loading...

دانلود پاورپوینت کاراموزی و طرح توجیهی

دانلود پایان نامه رشته روانشناسی با موضوع مقایسه عزت نفس در بین افراد معتاد و عادی قالب فایل :word  --- تعداد 96 صفحه - به همراه پرسشنامه و تجزیه و تحلیل داده ها توسط نرم افزار spss چکیده: در این پژوهش به بررسی تفاوت بین عزت در بین افراد عادی و معتاد پرداخته شده است ،جامعه تحقیق حاضر را تمامی افراد مراجعه کننده به مراکز ترک اعتیاد در تشکیل می دهند که تعداد 100 نفر بطور مساوی یعنی 50 نفر معتاد و 50 نفر عادی با استفاده از روش نمونه گیری تصادفی انتخاب شدند و پرسش نامه پژوهش(عزت نفس کوپر اسمیت)…

توجه :

با سلام.ضمن خوش آمد گویی تمامی طرح های توجیهی توسط مهندس مهدی بنی حسن کارشناس دام و طیور نوشته شده است.امیدوارم مورد توجه قرار بگیرد.

درگاه پرداخت اینترنتی این وبسایت توسط درگاه واسط آرین پال   مورد تایید قرارگرفته است

لینک دانلود فایل بعد از پرداخت به صورت آنی باز می شود.

ایمیل پشتیبانی سایت  mahdipnut@yahoo.com

شماره تماس پشتیبانی سایت : 09191968068 فقط پاسخگو به پیامک (لطفا از تماس خودداری کنید)

ایدی تلگرام پشتیبانی : poshtibaniu@ 

مراحل خرید فایل مورد نظر  :

1.کلیک بر گزینه خرید.
2.وارد کردن اطلاعات نام و نام خانوادگی ، ایمیل و شماره تلفن همراه.
توجه پست الکترونیکی همان ایمیل می باشد.در صورتی که ایمیل شخصی ندارید ادرس mahdipnut@yahoo.com وارد کنید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب ( با کلیه کارت هایی که عضو شتاب هستند قادر به خرید هستید)
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر ( دانلود فایل آنی  و پس از پرداخت لینک دانلود باز می شود.)

در صورت هرگونه مشکل در خرید و دانلود فایل با شماره 09191968068 با پیامک در ارتباط باشید.(پاسخگویی فقط به پیامک )

کپی برداری جزیی و کلی از مطالب و قرار دادن آن در سایت های دیگر از نظر شرعی حرام و پیگرد قانونی دارد.
مهدی بنی حسن بازدید : 1234 سه شنبه 03 فروردين 1395 نظرات ()

دانلود پایان نامه رشته روانشناسی با موضوع مقایسه عزت نفس در بین افراد معتاد و عادی

قالب فایل :word  --- تعداد 96 صفحه - به همراه پرسشنامه و تجزیه و تحلیل داده ها توسط نرم افزار spss

چکیده: در این پژوهش به بررسی تفاوت بین عزت در بین افراد عادی و معتاد پرداخته شده است ،جامعه تحقیق حاضر را تمامی افراد مراجعه کننده به مراکز ترک اعتیاد در تشکیل می دهند که تعداد 100 نفر بطور مساوی یعنی 50 نفر معتاد و 50 نفر عادی با استفاده از روش نمونه گیری تصادفی انتخاب شدند و پرسش نامه پژوهش(عزت نفس کوپر اسمیت) اجرا شده و با استفاده از مدل آماری همبستگی تی مستقل به ارتباط  و مقایسه متغیرهای تحقیق پرداخته شده است.فرضیه اصلي پژوهش این بود که بين عزت نفس افراد عادی و معتاد تفاوت  وجود دارد.فرضیه مذكور با استفاده از روش تی مستقل مورد آزمون قرار گرفت .نتيجه نشان داد كه با 95 درصد اطمینان  می توان گفت بين عزت نفس در دو گروه افراد عادی و معتاد شهر تفاوت معنادار وجوددارد ،بنابراين فرضیه پژوهش تاييد شد .

کلمات کلیدی : اعتماد به نفس ، عزت نفس ، افراد معتاد و سالم ،  پایان نامه رشته روانشناسی

فهرست مطالب
فصل اول : کلیات تحقیق
مقدمه
بيان مساله
اهميت و ضرورت انجام پژوهش
اهداف پژوهش
سوالات پژوهش
تعاريف مفاهيم و واژگان  
فصل دوم : ادبیات وپیشینه تحقیق
مقدمه
مبانی نظري عزت نفس
تعاریف
ساختارعزت نفس
اهميت مطالعه عزت نفس  
ايجاد و رشد عزت نفس  
ويژگي هاي افراد داراي عزت نفس بالا و پايين  
تکنیک های رشد مهارتهای اجتماعی همگام با تقویت عزت نفس
تعیين کننده ميزان عزت نفس
عزت نفس سالم و ناسالم
عوامل موثر بر عزت نفس
پیشینه پژوهش
فصل سوم : روش شناسی پژوهش
روش تحقیق
جامعه آماری
نمونه آماری و نحوه گزینش آن
ابزار اندازه گیری
روش اجرا
آزمونها و روش هاز اماری تجزیه وتحلیل داده ها
فصل چهارم :تجزیه و تحلیل یافته ها  
مقدمه
تحلیل توصیفی
تحلیل استنباطی
فصل پنجم: بحث و نتیجه گیری یافته ها و پیشنهادات
مقدمه
بحث و نتیجه گیری
محدودیت های تحقیق
 پیشنهادات
فهرست منابع
پیوست ها


فصل اول کلیات تحقیق
مقدمه امروزه اعتیاد یک بیماری زیستی - روانی  - اجتماعی قلمداد می شود و عوامل متعددی در گرایش به سوء مصرف مواد مخدر موثر است. این عوامل در تعامل با یکدیگر منجر به سوء مصرف و سپس وابستگی به مواد می شوند زیرا به صورت درهم تنیده ای در پیدایش اعتیاد مؤثرند. اعتیاد یک ناهنجاری فردیست که جسم ، فکر ، احساسات و عاطفه ، ارزشها ، روابط فردی ، خانوادگی ، اجتماعی ، معنوی و روحانی را در بر می گیرد.
معتاد کسی است که در اثر مصرف مکرر و مداوم وابسته به مواد مخدر یا دارو شده باشد. به عبارت دیگر قربانی هر نوع وابستگی جسمانی یا روانی به مواد مخدر شناخته می شود. البته هر معتادی اعتیاد او با اولین مرتبه مصرف شروع می شود. از نظر تربیت شناسی هر نوع موادی که ایجاد وابستگی نماید و پس از مصرف چنان تغییراتی را در فرد بوجود آورد که از نظر اجتماعی قابل قبول و پذیرش نباشد و اجتماع نسبت به آن حساسیت یا واکنش نشان دهد ، آن مواد غیر مجاز و کسی که چنین موادی را مصرف می کند ، معتاد شناخته می شود. بطور کلی اعتیاد نتیجه مصرف موادی است که بواسطه تغییرات بیولوژی و فیزیولوژی حاصله از مصرف مواد مخدر تحمل ایجاد شده موجب بر خوردن تعادل عادی موجود در سیستم عمومی بدن انسان می گردد.

بیان مساله : هنگامي كه فرد براي مصرف مواد از سوي همسالان تحت فشار قرار مي گيرد،مديريت مؤثر هيجانها به عنوان يكي از مؤلفه هاي عزت نفس ، خطر مصرف را كاهش مي دهد،توانايي مديريت هيجانها باعث مي شود كه فرد در موقعيتهايي كه خطر مصرف مواد بالاست،از راهبردهاي مقابله اي مناسب استفاده كند.افرادي كه عزت نفس بالايي دارند،در پيش بيني خواسته هاي ديگران توانايي بيشتري دارند .آنها فشارهاي ناخواسته همسالان را درك و هيجانهاي خود  را بهتر مهار مي كنند و در نتيجه در برابر مصرف مواد مقاومت بيشتري نشان مي دهند (ترينيداد و جانسون  ،2002).در مقابل كساني كه عزت نفس پاييني دارند،براي مقابله با هيجانهاي منفي خود، عموما به سوي مصرف مواد كشيده مي شوند (ترينيداد،آنگر،چو و جانسون ،2004).
عوامل شخصيتي چون اعتماد به نفس بالا و مهارت اجتماعي ،‌ علاوه بر كاهش استرس محيطي ناشي از ارتباط با ديگران ، باعث افزايش توان مقاومت در برابر خواسته هاي خلاف ديگران و اصرار دوستان براي مصرف مواد مي شود و ضمن افزايش مهارات هاي انطباقي ، ‌موجب مي شود كه فرد هنگام برخورد با استرس ، ‌براي حل مشكلا خود از شيوه ي مناسب تري استفاده كند .گرچه پژوهش هاي زيادي در مورد ارتباط هوش هيجاني و سلامت رواني معتادان به مواد مخدر يافت نشد ، اما شواهد موجود نشانگر آن است كه ضعف عزت نفس با جنبه هايي از روان گسيختگي ، اختلال هاي روان تني و اختلال شخصيت مرتبط باشد. علاوه بر اين عزت نفسبالا با كيفيت بهتر تعامل اجتماعي ، رضايت مندي از زندگي ، اندازه تكاليف اجتماعي و برخي جنبه هاي درون فردي مانند تنظيم خلق و خو ارتباط دارد. در نتيجه مي توان گفت كه عزت نفس بالا با مديريت بهتر استرس و سطوح پايين بيماري هاي روانشناختي ارتباط داشته و با اختلال روانشناختي همبستگي منفي دارد.
با توجه به مسائل ذکر شده ، این تحقیق سعی می شود به این سؤال پاسخ داده شود که آیا بین عزت نفس در افراد معتاد و غیر معتاد تفاوت وجود دارد؟

اهمیت و ضرورت پژوهش :  اهميت و ضرورت اين تحقيق در مرحله اول از آن جهت است كه روانشناسان و پژوهشگران اجتماعي بر اين باورند، افرادي كه عزت نفس کمتری دارند، تمايل بيشتري هم به مصرف مواد مخدر و الكل دارند.اين مطلب نشان مي دهد كه چرا برخي افراد به مواد مخدر وابسته مي شوند. اين افراد اغلب اوقات گرفتارهيجانات و احساساتي مي شوند كه راه گريزي از آن براي خود نمي يابند و به مواد روي مي آورند. به خاطر همين معتقدند عزت نفسبايد سهم مهمي در ابتلا به سوءمصرف مواد داشته باشد. عزت نفسنوعي پردازش اطلاعات عاطفي است كه به بهبود جريان زندگي منجر مي شود و عزت نفسپايين، از جمله عوامل مؤثر در شروع مصرف مواد مخدر است. به خاطر همين مطالعه عزت نفسمعتادان به مواد مخدر و مقايسه آن با افراد عادي جامعه و مطالعه اين نوع متغیر در رابطه با سلامت روان آن ها به منظور بهسازي محيط زندگيشان اهميت ويژه دارد. به همين دليل مطالعه و تحقيق در مورد عزت نفس مي تواند براي پژوهشگراني كه در حوزه ي اعتياد در حال تحقيق و بررسي هستند بسيار حائز اهميت باشد.
هدف پژوهش:
مقايسه عزت نفس در افراد معتاد و غير معتاد
فرضیه پژوهش
میزان عزت نفس  افراد معتاد  با افراد غیر معتاد متفاوت است.
متغیر های تحقیق
متغير مستقل:متغیری است که محقق می تواند درآن دخل وتصرف نماید . درپژوهش حاضرعزت نفس به عنوان متغیر مستقل در نظر گر فته شده است.
متغير وابسته:متغیری است که محقق نمی تواند درآن دخل وتصرف کند وتغییراتش بستگی به تغییرات مستقل دارد.درپژوهش حاضروابستگی به مواد به عنوان متغیر  وابسته در نظر گر فته شده است.
متغیرکنترل:عبارت از متغیرهای که حضورشان در تحقیق ملموس است ومحقق باید آن ها را شناسایی،کنترل،مطا لعه یا خنثی نماید. درپژوهش حاضر دوره محل سکونت به عنوان متغیر  کنترل در نظر گر فته شده است.

فصل دوم ادبیات و پیشینه پژوهش
مقدمه
     در اين فصل با مطالعه و بررسي منابع و ماخذ مربوط به موضوع مورد پژوهش كه يكي از جنبه هاي اساسي و ضروري هر پژوهشي است، پرداخته شده است تا دانش و بينش هر چه بيشتري درباره موضوع مورد تحقيق حاصل شود. لذا مطالب محتواي اين فصل در دو بخش ارائه شده است .بخش اول مربوط به ادبيات نظری تحقيق است كه درباره عزت نفس مطرح گرديد و بخش دوم آن مربوط به پيشينه تحقيق است به چند مورد مطالعات وتحقيقات كه درداخل و خارج كشور در ارتباط با موضوع مورد پژوهش انجام گرفته اشاره شده است. توضیح اینکه سعی پژوهشگر بر آن بوده است که پیشینه مطالعاتی را متناسب با موضوعات فصل دوم در داخل متن بگنجاند .

مبانی نظری
بخش اول:
 عزت نفس
عزت نفس به عنوان جنبه اي از تفاوت هاي فردي ،موضوع بسياري از كتابها ،مقالات و مكالمات  است در جامعه كنوني ما، با انتشار كتاب ها و مقالات متعدد در زمينه شيوه هاي تقويت و افزايش عزت نفس و نقش اين عامل در دستيابي به موفقيت و شادكامي در عرصه هاي گوناگون زندگي ،اين ويژگي دروني بيش از پيش مورد توجه و استقبال همگان به ويژه والدين قرار گرفته است .بديهي است كه ارايه راهبردهاي موثر و مفيد در زمينه بهبود عزت نفس و مولفه هاي مربوط به آن ،جز در سايه نگرش علمي ودقيق به اين پديده و عوامل مرتبط با آن ميسر نخواهد شد براي شناخت درست و اصولي از هرپديده اي لازم است كه به تعريف روشن و مشخصي از آن دست يابيم ،به گونه اي كه وجوه تمايز و ارتباط آن با مفاهيم نزديك معلوم شود .

تعاریف : پژوهشگران تعاريف متعددي براي عزت نفس ارايه كرده اند كه برخي از آنها در زير ذكر مي شود.  عزت نفس عبارت است از احساس ارزشمند بودن ،اين حس از مجموع افكار ،احساس ها ،عواطف و تجربيات انسان در طول زندگي ناشي مي شود .مجموعه هزاران برداشت ارزيابي و تجربه اي ازخويش داريم باعث مي شود كه نسبت به خود احساس خوشایند ارزشمند بودن و يا برعكس احساس ناخوشایند و بي كفايتي داشته باشيم(كلمز  و همكاران1999 ،به نقل از اسدی، 1373).عزت نفس مولفه اي از مفهوم خود است كه عبارت است از قضاوت هاي انسان درباره ارزش خود و احساساتي كه با اين قضاوت ها مرتبط است (برك ،2004، به نقل از فیروزبخت ،1386).

پایان نامه رشته رواننشناسی - اعتماد به نفس و عزت نفس افراد معتاد
دانلود پایان نامه رشته روانشناسی

عنوان:

مقایسه عزت نفس در بین افراد معتاد و عادی

به همراه پرسشنامه و تجزیه و تحلیل داده ها توسط نرم افزار spss
قالب فایل: word  --- تعداد 97 صفحه

 


فصل سوم :
روش تحقیق : در این فصل با توجه به موضوع پژوهش واینکه روش تحقیق حاضر علی- مقایسه ای است، ضمن تشریح دلایل استفاده از این روش، جامعه آماری، نمونه و نمونه¬گیری، روش جمع آوری اطلاعات، ابزار پژوهش وروش تجزیه و تحلیل آماری استفاده شده در تحقیق مورد بحث قرار می گیرد.

روش پژوهش : تحقیق حاضر یک پژوهش پس رویدادی یا علی مقایسه ای است که در حيطه پژوهش هاي توصيفي است که در ان محقق امکان ايجاد تغييرا ت و دستکاري متغير ها را ندارد و تنها مي کوشد انها را با کمک ابزارهايي که در اختيار دارد مورد اندازه گيري قرار داده , روابط بين انها را کشف و مقایسه نمايد ( دلاور،1384).در این تحقیق پژوهشگر به مقایسه عزت نفس در افراد مبتلا به سوء مصرف و عادی پرداخته است .
جامعه آماری : جامعه آماري اين پژوهش، شامل معتادان زن و مردي است كه در 13 جهت ترك اعتياد به مراكز دولتي يا خصوصي مراجعه نموده اند كه تعداد آنها طبق گزارش معاونت درمان استان البرز، 750  نفر مي باشد.
 حجم نمونه و روش نمونه‌گیری
در این تحقیق از روش نمونه‌گیری تصادفی ساده استفاده شده است. یعنی در این روش پژوهشگر با توجه به ملاکهای ورودی و خروجی آزمودنی، به انتخاب نمونه در دو گروه عادی و مبتلا پرداخته است (یعنی سنجیدن اینکه چه افرادی می‌توانند در این تحقیق شرکت کنند). پژوهشگر جهت انتخاب گروه نمونه، افرادی را که جهت ترک به کلینیک‌های ترک اعتیاد مراجعه نموده و پرونده تشکیل داده‌اند را انتخاب کرده و گروه کنترل نیز از بین  افراد عادی انتخاب شدند. همچنین حجم گروه نمونه در دو گروه عادی و دارای سومصرف مواد  مجموعا 100 نفر ( 50 نفر عادی و 50 نفر دارای اعتیاد) بوده است. در روش های علی-مقایسه ای حداقل 15 نفر ودر روش هاي همبستگي 50 نفر برای هر گروه توصیه شده است. (دلاور، 1388).
 قابل ذکر است که ملاکهای ورودی گروه نمونه مبتلا به این پژوهش شامل: مثبت بودن تست مورفین، داشتن تحصیلات خواندن و نوشتن به گونه‌ای که آیتم‌ها یا عبارات تست را بفهمند و دامنه سنی آنها بین 20 تا 35 سال باشد. همچنین اگر افرادی دارای مشکل ارگانیک و عصب‌شناختی بودند از این پژوهش حذف شده‌اند. گروه عادی نیز از لحاظ سن و تحصیلات، باگروه شاهد جور شده و اینکه گروه عادی نیز سابقه مصرف مواد نداشته باشند و ملاکهای خروجی هم، مانند گروه شاهد می‌باشد. نمونه پژوهش افراد معتاد و غیر معتادی با روش نمونه گیری در دسترس انتخاب شد ه اند.
تجزیه و تحلیل آماری
برای تحلیل داده ها از روش های آمار توصیفی (میانگین، انحراف معیار، ...) ها استفاده شد ه است.در این پژوهش جهت بررسی داده‌های آماری از نرم‌افزار SPSS استفاده شده است. همچنین برای تجزیه و تحلیل یافته‌های مربوط به فرضیه‌های این پژوهش از آزمون t برای گروههای مستقل بکار برده شده است.   
 
فصل چهارم تحلیل داده ها
مقدمه: هدف از انجام اين پژوهش مقایسه عزت نفس در افراد معتاد و غیر معتاد مي باشد. بدين منظور تعداد 100 نفر از افراد مبتلا و افراد غیر مبتلا بصورت تصادفي انتخاب شدند و پرسشنامه عزت نفس برروي انان اجرا گرديد. در نهايت داده هاي پژوهش با نرم افزار كامپيوتري(SPSS) مورد تجزيه و تحليل اماري قرار گرفت. نتايج تجزيه و تحليل اماري در دو قسمت جداگانه امار توصيفي و امار استنباطي در اين فصل مورد بررسي قرار مي گيرد. در اين پژوهش از روش هاي اماري توصيفي (ميانگين، واريانس، انحراف معيار و خطاي استاندارد) و تی مستقلاستفاده شده است.


فصل پنجم ( نتیجه‌گیری و پیشنهادات )
سوء مصرف مواد و وابستگی به آنها صرف نظر از اینکه آنرا بیماری، آسیب‌روانی یا معضل اجتماعی بدانیم، پدیده‌ای است مزمن و عودکننده که با صدمات جدی جسمانی، مالی، خانوادگی و اجتماعی همراه است و این افراد متعاقب وابستگی به مواد دچار افت جدی در کارکردهای فردی و اجتماعی می‌گردند (پیرجلیان، 1380). اخیراً تحقیقات بسیاری در مورد وابستگی به مواد صورت گرفته است که از جهات مختلف علل گرایش به سوء مصرف مواد را بررسی کرده‌اند. اکثر متخصصان بر این باورند که وابستگی به مواد یک اختلال روانی، ژنتیکی، جسمی و اجتماعی می‌باشد. در این تحقیق سعی شده که از منظر هوش هیجانی و طرحواره ناسازگار اولیه نگاه دیگری به افراد ابتلا به سوء مصرف مواد داشته باشد.
کشور ایران به دلیل شرایط جغرافیایی و همجواری با کشور افغانستان بعنوان مسیری جهت تبادل و انتقال مواد شناخته شده است و همین امر باعث شده که آمار وابستگی به مواد رو به افزایش رود و از آنجاییکه ایران بعنوان کشور جوان محسوب می‌شود، لذا شایسته است که به مسائل و مشکلات مربوط به جوانان توجه، و اقداماتی جهت پیشگیری از آسیبهای آنها انجام شود.
پژوهش حاضر به مقایسه عزت نفس در افراد مبتلا به سوء مصرف مواد و عادی پرداخته شده است. در این تحقیق بطور کلی محقق، یک فرضیه دارد که در زیر بحث شده است : .
تحلیل نتایج نشا ن داد  که با 95%اطمينان می توان گفت  بين عزت نفسافراد عادي و افراد معتاد تفاوت معنادار وجود دارد . واین معناداری به نفع افراد عادی است.
Download The Comparison of self-esteem among addicts and normal

متن فوق تنها خلاصه ای از قسمت های پایان نامه بود.برای دانلود فایل اصلی،انلاین پرداخت کنید و انلاین دانلود کنید.

روش دانلود فایل :

1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر

 

قیمت: 50 هزار تومان

قیمت : 30 هزار تومان

 

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
آموزش مراحل خرید فایل

مراحل خرید فایل مورد نظر  :

1.کلیک بر گزینه خرید.
2.وارد کردن اطلاعات نام و نام خانوادگی ، ایمیل و شماره تلفن همراه.
توجه پست الکترونیکی همان ایمیل می باشد.در صورتی که ایمیل شخصی ندارید ادرس mahdipnut@yahoo.com وارد کنید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب ( با کلیه کارت هایی که عضو شتاب هستند قادر به خرید هستید)
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر ( دانلود فایل آنی  و پس از پرداخت لینک دانلود باز می شود.)

در صورت هرگونه مشکل در خرید و دانلود فایل با شماره 09191968068 با پیامک در ارتباط باشید.(پاسخگویی فقط به پیامک )
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
با عرض سلام و احترام خدمت شما کاربر عزیز. از اینکه وبسایت من رو برای خواندن انتخاب کردید از شما کمال تشکر را دارم.که افتخار دارم پایان نامه و پروژه های دانشگاهی را از طریق این سایت در اختیار شما سروران گرامی بگذارم. اميد است سير و سرچ در اين مجموعه افزايش بار اندوخته هاي علمي دوستان دانش دوست و پژوهشگر، را سبب شود در اين اثني ما را با رهنمود هاي ناب خويش راهنمايي نماييد. ایمیل: mahdipnut@yahoo.com 09191968068 فقط پاسخگو به پیامک
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 306
 • کل نظرات : 101
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 86
 • آی پی امروز : 74
 • آی پی دیروز : 92
 • بازدید امروز : 266
 • باردید دیروز : 798
 • گوگل امروز : 9
 • گوگل دیروز : 35
 • بازدید هفته : 3,390
 • بازدید ماه : 12,665
 • بازدید سال : 104,454
 • بازدید کلی : 766,785
 • کدهای اختصاصی