PSR با کانال هوا    12
2-3- رادار هوایی Airborne    13
2-4- آنتن یا دریافت کننده    14
2-5- تجهیزات پردازشی    15
2-6- نمایش در کابین خلبان    15
2-7- تثبیت (نوسان و دوران)    16
فصل سوم    18
3-1- انواع هوا    19
3-2- بازتاب پذیری مقایس¬های    20
3-3- جدول هوا با بازتاب پذیری بالا    22
3-3-1- بازتاب پذیری هوا    24
3-3-2- ارزیابی خطاها    25
3-3-3- فرسایش انرژی موج بارش    26
3-4- رادار با فرکانس دوبله    27
3-5- رادارهای دوقطبی    28
فصل چهارم    34
4-1- رادار هوایی Meteor 500 C&Meteor500 S    35
4-2- رادار هوایی Meteor 1500 C    36
4-3- رادار هوايي Wetterradar SWR-250    36
4-4- رادار رویکرد دقیق AN/FPN-36    38
4-5- رادار هواييAN/FPS-6    39
4-6- رادار هواييAN/MPS-8    39
4-7- رادار هوايي AN/MPS-16    40
4-7 –P3  دامبو    41
فصل پنجم    44
منابع    47

 فصل اول:

    تعاریف اولیه


1-1- اصول اصلی عملیات

اصول فنی رادار هوایی بسیار شبیه به رادارهای ابتدایی (PSR)Surveillance می¬باشد و همچنین دارای بسیاری از مشکلاتی که این رادار بوده است، نیز می¬باشد.
مهم¬ترین مشکل آن این است که تنها یک هدف را می¬توان در یک واحد راداری برای Surveillance هوایی (هدف قابل دید: بله/خیر) ردیابی نموده و تنها مختصات مکان هدف اندازه¬گیری می¬شود. اگرچه در یک رادار متالورژیکی، سیگنال اکو ارزیابی می¬شود. این اطلاعات سرانجام به ما اطلاعاتی می¬دهد که در آن شدت و موضوعات منعکس کننده در اتاق مشاهده وجود دارند.
تفاوت¬های عملیاتی عمده¬ی دیگری نیز وجود دارند. این اغلب به علت این است که شکل شئ مورد علاقه بسیار متفاوت است (هوا به طور نرمال بسیار بزرگتر از یک سفینه فضایی یا ماشین¬های  پرنده¬ی دیگر است). بهترین ردیابی از موضوعات هوایی در فرکانس¬های مختلف صورت می¬پذیرند (این علاوه بر سیستم چند فرکانسی PSR معنی دیگری نیز در رادار متالورژیکی دارد).
دیاگرام آشنای قدرت بالای ضربه¬های انتقالی شئ ¬و بازتاب¬هایی که بر ¬می¬گردند را (برای مثال بازتاب شده یا باز پراکنده شده) به طرف آنتن انتقال نشان می¬دهد تا توسط یک سیستم دریافت کننده¬ی حساس تفسیر شود (همانند انعکاس در الگوی پراکندگی). سیگنال دارای قدرت خاصی (برای مثال 750 کیلو وات) است، اما بازگشت¬های بازتاب شده از اشیا و هوا معمولا تقریباً ضعیف هستند و برای تعیین و تفسیر آنها نیاز به یک دریافت کننده¬ی بسیار حساس داریم.
 
شکل1-1: تصویر هوا
برای سیستم¬های PSR، بازتاب¬های مورد نظر از سفینه¬ها و اشیا پرنده¬ی دیگر هستند. این تقریباً از بازتاب تشکیل هوا متفاوت است. برای PSR هوا به عنوان یک  اختلال و پارازیت شناخته می-شود و فیلتر می¬شود. برای رادار هوا، بازتاب های سفینه¬ها یک دلیل برای اختلال و پارازیت هستند. هم PSR و هم رادار هوا از مشکلاتی در زمینه¬ی پارازیت، انکسار و منابع دیگر اختلال و پارازیت برخوردار هستند.

 

دانلود پایان نامه رشته برق رادار اب و هوایی


شکل 1-2: اصول رادار
1-2- معادلات دامنه¬ی رادار

سیستم¬های رادار هوا از اصول مبادلاتی بسیاری برای رادار اولیه استفاده می¬کنند. این بحث در میزان برخی دانش¬ها را از اصول اولیه ی رادار فرض می¬کند. تفاوت چشم¬گیر میان ناحیه¬ی بازتاب   یک سفینه فضایی یا ماشین¬های پرنده¬ی دیگر، هوا معمولاً بزرگتر و سیال¬تر است.
در صورت باریدن باران، اندازه¬ی یک قطره آب بسیار کوچکتر از طول موج¬های رادار است و بنابراین مبادلات بازتاب Rayleigh به ما ناحیه¬ی بازتاب یک قطره را چنین نشان می¬دهد:
(1-1)                                                                                            
در حالیکه D قطر قطره است و:
(1-2)                                                                                               
برای باندهای رادار L تا X آب   و برای یخ  .
اگر همه¬ی نواحی بازتاب در 1 متر مکعب را جمع کنیم داریم:
(1-3)                                                                                        
Z بازتاب پذیری رادار و   بازتاب پذیری رادار در هر واحد حجمی است.
(1-4)                                                                                                   
هنگامی که باران تیرک¬ها را پر می¬کند معادله¬ی اصلی رادار هوا را می¬توان به شکل زیر نوشت:
(1-5)                                                                                  
اثر بازتاب¬پذیری را می¬توان هنگامی که به یک الگوی هوایی با یک رادار نگاه می¬کنیم ببینیم. در ارتفاعات بالا، بازتاب¬پذیری برف کم است و در سطوح پایین¬تر، پولک¬های برف با آب پوشیده می-شوند و به طرز چشم¬گیری بازگشت¬های رادار را افزایش می¬دهد.
سرانجام پولک¬های برف به طور کامل ذوب می¬شوند و با قطرات بارانی که کوچک¬تر از پولک-های برف هستند و سریع¬تر می¬افتند یکی می¬شوند و یک بازتاب راداری کاهش داده شده می¬دهند. این اثر باعث دیده شدن باند روشن در صفحه نمایش می¬شود. تفاوت در اصول معادلات دامنه¬ی رادار، هنگامی که برای سیستم¬های رادار هوا به کار برده می¬شوند تعیین شده است.
این شکل هنوز هم برای کاربردهای راداری مترولورژیکی نامناسب است. در اینجا شکلی از یک مترولوژیست، و مخصوصاً از یک ماشین واحد راداری دیگر نیز دیده نشده است. در معادله¬ی (1-5)  عبارت V شامل دامنه نیز می¬باشد! اگر این معادله را دوباره بنویسیم به¬طوری که بتوان از آن برای محاسبه¬ی دامنه استفاده نمود، می¬توان تشخیص داد که چهار راه آشنا باید با یک جذر تعویض شود. اما چرا؟ حجم پر شده توسط قطرات باران با مربع فاصله تغییر می¬كند!دراينصورت قطرات باران بیشتری در همان مكان، جا می¬گیرند.

دانلود پایان نامه رشته برق با موضوع رادار های اب هوایی

فصل دوم
انواع رادارهای
آب و هوایی


-1- رادار هوای Ground Base
کمیسیون اروپا که از پروژه¬ی COST 75 حمایت می¬کرد، در طی سال 1995 یک لیست از تمام ایستگاه¬های هوایی ارائه داد (بنابراین باید ذکر کنیم که این به منظور وضوح امر فراهم شده ¬است و بعدها نامعتبرخواهد بود). تصویر زير نمونه¬اي از اين قبيل ایستگاه¬ها را نشان می¬دهد. ایستگاه¬هایی که روی آن مشخص شده¬اند به سه دسته تقسیم شده¬اند:
    رادار های هوایی معمولی ( غیر داپلری):
یک رادار هوای معمولی را می¬توان یک سیستم رادار¬ی ابتدایی و غیر داپلری دانست که از    پردازش¬های ابتدایی و نا کارامد و دارای برفک استفاده می¬کند (مانند نقشه¬ی برفکی و آمارها) اگرچه هنوز هم چندین سیستم رادار هوایی در حال استفاده وجود دارند، اما دیگر چنین رادار-هایی ساخته نمی¬شوند.
    رادار های هوایی داپلر:
این قسمت بر روی مشخصات رادارهای هوایی داپلر متمرکز شده است (اگرچه  برخی اصول آن برای همه¬ی رادار¬های ابتدایی متداول هستند). در دنیا به طرز گسترده¬ای از این رادار¬ها استفاده  می¬شود.
    رادار¬های هوایی پولار متریک داپلر:
رادار¬های پولارمتریک، رادار¬های هوایی داپلری هستند که دارای پردازش کننده¬های اضافی هستند که امکان  مقایسه¬ی برش¬ نما¬های بیشتری را بر اساس هدایت انرژی الکترومگنتیک بازتابی دریافت ¬شده را به ما می¬دهند.
رادار¬های معمولی، داپلر و پولار متریک همگی سیستم¬های عملیاتی هستند و در C-Band و    S-Band و X-Band عمل می¬کنند.

2-1-1- رادار¬های دارای دامنه¬ی كوتاه
از این سیستم معمولاً به عنوان یک سیستم رادار هوایی ابتدایی چرخشی استفاده می¬شود و معمولاً آنرا نزدیک به فرودگاه¬های اصلی قرار می¬دهند. یک مثال از دامنه¬ی این رادارهای دارای دامنه¬ی کوتاه 80 Nm است (این استانداردی است که در یک محصول گماترونیک AMS موجود در بازار استفاده می¬شود). اطلاعات هوایی که این رادار پیدا می¬کند را می¬توان برای پشتیبانی و تغذیه¬ی سیستم¬های بزرگتر استفاده نمود. نرخ چرخش آنتن این سیستم متغیر است (3 تا 6 rpm) همچنين نرخ چرخش آنتن این سیستم  تقریبا متغیر است (3 تا 6 rpm). فرض کنید از درجات مختلف استفاده شود. تصویر¬ی که رادار جمع می¬کند با فرکانس دقیق بروز می¬شود و رو به بالا می¬رود (این به پیچیدگی و تعداد درجات لازم و نرخ چرخش دامنه بستگی دارد).
 
شکل 2-2 : رادار هوایی C-Band

2-1-2 رادار¬های دارای دامنه ی طولانی
این رادار¬ها هم همانند رادار¬های برد کوتاه هستند، رادار ¬های برد بلند هم بر اساس سیستم-های رادار¬های هوایی چرخشی  طراحی شده اند. مکان این رادارها بر اساس محدودیت فراوانی با پوشش به حداکثر رسانده شده بین آنتن¬های مجاور برای پوشش دادن مرتب یک ناحیه¬ی وسیع انتخاب می¬شود.
رادارهای هوایی با برد طولانی را می¬توان طوری ساخت که تا بیش از 250 Nm کار کنند (گرچه بردهای بیشتری نیز دارند). اطلاعات هوایی باید به طور معمول وارد سیستمی شوند که به طور منظم به تصاویر هوایی نواحی گسترده وارد می شوند. یک دوره چرخش آنتن نوعی ممکن است کمتر از 1 rpm باشد (برای مثال برای برودوکس در0.8 rpm است). به علت تعداد زوایایی که باید اسکن شوند معمولا ممکن است رادار هر 5 الی 15 دقیقه تصویر یک توده هوا را منتشر کند.

فصل سوم
بررسی انواع
شرایط جوی


-1- انواع هوا
در این بخش انواع مختلف هوا را که می¬شناسیم و معمولاً قسمتی از تصویر یا پیش¬بینی هوا را تشکیل می¬دهند، آورده¬ایم. برخی از متداول¬ترین انواع آنها که استفاده و کاربرد بیشتری برای کنترل ترافیک هوایی و پشتیبانی ابزار دارند به شرح زیر هستند:

    باد، سرعت (که می¬توان آن را به شیوه¬ای موثر توسط اصول داپلر جمع آوری نمود) و جهت باد
باران ( ملایم / شدید / طوفان)
رگبار، برف و یخ
مه (این امر به ندرت ردیابی می¬شود و از سیستم¬های رادار هوای چرخشی در روی زمین ردیابی می¬شود).
دما (هیچ¬گاه به طور مستقیم از سیستم¬های رادار هوای قرار گرفته روی زمین تشخیص داده نمی¬شود و برای تعیین نقطه بارش و احتمال وجود مه بر روی زمین است).
ابر و هوای سنگین (مانند ابرهای سیاه بارانی).
انواع مختلف طوفان (انواع مختلف طوفان و شرایط خطرناک وجود دارند. این دامنه از شرایط که امکان اجرای عملیات در شرایط وخیم را به هواپیما می¬دهد که در الگوی عملیات هواپیما توصیه نمی¬شود، مانند تند باد، طوفان¬های استوایی و گردبادها).
لیست بالا برخی اطلاعاتی که می¬تواند یک تصویر از هوا ارائه دهد را دربر دارد. هنگامی که هوا پیش¬بینی شد، استفاده از سری¬های ثبت شده¬ی اطلاعات از آن¬چه قبل از شرایط هوایی شبیه به چیزی که در حال یک کنترل کننده¬ی پشتیبان مشخص شده است، متداول است. قوانین بر اساس این که چه هوایی در این شرایط ممکن است داشته باشیم می¬باشند.
به علاوه¬ی ویژگی¬های نرمال هوا که در بالا ذکر شد، شرایط هوایی وخیم¬تر دیگری نیز وجود دارند که می¬توانند شکل بگیرند (اگرچه در اروپا از قسمت¬های دیگر دنیا کم¬تر متداول است). گردبادها و تندبادها و طوفان¬های استوایی و طوفان¬های وخیم (آشفتگی هوایی وخیم محلی) همگی برای هواپیما از سری اطلاعات هوایی خطرناک محسوب می¬شوند.

فصل چهارم
کاربرد
Weather Radar


4-1- رادار هوایی Meteor 500 C&Meteor500 S
رادار داپلر Meteor 500 قدرتمند و با دقت بالا به طور خاصی در نواحی استوایی با بارش¬های بسیار سنگین و طوفان¬های وخیم استفاده می¬شود و اطلاعاتی با قدرت تفکیک¬پذیری بالا در نرخ به روز شده¬ی معادل زمان واقعی برای حمایت تحلیل هوای آنلاین و پیش بینی¬های کوتاه مدت استفاده می-شود.
Meteor 500 C( قبلا آن را C باند می¬نامیدند).5.45 – 5.82 گیگا هرتز
Meteor 500 S  ( قبلا آن را S باند می نامیدند). 2.7 – 2.9 گیگا هرتز
تذکر: رادار¬های C باند (امروزه E باند نامیده می¬شوند). در استوا مورد استفاده قرار می¬گیرند زیرا آنها می¬توانند از ورای یک طوفان سهمگین  اطلاعاتی را بدست آورند.
Meteor 500  از یک ترانسمتر ماگنترون، تکنیک داپلر همسان با دریافت و یک دریافت¬کننده¬ی دیجتیال استفاده می¬کند.
 
شکل 4-1  : آنتن CLP05
4-2- رادار هوایی Meteor 1500 C

پردازش با دقت بالای داپلر و بازدارنده¬ی پارازیت اتمسفری دارد زیرا ترانسمتر و دریافت کننده همیشه در فاز مرجع اطلاعات عمل می¬کنند.
Meteor 1500C که یک سیستم کلیسترون (Klystron) مدل است، مدولاسیون فاز / فرکانس یا    روش¬های تراکم پالس را ارائه می¬دهد و بنابراین دارای بازدارندگی پارازیت اتمسفری، سرعت نمونه برداری و تفکیک¬پذیري دامنه است و می¬توان آنرا توسعه داد. یک سیستم کلیسترون به همراه یک دریافت کننده¬ی چسبیده به¬ آن می¬تواند تا 20 دسی بایت توسعه در ثبات و تراکم در مقایسه با مگنترون¬های متحد¬المرکز ایجاد کند. مدت پالس ترانسمتر RF را می¬توان در مراحل 50 ns انتخاب نمود. باید متذکر شویم که دریافت کننده باید با پهنای پالس ترانسمتر هم¬سان شود.
 
شکل 4-2 : آنتن CLP05
4-3- رادار هوايي Wetterradar SWR-250
شرکت سیستم هوایی DRS

سیستم SWR یک سیستم رادار داپلر است که از آن برای ردیابی، پردازش و نمایش وقایع هوایی استفاده می¬شود و هدف از استفاده از آن¬ها تولید اخطارهای پیشرفته برای هواهایی است که پتانسیل تهدیدکننده دارند. این رادار نیازهای متداول رادارهای هوایی را دارد و توانایی ردیابی، مکان-یابی و دنبال کردن سیستم¬های هوایی وخیم را دارد

فصل پنجم
نتیجه¬گیری

-1-نتیجه گیری

بااستفاده ازنتایج بدست آمده از مطالعه دقیق پیرامون این موضوع نتایج مختلف از ریزش¬های مختلف را در مسیر مورد نظر خواهیم داشت:
تضعیف یک طرفه:
2.277dB           هوای صاف
1.474dB      mm/h 1.25 باران
1.031dB         =120 m مه
0.218dB       mm/h r=1.25 برف
در روشی مشابه به ریزش برف، تگرگ و sleet نیز باعث تضعیف امواج می¬شوند که این تضعیف با میزان ریزش برابر نیست. نسبت به باران خیلی خیلی کمتر می¬باشد به استثناء فرکانس¬هایی در مناطق میلی متری (kerr سال1964)برای دریافت کامل فایل با پرداخت انلاین , انلاین دانلود کنید

روش دانلود فایل :
 
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر

پایان نامه + پاورپوینت

قیمت 30 هزار تومان

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
آموزش مراحل خرید فایل

مراحل خرید فایل مورد نظر  :

1.کلیک بر گزینه خرید.
2.وارد کردن اطلاعات نام و نام خانوادگی ، ایمیل و شماره تلفن همراه.
توجه پست الکترونیکی همان ایمیل می باشد.در صورتی که ایمیل شخصی ندارید ادرس mahdipnut@yahoo.com وارد کنید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب ( با کلیه کارت هایی که عضو شتاب هستند قادر به خرید هستید)
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر ( دانلود فایل آنی  و پس از پرداخت لینک دانلود باز می شود.)

در صورت هرگونه مشکل در خرید و دانلود فایل با شماره 09191968068 با پیامک در ارتباط باشید.(پاسخگویی فقط به پیامک )
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
با عرض سلام و احترام خدمت شما کاربر عزیز. از اینکه وبسایت من رو برای خواندن انتخاب کردید از شما کمال تشکر را دارم.که افتخار دارم پایان نامه و پروژه های دانشگاهی را از طریق این سایت در اختیار شما سروران گرامی بگذارم. اميد است سير و سرچ در اين مجموعه افزايش بار اندوخته هاي علمي دوستان دانش دوست و پژوهشگر، را سبب شود در اين اثني ما را با رهنمود هاي ناب خويش راهنمايي نماييد. ایمیل: mahdipnut@yahoo.com 09191968068 فقط پاسخگو به پیامک
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 306
 • کل نظرات : 101
 • افراد آنلاین : 6
 • تعداد اعضا : 86
 • آی پی امروز : 122
 • آی پی دیروز : 92
 • بازدید امروز : 747
 • باردید دیروز : 798
 • گوگل امروز : 40
 • گوگل دیروز : 35
 • بازدید هفته : 3,871
 • بازدید ماه : 13,146
 • بازدید سال : 104,935
 • بازدید کلی : 767,266
 • کدهای اختصاصی