loading...

دانلود پاورپوینت کاراموزی و طرح توجیهی

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد میزان اثر بخشی طرحواره های درمانی بر کاهش تعارضات زناشویی و افزایش سلامت روان  این پایان نامه در قالب word  ، به تعداد 135 صفحه  و به همراه پرسشنامه و تجزیه و تحلیل توسط نرم افزار spss تشکیل شده است. چکیده:  پژوهش حاضر با هدف تعیین اثر بخشی طرحواره های درمانی بر کاهش تعارضات زناشویی و افزایش سلامت روان  دانشجویان متاهل انجام گردیده است.در اين پژوهش از روش شبه آزمایشی ( پیش آزمون ، پس آزمون با گروه کنترل) استفاده شده است .جامعة آماري اين تحقيق،کلیه…

توجه :

با سلام.ضمن خوش آمد گویی تمامی طرح های توجیهی توسط مهندس مهدی بنی حسن کارشناس دام و طیور نوشته شده است.امیدوارم مورد توجه قرار بگیرد.

درگاه پرداخت اینترنتی این وبسایت توسط درگاه واسط آرین پال   مورد تایید قرارگرفته است

لینک دانلود فایل بعد از پرداخت به صورت آنی باز می شود.

ایمیل پشتیبانی سایت  mahdipnut@yahoo.com

شماره تماس پشتیبانی سایت : 09191968068 فقط پاسخگو به پیامک (لطفا از تماس خودداری کنید)

ایدی تلگرام پشتیبانی : poshtibaniu@ 

مراحل خرید فایل مورد نظر  :

1.کلیک بر گزینه خرید.
2.وارد کردن اطلاعات نام و نام خانوادگی ، ایمیل و شماره تلفن همراه.
توجه پست الکترونیکی همان ایمیل می باشد.در صورتی که ایمیل شخصی ندارید ادرس mahdipnut@yahoo.com وارد کنید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب ( با کلیه کارت هایی که عضو شتاب هستند قادر به خرید هستید)
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر ( دانلود فایل آنی  و پس از پرداخت لینک دانلود باز می شود.)

در صورت هرگونه مشکل در خرید و دانلود فایل با شماره 09191968068 با پیامک در ارتباط باشید.(پاسخگویی فقط به پیامک )

کپی برداری جزیی و کلی از مطالب و قرار دادن آن در سایت های دیگر از نظر شرعی حرام و پیگرد قانونی دارد.
مهدی بنی حسن بازدید : 947 دوشنبه 24 اسفند 1394 نظرات ()

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد میزان اثر بخشی طرحواره های درمانی بر کاهش تعارضات زناشویی و افزایش سلامت روان 

این پایان نامه در قالب word  ، به تعداد 135 صفحه  و به همراه پرسشنامه و تجزیه و تحلیل توسط نرم افزار spss تشکیل شده است.

چکیده: 
پژوهش حاضر با هدف تعیین اثر بخشی طرحواره های درمانی بر کاهش تعارضات زناشویی و افزایش سلامت روان  دانشجویان متاهل انجام گردیده است.در اين پژوهش از روش شبه آزمایشی ( پیش آزمون ، پس آزمون با گروه کنترل) استفاده شده است .جامعة آماري اين تحقيق،کلیه دانشجویان  متاهل ، مي‌باشند، كه در ، ،-، مشغول به تحصيل بوده اند.روش نمونه‌گيري در اين پژوهش از نوع تصادفي بود. بدين صورت كه در اين پژوهش 100 نفرازدانشجویان متاهل به طور تصادفي انتخاب  شدند  و پرسشنامه تعارض زناشویی و سلامت روان به عنوان پیش آزمون رویانها اجرا گردید. سپس 30 نفراز کسانیکه کمترین نمره را به دست اورده اند بصورت تصادفی در دو گروه 15نفره ازمایش وکنترل جایگزین شدند.گروه آزمايش، آموزش طرحواره درمانی را در8 جلسه دريافت كرد درحاليكه گروه كنترل هيچگونه آموزشي دريافت نکرده است. سپس از هر دو گروه پس آزمون گرفته شد تا نتايج دو گروه با هم مقايسه شود.ابزار جمع اوری اطلاعات پرسشنامه تعارض زناشویی (MCQ) و سلامت روان گلدبرگ بوده است. در پژوهش حاضر براي آزمون فرضيه‌ها از آزمون تحليل كوواريانس استفاده  شد. کهیافته ها نشان داد آموزش طرحواره های درمانی بر افزایش سلامت روان  دانشجویان متاهل موثر بوده است.همچنین نتایج نشان داد که با 95 درصد اطمینان میتوان گفت طرحواره های درمانی بر کاهش تعارضات زناشویی دانشجویان متاهل موثر است.
 
مقدمه
خانواده مهمترین نهاد اجتماعی درجوامع انسانی بوده وازنظر تکوین شخصیت وپرورش آن درفرزندان و همچنین ازنظر سازگاری بعدی فردبا جامعه دارای آثاروسیعی می باشد.بسیاری از جامعه شناسان وروان شناسان اعتقاددارندکه ریشه ی بسیاری ازانحرافات شخصیت را باید درپرورش نخستین خانوادگی جست وجوکرد،چراکه،اگرمنشاء بسیاری ازکج رفتاری هاوانواع گوناگون بیماری های روانی بررسی گردد،نقش پرورش خانواده درکیفیت رشد شخصیت آشکارمیگردد.(فرجاد، 1387).
شواهد فراوانی،پیرامون تعارضات زناشویی خانواده ها در زمینه روانی ورفتاری موجوداست . بررسی ومطالعه ی مفهوم عدم رضایت زناشویی  و  همچنین تعارضات زناشویی خانواده ها، وهمچنین وضعیت عدم سلامت روانیو وجود اختلالات عاطفی ورفتاری ، افسردگی در این گروه از خانواده ها نیازمند روش های درمانی موثر همچون طرحواره درمانی به منظور کاهش تعارضات زناشویی است(راتنبرگ  ،کیم وهرمن استبل ،2007،اکانر ،تارپ و دان،2009،مازور  ،لچیک  ،ساندلر و ست ،2010،پالوساری ،2010) .
با توجه به م،ه پژوهشگر با  اهتمام نسبت به کاهش  مشکلات تعارضات زناشویی که از مسولیتهای اساسی حوزه مشاوره و روانشناسی در هر جامعه ای می باشد به تدوین پزوهش حاضر به منظور ارایه پیشنهادات کاربردی برای مشاوران حوزه خانواده درمانی نمده است و لذا پزوهش حاضر به فصل مجزا تقسیم شده است. در فصل اول به کلیات پژوهش که شامل بیان م،ه ،اهمیت و ضرورت تحقیق ،اهداف وفرضیه ها وتعاریف واژگان می باشد پرداخته شده است .در فصل دوم به مبانی و چارچوب نظری و پیشنه تحقیقاتی اشاره شده و درفصل سوم به روش وجامعه آماری ، نمونه گیری و حجم نمونه وابزار تحقیق پرداخته شده است. درادامه در فصل چهارم به تحلیل توصیفی و استنباطی و درفصل پنجم محقق نتیجه گیری وارایه محدودیت ها و پیشنهادات پرداخته است.
 
 
دانلود پایان نامه با موضوع رابطه زناشویی و سلامت روانی
پایان نامه کارشناسی ارشد
با موضوع : میزان اثر بخشی طرحواره های درمانی بر کاهش تعارضات زناشویی و افزایش سلامت روان 
 قابل استفاده دانشجویان رشته علوم تربیتی - روانشناسی و رشته مشاوره بر اساس سلیقه
این پایان نامه در قالب word  ، به تعداد 135 صفحه  و به همراه پرسشنامه و تجزیه و تحلیل توسط نرم افزار spss تشکیل شده
 
 
فهرست مطالب:
 
 
فصل اول : کلیات پژوهش
مقدمه 
بيان مسئله
اهميت و ضرورت انجام پژوهش
اهداف پژوهش
فرضيه هاي پژوهش
تعاريف اصطلاحات
فصل دوم : مبانی نظری پژوهش   
فصل سوم : روش شناسی پژوهش  
روش پژوهش
جامعه آماری
نمونه آماری و حجم نمونه
ابزار جمع آوری داده ها
تجزیه و تحلیل داده ها
فصل چهارم :تجزیه و تحلیل یافته ها
تحلیل توصیفی
تحلیل استنباطی
فصل پنجم: بحث و نتیجه گیری
بحث و نتیجه گیری
محدودیت های پژوهش
پیشنهادهای پژوهش
 
منابع فارسی
منابع لاتین   
ضمایم
 
 
بیان مسئله 
همسر گزینی از نخستین تعهدات عاطفی و قانونی افراد و از تصمیم های مهم زندگی شمرده می شود. ازدواج یک تصمیم موقتی کوتاه مدت و بی هدف در مقطعی از زندگی نیست، بلکه انتخاب مسیری است که توانمندیها و شایستگی های خود را می طلبد. بنابراین تصمیم به ازدواج و زندگی مشترک به ویژه در شرایط اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی امروز، نیازمند بلوغ، پختگی و توانمندی در زمینه های گوناگون بوده و این موضوع را تبدیل به موضوعی تخصصی و پیچیده می نماید(شمسایی، 1387). رضایت از زندگی زناشویی همان احساس عینی از خشنودی، رضایت و لذّت تجربه شده توسط زن یا مرد است، وقتی که همه جنبه های مشترک زندگی شان را در نظر بگیرند (آلیس ، 1986، به نقل از بردبار، 1388). رضایت مندی زناشویی یک مفهوم چند بعدی است که عوامل گوناگونی را شامل می شود و این عوامل در رضایت یا ناخشنودی کلی از روابط نقش دارند و به طور کلی هر زوجی از روابط خود انتظارات متفاوتی دارند .ایجاد خصلت تعهد و پیرو آن توانایی برقراری ایجاد ارتباط صمیمانه با جنس مخالف (همسر) موجب دلبستگی، حمایت، محبت و مشارکت در رابطه عاطفی است که از پختگی ناشی می شود. و بالتبع آن عدم دلبستگی،عدم محبت ، عدم حمایت بستر ساز تعارضات زناشویی است که می تواند به طلاق منجر شود (لیندسی ، 2010).
        اما امروزه هرچندطلاق منجربه ازهم پاشیدگی کانون خانواده می گرددواین شکست خانواده تاثیرات زیان بارفراوانی ،هم برای والدین وهم برای فرزندان آن خانواده دارد،ولی این پدیده دربسیاری از کشورها روبه افزایش است.درآمریکا ازهردو ازدواج یک مورد آن به طلاق می انجامد وهر ،ه یک میلیون کودک،طلاق و جدایی والدین خودرا تجربه می کنند(فاگان ورکتور،2010). 
 
اهداف تحقیق
هدف کلی:
تعیین اثر بخشی طرحواره های درمانی بر کاهش تعارضات زناشویی و افزایش سلامت روان  دانشجویان متاهل
اهداف جزیی:
تعیین اثر بخشی طرحواره های درمانی بر کاهش تعارضات زناشویی دانشجویان متاهل
تعیین اثر بخشی طرحواره های درمانی بر افزایش سلامت روان  دانشجویان متاهل
 
فرضیه های  تحقیق:
1- طرحواره های درمانی بر کاهش تعارضات زناشویی دانشجویان متاهل موثر است.
2- طرحواره های درمانی بر افزایش سلامت روان  دانشجویان متاهل موثر است.
 
متغیر های پژوهش
متغير مستقل:
درپژوهش حاضر طرحواره درمانی به عنوان متغیر مستقل در نظر گر فته شده است.
متغير وابسته:
درپژوهش حاضر تعارض زناشویی و سلامت روان به عنوان متغیر  وابسته در نظر گر فته شده است.
 
تعاریف واژه ها و اصطلاحات تحقیق
تعاریف نظری
تعارض زناشویی
وینچ ( 2010) تعارض زناشویی را عدم انطباق بین وضعیتی که وجود دارد و وضعیتی که مورد انتظار زوجین است تعریف می کند.
تعارض زناشویی به گسست و چالش های رابطه زناشویی بین زوجین که بعد از گذشت مدتی از زندگی مشترک به دلیل وجود اختلافات رخ می نماید( ساروخانی،1382).
سلامت روان:
سازمان بهداشت جهاني (2005)، سلامت روان را چنين تعريف كرده است: سلامت روان يعني احساس رضايت و بهبودي و تطبيق كافي اجتماعي با موازين مورد قبول هر جامعه، به عبارت ديگر منظور از سلامت روان يعني توانايي كامل براي ايفاي نقش‌هاي فردي، خانوادگي و اجتماعي.
ليپوسكي  (1980) اظهار مي‌دارد:سلامت روان عبارت است از داشتن سلامت ذهنی، رضايت خاطر، توانايي سازش با ديگران و عدم هرگونه بيماري جسمي كه منشاء عصبي داشته باشد (گاجل و ديگران، به نقل از خويي‌نژاد، 1387).
 
فصل دوم
 
ادبیات 
"تنها دلیل این که چرا شما هم اکنون، خوشی و سعادت زناشویی را تجربه نمی کنید این است که فقط به آنچه که ندارید فکر می کنید و دائماً بر آنها تمرکز دارید"      "آنتونی دیملو " 
در اين فصل ابتدا به بررسي مباني نظري سلامت روان و تعارض زناشویی پرداخته مي شود سپس پیرامون مباني نظري طرحواره درمانی صحبت به میان می اید و در پايان فصل به تحقیقات انجام شده پیرامون موضوع پرداخته می شود.
 
مبانی نظری
بخش اول : تعارض زناشويي
در دهه حاضر مطالعات علمي پيرامون تعارض زناشويي توجه زيادي را به خود جلب کرده است. در مقايسه با يافته هاي علمي دهه هاي گذشته در این دهه حجم زيادي ازمطالعات به جنبه هاي مختلف تعارض زناشويي اختصاص داشته است. درک کيفيت و ارزش ازدواج وسيله اي براي درک اثرات ان بر روي تمام فرايندهاي داخلي و خارج خانواده است. دلايل معقول و منطقي مطالعه برروي جزييات تعارض زناشويي، درک محدوديت ان در عدم سلامت خانواده و اشخاص ،اهمت ان براي جامعه در حاليکه ازدواج هاي موفق شکل مي گيرد، دست کشيدن از جرم و نياز به گسترش مداخلات تجربي براي زوجين به منظور جلوگيري يا کم کردن فشارهاي زناشويي و طلاق است (برادبري و ديگران ، 2007،به نقل از نظري، 1387).
 
 
فصل سوم
 
روش پژوهش
مقدمه
  براي اينكه نتايج حاصل از پژوهش معتبر باشد بايد از يك روش مناسب در پژوهش استفاده شود.چرا كه روش نادرست منجر به  نتيجه گيري نادرست مي شود .دستيابي به هدفهاي علمي ميسر نخواهد بود مگر اينكه ،روش درست صورت پذيرد. 
در این فصل با توجه به موضوع پژوهش واینکه روش تحقیق حاضر شبه ازمایشی است، ضمن تشریح دلایل استفاده از این روش، جامعه آماری، نمونه و نمونه¬گیری،روش جمع آوری اطلاعات، ابزار پژوهش وروش تجزیه و تحلیل آماری استفاده شده در تحقیق مورد بحث قرار می گیرد.
روش پژوهش 
انتخاب روش و نوع پژوهش بستگي به هدفها و ماهيت پژوهش و امكانات اجرايي آن دارد بنابراين زماني مي توان در مورد نوع تحقيق تصميم گرفت كه ماهيت موضوع پژوهش ،هدف ها و نيز وسعت دامنه تحقيق مشخص باشد .همچنين فرضيات تحقيق از عوامل تعيين كننده نوع روش تحقيق مي باشد . در پزوهش حاضر چون تاثیر طرحواره درمانی بر کاهش تعارضات زناشوی و افزایش سلامت  روان مورد بررسي قرار مي گيرد ،بنابراين در اين پژوهش از روش شبه آزمایشی ( پیش آزمون ، پس آزمون با گروه کنترل) استفاده شده است .
جامعه آماري
    جامعه عبارت است از گروهي ازافراد اشياءيا حوادث كه حداقل داراي يك صفت يا ويژگي مشترك هستند (سيف نراقي ،نادري ،1385)هستند در پژوهش جامعه به كليه افرادي اطلاق مي شود كه عمل تعميم پذيري درمورد آنها صورت مي گيرد (دلاور 1380). جامعة آماري اين تحقيق،کلیه دانشجویان    مي‌باشند، مشغول به تحصيل بوده اند.
 
فصل چهارم
 
تحلیل یافته ها
 
4-1 مقدمه 
تجزیه و تحلیل داده‌ها به عنوان یکی از مراحل اصلی روش تحقیق علمی شناخته می شود. پس از تدوین مبانی نظری و روش تحقیق لازم است که فرضیه تحقیق آزمون شود. از طرفی، آزمون تجربی متکی بر اطلاعات و داده هایی است که به روش علمی جمع آوری شده اند. برای یافتن پاسخ علمی این فرضیه، باید اطلاعات و داده های خام جمع آوری شده را با استفاده از یک مدل مناسب مورد تجزیه و تحلیل دقیق قرار داد. تبیین داده های خام، بدون تحلیل آن ها امری دشوار یا ناممکن است. نخست باید داده ها راتجزیه و تحلیل کرد و سپس نتایج این تجزیه و تحلیل را مورد تفسیر قرار داد(به نقل از آجوداني، 1388).
در این مطالعه که با هدف بررسی اثربخشی اثر بخشی طرحواره های درمانی بر کاهش تعارضات زناشویی و افزایش سلامت روان انجام شد، داده های به دست آمده از پرسشنامه های مذکور استخراج شد. در این فصل داده¬های پژوهش در دو بخش توصیف داده ها و آزمون های استنباطی داده ها ، تجزیه¬و¬تحلیل شده تا شواهدی برای قبول یا رد فرضیه¬های پژوهش فراهم شود. در سطح آمار توصيفي از جداول، فراواني، درصد و ترسيم نمودار استفاده شده است. با توجه به اینکه طرح پژوهش حاضر طرح پیش آزمون -  پس آزمون با گروه کنترل می باشد، جهت کنترل متغیرهای خطا از تحلیل کوواریانس - پس از بررسی مفروضات تحلیل کوواریانس – برای آزمودن فرضیه استفاده شده است.
4-2 شاخص های توصیفی مربوط به متغیرهای پژوهش
به منظور آشنايي بيشتر با ماهيت متغيرهای پژوهش لازم است قبل از تحليل داده¬ها به توصيف آن پرداخته شود چرا كه توصيف آماري داده ها مقدم بر استنباط آماري است و به تشخيص الگوهاي حاكم بر داده ها كمك مي كند. این بخش همان طورکه اشاره کردیم به ویژگی های جمعیت شناختی نمونه آماری توجه دارد و با استفاده از شاخص های توصیفی، از قبیل فراوانی، درصد، میانگین، انحراف استاندارد به توصیف و طبقه¬بندی این ویژگی ها پرداخته می شود.
 
فصل پنجم
نتیجه گیری وپیشنهادات
5-1 مقدمه:
هدف از انجام اين پژوهش تعیین اثر بخشی طرحواره های درمانی بر کاهش تعارضات زناشویی و افزایش سلامت روان دانشجویان متاهل باشد. بدين منظور تعداد 30 نفر از دانش جویان بصورت تصادفي در دو گروه کنترل و ازمایش جایگزین  شدند و پیش آزمون بر روی دو گروه انجام شد و سپس گروه ازمایش  تحت آموزش طرحواره درمانی در 8 جلسه قرار گرفت و سپس پس آزمون در بین گروه اجرا گردید  در نهايت داده هاي پژوهش با نرم افزار كامپيوتري(SPSS) مورد تجزيه و تحليل اماري قرار گرفت. در این فصل به بحث و نتیجه گیری و پیشنهادات و محدودیت ها اشاره می شود..
Download thesis efficacy in reducing marital conflicts, mental health
 
 
 
متن فوق تنها خلاصه ای از قسمت های پایان نامه بود.برای دانلود فایل اصلی،انلاین پرداخت کنید و انلاین دانلود کنید.
 
روش دانلود فایل :
 
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر

 

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط احمد توکلی در تاریخ 1395/7/7 و 13:18 دقیقه ارسال شده است

سلام.بهترین و کامل ترین سایت از نظر پایان نامه های رشته علوم انسانی هستید.واقعا پایان نامه هاتون جدید و کامل هستن.
پاسخ : سلام دوست عزیز.لطف دارین شما

این نظر توسط سالاری حسین در تاریخ 1395/5/5 و 10:55 دقیقه ارسال شده است

خودم و دوستم از پایان نامه های سایت شما استفاده کردیم. میتونم به جرات بگم کامل بود.عالی بود.کمک خیلی بزرگی بهم کردین.به سایر دوستامم میگم از پایان نامه های شما استفاده کنند.
پاسخ : شما لطف دارین

این نظر توسط اذرخش در تاریخ 1395/4/26 و 22:08 دقیقه ارسال شده است

پایان نامه خریدم.عالی بود.کاملترین پایان نامه ای که به رشتم میخورد.امیدوارم موضوعش تایید بشه تو دانشگاه
پاسخ : لطف دارین.انشا ا... تایدد میشه


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
آموزش مراحل خرید فایل

مراحل خرید فایل مورد نظر  :

1.کلیک بر گزینه خرید.
2.وارد کردن اطلاعات نام و نام خانوادگی ، ایمیل و شماره تلفن همراه.
توجه پست الکترونیکی همان ایمیل می باشد.در صورتی که ایمیل شخصی ندارید ادرس mahdipnut@yahoo.com وارد کنید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب ( با کلیه کارت هایی که عضو شتاب هستند قادر به خرید هستید)
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر ( دانلود فایل آنی  و پس از پرداخت لینک دانلود باز می شود.)

در صورت هرگونه مشکل در خرید و دانلود فایل با شماره 09191968068 با پیامک در ارتباط باشید.(پاسخگویی فقط به پیامک )
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
با عرض سلام و احترام خدمت شما کاربر عزیز. از اینکه وبسایت من رو برای خواندن انتخاب کردید از شما کمال تشکر را دارم.که افتخار دارم پایان نامه و پروژه های دانشگاهی را از طریق این سایت در اختیار شما سروران گرامی بگذارم. اميد است سير و سرچ در اين مجموعه افزايش بار اندوخته هاي علمي دوستان دانش دوست و پژوهشگر، را سبب شود در اين اثني ما را با رهنمود هاي ناب خويش راهنمايي نماييد. ایمیل: mahdipnut@yahoo.com 09191968068 فقط پاسخگو به پیامک
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 306
 • کل نظرات : 101
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 86
 • آی پی امروز : 74
 • آی پی دیروز : 92
 • بازدید امروز : 283
 • باردید دیروز : 798
 • گوگل امروز : 9
 • گوگل دیروز : 35
 • بازدید هفته : 3,407
 • بازدید ماه : 12,682
 • بازدید سال : 104,471
 • بازدید کلی : 766,802
 • کدهای اختصاصی