loading...

دانلود پاورپوینت کاراموزی و طرح توجیهی

دانلود پایان نامه رشته روانشناسی بررسی رابطه بین میزان اضطراب و هیجان خواهی در دانش آموزان مقطع راهنمایی تجزیه و تحلیل داده ها توسط نرم افزار spss تعداد صفحات: 103 صفحه , قالب فایل : word چكيده : هدف از پایان نامه حاضر بررسی رابطه اضطراب و هیجان خواهی در دانش آموزان مقطع راهنمایی دخترانه و پسرانه می باشد. نمونه تحقیق شامل 160 دانش آموز که به روش نمونه گیری تصادفی ساده انتخاب شدند. ابزار مورد استفاده جهت جمع آوری داده ها شامل پرسشنامه اضطراب بک که شامل 21 سوال بود و همچنین پرسشنامه هیجان خواهی ذاکرمن…

توجه :

با سلام.ضمن خوش آمد گویی تمامی طرح های توجیهی توسط مهندس مهدی بنی حسن کارشناس دام و طیور نوشته شده است.امیدوارم مورد توجه قرار بگیرد.

درگاه پرداخت اینترنتی این وبسایت توسط درگاه واسط آرین پال   مورد تایید قرارگرفته است

لینک دانلود فایل بعد از پرداخت به صورت آنی باز می شود.

ایمیل پشتیبانی سایت  mahdipnut@yahoo.com

شماره تماس پشتیبانی سایت : 09191968068 فقط پاسخگو به پیامک (لطفا از تماس خودداری کنید)

ایدی تلگرام پشتیبانی : poshtibaniu@ 

مراحل خرید فایل مورد نظر  :

1.کلیک بر گزینه خرید.
2.وارد کردن اطلاعات نام و نام خانوادگی ، ایمیل و شماره تلفن همراه.
توجه پست الکترونیکی همان ایمیل می باشد.در صورتی که ایمیل شخصی ندارید ادرس mahdipnut@yahoo.com وارد کنید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب ( با کلیه کارت هایی که عضو شتاب هستند قادر به خرید هستید)
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر ( دانلود فایل آنی  و پس از پرداخت لینک دانلود باز می شود.)

در صورت هرگونه مشکل در خرید و دانلود فایل با شماره 09191968068 با پیامک در ارتباط باشید.(پاسخگویی فقط به پیامک )

کپی برداری جزیی و کلی از مطالب و قرار دادن آن در سایت های دیگر از نظر شرعی حرام و پیگرد قانونی دارد.
مهدی بنی حسن بازدید : 1396 یکشنبه 08 فروردين 1395 نظرات ()

دانلود پایان نامه رشته روانشناسی بررسی رابطه بین میزان اضطراب و هیجان خواهی در دانش آموزان مقطع راهنمایی

تجزیه و تحلیل داده ها توسط نرم افزار spss

تعداد صفحات: 103 صفحه , قالب فایل : word

چكيده : هدف از پایان نامه حاضر بررسی رابطه اضطراب و هیجان خواهی در دانش آموزان مقطع راهنمایی دخترانه و پسرانه می باشد. نمونه تحقیق شامل 160 دانش آموز که به روش نمونه گیری تصادفی ساده انتخاب شدند. ابزار مورد استفاده جهت جمع آوری داده ها شامل پرسشنامه اضطراب بک که شامل 21 سوال بود و همچنین پرسشنامه هیجان خواهی ذاکرمن که شامل 14 سوال بود.
این تحقیق از نوع همبستگی بوده و برای تجزیه و تحلیل داده ها از همبستگی پیرسون و واریانس یک طرفه و همچنین آزمون t و با استفاده از نرم افزار spss صورت گرفته است.
نتایج آزمون فرضیه ها نشان داد که بین میزان هیجان خواهی و اضطراب دانش آموزان مقطع راهنمایی رابطه ی معنا داری وجود دارد، به عبارت دیگر بین میزان هیجان خواهی و اضطراب دانش آموزان مقطع راهنمایی رابطه مثبت وجود دارد ، با افزایش سطوح یکی از متغیر ها، دیگری نیز افزایش یافته است. در پایه اول و دوم راهنمایی بین میزان هیجان خواهی و اضطراب دانش آموزان رابطه معناداری وجود ندارد، اما در پایه سوم راهنمایی بین هیجان خواهی و اضطراب دانش آموزان رابطه معناداری وجود دارد. با استفاده از آزمون t می توان نتیجه گرفت که بین میزان اضطراب و هیجان خواهی دانش آموزان دختر و پسر مقطع راهنمایی تفاوت معناداری وجود دارد.
و با استفاده از آزمون تحلیل واریانس یک طرفه و در سطح معناداری 604.>a می توان نتیجه گرفت که تفاوت معناداری در میزان هیجان خواهی و اضطراب دانش آموزان مقطع راهنمایی از پایه ی تحصیلی آنان جود ندارد.

واژه های کلیدی : پایان نامه رشته روانشناسی بررسی تاثیر استرس و هیجان در دانش اموزان -  اضطراب – هیجان خواهی _ دانش آموزان - Download the end of a psychology study of anxiety and thrill-seeking students

 

فهرست مطالب
عنوان  

فصل اول : کلیات پژوهش
مقدمه      
بيان مسئله
اهميت و ضرورت انجام پژوهش
اهداف پژوهش
فرضيه هاي پژوهش
تعاريف اصطلاحات
فصل دوم : مبانی نظری پژوهش    
بخش اول: اضطراب
بخش دوم: هیجان خواهی
بخش سوم: پیشینه تحقیق
فصل سوم : روش شناسی پژوهش  
روش پژوهش
جامعه آماری
نمونه آماری و حجم نمونه
ابزار جمع آوری داده ها
تجزیه و تحلیل داده ها
فصل چهارم :تجزیه و تحلیل یافته ها
تحلیل توصیفی
تحلیل استنباطی
فصل پنجم: بحث و نتیجه گیری
بحث و نتیجه گیری
محدودیت های پژوهش
پیشنهادهای پژوهشی
پیشنهادات کاربردی
منابع فارسی
منابع لاتین   
ضمایم


فصل اول ( کلیات پژوهش )
 1-1)مقدمه :    در ميان موجوداتي كه روي كره ي زمين زندگي مي كنند انسانها از وي‍‍‍‍‍ژگيهاي منحصر به فردي برخوردارند اين ويژگيها او را از ساير موجودات كره ي زمين جدا مي سازد . احساسات ،عواطف ،هيجان و توانايي قضاوت در باره ی رفتارهاي خود و ديگران و تصميم گيري بر اساس اين قضا وت ها تنها بخشي از اين ويژگيهاي خدادادي است كه باع‍ث سنگين شدن مسئو ليت انسان شده است(سوره احزاب ، آيه  72).‍‍‍‍‍
    يكي از حالت هايي كه انسان در زندگي خود بسيار تجربه مي كند اضطراب است. اضطراب ترسی است که معمولامنبع  مشخصي ندارد. در علم روانشناسی اضطراب را به صورت " احساس غير عادي و طاقت فرسا يي از تشويش و نگراني با علائم فيزيولوژيكي مانند عرق كردن،استرس وافزايش ضربان قلب ا ست كه با شك كردن به وا قعيت و طبيعت  خطر و  نيز شك به  توانايي خود درغلبه به آ ن خطر بروز مي كند، تعریف کرده اند." (نشريه تربيتي –آموزشي، 1388).
یکی از ديگر حالت هاي اصلی روحی و روانی انسان هيجان است. ( واكنش كلي و كوتاه به يك واقعيت غيرمنتظره همراه با يك حالت عاطفي خوشايند يا ناخوشايند را هيجان مي نا مند.) (دكتردلبر نيروشك 2011).
در بين سنين مختلف، نوجواني دوره اي است كه انسان بيشترين اضطراب و هيجان را تجربه مي كند. دوره ي نوجواني را نمي توا ن به سنين خاصي  محدود  دانست زيرا بر حسب  ويژگي هاي افراد  و جوامع متفاوت است.  اما معمولا بين12 تا 17 سالگي را شامل مي شود . اين دوره از نظر تربيتی  دوره ي نسبتا  دشوار در زندگی   است و يكي از حساس ترين ، مهمترين و بحراني ترين مراحل زندگی به شمار می آید . شناخت حالات مختلف نوجوانان مانند اضطراب و هیجان پذیری آنان در این دوره از زندگی از نظر روانشناسان مورد توجه بسیار قرار گرفته است. چون شخصیت نوجوانان طی این دوره از زندگی شکل می گیرد ( روانشناسی تربیتی، 1389 ) .  
از اين رو در این پژوهش رابطه ي بین اضطرا ب  با هيجا ن خواهي  دانش آموزان در بين مدا رس متوسطه     مورد بررسي قرار گرفته است.

1-2)بیان مسئله :  نوجوانی مهمترین مرحله در زندگی است، که با تغیرات سریع جسمی و روانی همراه است. پلی است که از آن باید عبور کرد تا به مرحله ی جوانی و بزرگسالی رسید ( روانشناسی شخصیت، 1389 ).
   نوجواني همراه با بلوغ كه قسمتي از رشد محسوب مي شود (به عقيده ي افراد بسياري دوران بلوغ همان دوران نوجواني مي باشد و ويژگي هاي بلوغ  و نوجواني يكي مي باشد) با تحول عميق در جسم و روان و قدرت تجسم و تخيل زياد همراه است و به همين سبب آن را دورهاي خاص از زندگي قلمداد مي كنند كه ثبات و تكوين شخصيت در آن صورت مي گيرد. با يد توجه داشت كه نوجواني حد فا صل كودكي و جواني است.نوجوان از يك سو كمي كودكانه رفتار مي كند و در حال گسستن پيوند هاي خود با كودكي است و از ديگر سو شيفته ي دستيابي به استقلال جواني و بزرگسالي است ولي به طور كامل نه اين است و نه آن.لذا اين دوره داراي طيفي وسيع است كه با بخشي از قلمرو كودكي مرتبط  ا ست و در انتهاي طيف  به دنياي جواني پهلو مي زند .
 يكي از حالتهايي كه اكثر نوجوانها درگير آن هستند و زندگي آنها را مختل كرده "اضطراب" است .
  اضطراب و  استرس كلماتي  هستند كه در  زندگي روز مره ، براي توصيف  حالات  و احساسات  بسيار    استفاده مي شود : به طور مثال ، به هنگام امتحان،سخنراني در برابر جمع و آن دو واژه را در شرایط معمول برای همه ی افراد به طور یکسان به کار می بریم،توجه چنداني به تفاوت موجود ميان آن دو نداريم. اما از نظر روانشناسان این دو اصطلاح کاربرد متفاوت دارند. خصوصا هنگام سخن  گفتن از مشكلات روحي  شايع در كودكان و نوجوانان،بايد دقيق تر بود و تفاوت ميان استرس و اضطراب را به خوبي درك كرد (روانشناسی شخصیت ، 1389 ) .  
   در روانشناسي ، اضطراب مرحله ي پيشرفته ي استرس مزمن است، و عدم توجه به این مساله ممکن است آن را به صورت یک مشکل بهداشت رواني در آورد. چگونه است كه تعدادی از کودکان و نوجوانان با اضطراب روزمره خود به طریق مناسب برخورد می کنند و اضطراب ، در انجام کارها و تکالیف  تحصیلی و دستیابی آنان به اهدافشان اختلالی ایجاد نمی کند ، اما در برخی کودکان،  براي فرد يا اطرافيا نش رنج و ناراحتي  به  وجود می آورد، مانع رسيدن او به اهدافش میشود و يا در انجام كارهاي روزانه و عادي او اختلال ايجاد میكند (روانشناسی تربیتی، 1389 ) .  
این کودکان و نوجوانان ، زماني كه  در شرايط  جديدي  قرار مي گيرند،  دچار اضطراب مي شوند و واكنشهاي متعدد و گاه نامناسب را از خود بروز مي دهند (لكنت زبان ،آويزان شدن به پدر و مادر ،خجالتي شدن ،جويدن ناخن ،...). بسياري از والدين از وجود این اختلال در فرزندشان تا روزي كه به مشكل بر خورند (مثل اولين روز مدرسه)بي اطلاعهستند. ازاختلالات اضطرابيشايع دركودكان و نوجوانان ميتوان اضطراباجتماعی، ترس از مدرسه، اضطراب امتحان و اضطراب جدایی را نام برد.
یکی دیگر از  ويژگي هاي دوره ي نوجواني هيجان است . هيجان به تغيرات ناگهاني اطلاق مي شود كه بعد از يك درك حسي يا تصور و يادآوري در رفتار فرد ايجاد مي شود. دراين حالت بدن براي مواجه با اين تغييرات رواني واكنش نشان مي دهد كه عبارتند از : افزايش تعداد ضربان قلب و تنفس، افزايش قند خون  و تغييرات هورموني و علايم جسماني هيجان به صورت لرزش دستها و بدن،بروز احساسات به صورت بالا و پايين پريدن و علايم زباني گفتن عباراتي كه شادي و غم را نشان مي دهد و بالاخره علايم رواني هيجان به صورت اضطراب و آشفتگي آشكار مي شود. هيجان درهمه ي افراد ديده مي شود اما نوجوانان (12 تا 18ساله ) بسيار بيشتر از ديگران این تاثیر پذیری هیجانی را نشان مي دهند. نوجوانان در دوران بلوغ "زود انگيخت " بوده و به اصطلاح "سريع التاثير "مي باشند. به گونه اي كه واكنش آنها در برابر مسائل غالبا از كودكان بيشتر و پرهيجانتراست.بنابراين آنان گاه تحت تاثير هيجان دست به كارهاي عجيب و  غير معقول و گاه خارق العاده مي زند. از طرف ديگر احساسات و عواطف نوجوان نيز در حد اعلي است به طوري كه در دوستي و دشمني افراط مي كند. نوجوانان از محركهاي هيجاني به سرعت متاثر مي شوند و قادر به مهار احساسات خود نيستند . (لطف ایادی، 1388). از اين رو دراين پژوهش محقق به بررسی رابطه ي بین اضطراب و هيجان خواهي با پیشرفت تحصیلی در نوجوانان مقطع متوسطه  کرج پرداخته است .
1-3 ) ضرورت و اهميت تحقيق : اختلال اضطراب يكي از شايع ترين اختلالات رواني درجامعه به خصوص در گروه سني نوجوانان مي باشد كه زندگي فردي، اجتماعي و آينده ي شغلي افراد را دستخوش تغيير قرار داده و ممكن است فرد متناسب با استعداد ذاتي خويش رشد و پرورش نيابد. لذا عدم تشخيص و درمان به موقع آن ميتواند سلامت رواني افراد را به خطر انداخته و در نتيجه پيامد عملكرد و رفتار اين قشر عظيم يعني نوجوان به جامعه برگردد. با توجه به جمعيت جوان كشورمان كه حدود نيمي از جمعيت كشور ايران افراد زير 18 سال تشكيل مي دهند و از جوانترين كشورهاي جهان است اهميت  و ضرورت مساله را دو چندان مي كند.
 
   ممكن است علت مستقيم اضطراب در خود مدرسه نباشد،بنابراين در برخورد با چنين اضطرابي نه تنها بايد شرايط برانگيزنده چنين هيجاني را درمدرسه، بلكه درتجربه هاي نخستين كودك كه سرچشمه احتمالي اضطراب است را مورد بررسي و توجه قرار داد.عدم توجه به این مسائل از یک سو ، روشهاي آموزشي نسنجيده، سختگيري معلمان وتحميل تكليفهاي نابجا و طاقت فرسا از سوی دیگر عواملي هستند كه موجب بروزترس واضطراب در کودکان و نوجوانان مي شوند .  بنابراين توجه به این مسائل در نوجوانان و دانش آموزان لازم و ضروری به نظر می رسد تا از این طریق بتوانیم راهکارهایی را برای والدین و مربیان در برخورد با چنین نوجوانانی ارائه بدهیم . کاهش هیجان و اضطراب در نوجوانان باعث می شود آنها برای پیشرفت در زندگی بهتر تربیت شوند و با جایگزین شدن هیجانهای مثبت در آنها ، برای زندگی سالمتر و زیباتر آماده شوند.

دانلود پایان نامه با موضوع بررسی استرس و اضطراب در دانش اموزان راهنمایی

دانلود پایان نامه رشته روانشناسی با موضوع  بررسی رابطه بین میزان اضطراب و هیجان خواهی در دانش آموزان

تجزیه و تحلیل داده ها توسط نرم افزار spss به همراه جداول و امار مربوطه

تعداد 103 صفحه ... قالب فایل: word

 


 1-4)اهداف تحقيق
1-4-1 ) هدف اصلی
بررسي رابطه بين اضطراب و هيجان خواهي با پیشرفت تحصیلی  در دانش آموزان مقطع متوسطه    کرج
 1-4-2 ) اهداف فرعي :
1. بررسي رابطه بين اضطراب و پیشرفت تحصیلی در دانش آموزان پایه دوم مقطع متوسطه کرج
2. بررسي رابطه بين هيجان خواهی و پیشرفت تحصیلی در دانش آموزان پایه دوم مقطع متوسطه کرج


1-5 )فرضيه هاي تحقيق


 1-5-1 )فرضيه اصلي :
بين میزان هیجان خواهی واضطراب با پیشرفت تحصیلی دانش آموزان مقطع دوم متوسطه کرج رابطه وجود دارد .


1-5-2 )فرضيه هاي فرعي :
1. بين اضطراب و پیشرفت تحصیلی در دانش آموزان پایه دوم مقطع متوسطه کرجرابطه وجود دارد.
2. بين هيجان خواهی و پیشرفت تحصیلی در دانش آموزان پایه دوم مقطع متوسطه کرجرابطه وجود دارد.


فصل دوم ( ادبیات و پیشینه تحقیق )
2-1 ) مقدمه :   هر پديده يا هر موضوعي كه مورد بررسي وپژوهش علمي قرارمي گيرد به طورحتم داراي مفاهيمو مباني نظري و سابقه تحقيقاتي است كه در هر بررسي محقق  ملزوم  به اشاره كوتاه به آنهاست. بنابراين دراين فصل به منظور مطالعه همه جانبه موضوع تحقيق ودرك اصول، مفاهيم و مباني نظري  مربوط به آن ، راجع به اضطراب ، هيجان خواهي و بررسي رابطه اين دو در نوجوانان و نیز در مور  شخصیت مطالبي آورده شده است.

فصل سوم ( روش تحقیق )
 3-1 ) مقدمه
  روش انجام تحقيق جزء جدايي ناپذير فرايند كلي تحقيق است و عملا با بقيه مراحل ارتباط تنگاتنگي  دار د. بدون تعين روشهاي مناسب ، جامعه و نمونه مورد مطالعه و روشها و ابزارهاي مناسب تحليل،  نمي توان اهداف تحقيق را تحقق بخشيد و به پاسخ سوالات پژوهش دست يافت( دلاور،1382 :214).در اين فصل روش تحقيق، جامعه و نمونه آماري ، روشها و ابزارهاي جمع آوري و تحليل داده ها تشريح مي گردد .


3-2 ) روش تحقيق   
        روش تحقيق توصيفي و از نوع همبستگي پيرسون مي باشد. درمطالعات همبستگي  دومتغيري  هدف بررسي رابطه دو به دو متغيرهاي موجود در تحقيق است .  پژوهشگران غالبا خواهان اندازه گيري ميزان ارتباط بين دو متغير هستند. يك چنين تحقيقي نمي تواند يك آزمايش واقعي باشد به همان دلايلي كه طرح گروه هاي مستقل طبيعي ( مثل وقتي كه اضطراب و هيجان به عنوان متغيرهاي گروه بندي مورد استفاده قرار مي گيرد ) يك طرح آزمايشي واقعي نيستند. درهر دوي آنها فرد آزمايشگر قادربه دستكاري متغير مستغل نيست، و هيچ قضاوت علي در مورد متغير ها نمي توان انجام داد.   نكته مهمي كه بايد به ياد داشت اين است كه همبستگي بر رابطه علت  و معلولي دلالت نمي كند. در هر مورد همبستگي، مي تواند متغير سومي وجود داشته باشد كه ارتباط بين دو متغير مورد مقايسه را توصيف كند. به عنوان مثال ، جنسيت در اين تحقيق متغير سوم است ، كه مي تواند توضيح  دهنده ي  ارتباط بين متغيرهاي اندازه گيري شده باشد .   كارهاي اوليه در مورد همبستگي توسط فرانسيس گالتون صورت گرفت و يكي از همكارانش به نام  پيرسون شيوه اي براي محاسبه ضريب همبستگي بين داده هاي پارامتري ابداع كرد به نام : ضريب همبستگي گشتاوري پيرسون ( آر پيرسون ).

3-3 ) جامعه آماري
در تحقیق حاضر جامعه آماری کلیه دانش آموزان مقطع دو متوسطه کرج می باشد .


3-4 ) نمونه و روش نمونه گيري
برای نمونه گیری در این پژوهش از روش نمونه گیری تصادفی ساده استفاده شده است. روش انجام نمونه گیری به این صورت بود که از بین کلیه دانش آموزان مدارس راهنمایی پسرانه و دخترانه کرج با روش نمونه گیری  تصادفی ساده ، دانش آموزان  مدارس به تعداد 80 نفر دختر و 80 نفر پسر به عنوان نمونه انتخاب شدند. همه افراد نمونه در مقطع دو متوسطه مشغول به تحصیل بودند که دامنه سنی آنها 12 تا 15 سال بود و میانگین سنی آنها تقریبا5/14 سال بود.


 3-5) روش و ابزار گردآوري اطلاعات
روش گردآوري اطلاعات دو پرسشنامه شامل پرسشنامه اضطراب بك كه شامل 21 سوال است و پرسشنامه هيجان خواهي ذاكرمن كه شامل 14 سوال است.
3-6) ابزار تحقیق
    ابزار مورد استفاده در این تحقیق شامل پرسشنامه اضطراب بک و پرسشنامه  هیجان خواهی ذاکرمن بود.
پرسشنامه اضطراب بک شامل 21  سوال بود که میزان اضطراب افراد توسط این پرسشنامه سنجیده می شود.
مطالعات انجام شده نشان می دهد این پرسشنامه از اعتبار و روایی بالایی برخوردار می باشد. ضریب همسانی درونی آن ( ضریب آلفا ) 92% اعتبار آن با روش باز آزمایی با فاصله یک هفته 75% و همبستگی ماده های آن از 30% تا 76% متغیر است. پنج نوع روایی و محتوا ، همزمانی سازه ها ، تشخیص و عامل برای این آزمون سنجیده شده است که همگی نشان دهنده ی کار آیی بالای این ابزار در اندازه گیری شدت اضطراب می باشد (بک و همکاران، 1988 ).

3-7 ) روایی و پایایی پرسشنامه اضطراب بک
ضریب پایایی مقیاس پرسشنامه اضطراب بک توسط کاویانی و موسوی (1378 ) در بررسی ویژگیهای روان سنجی این آزمون در جمعیت ایرانی ضریب روایی در حدود 72% درصد و ضریب اعتبار آزمون – آزمون مجدد  با فاصله یک ماه 83% درصد و آلفای گرونباخ 92% درصد را گزارش کرده اند ( کاویانی و موسوی ،1378 )
3-8 ) نحوه نمره گذاری
جهت نمره گذاری پرسشنامه اضطراب بک از کلید هایی که در آخر پرسشنامه برای سنجش این مقیاس ساخته شده بود استفاده شده است. نحوه نمره دهی به این ترتیب بود که :
 گزینه اصلا = 0
 ضعیف ( خیلی اذیتم نمی کند)= 1
 متوسط ( خیلی ناخوشایند بود ولی می توانم تحمل کنم ) =2
شدید  (  نمی توانستم ) = 3
در آخر نمرات کل ستونها را با هم جمع کرده و نمره اصلی به دست آورده می شود.

 3-9 ) نحوه اجرا
اجرای پرسشنامه اضطراب بک و هیجان خواهی ذاکرمن به صورت گروهی اجرا شد. انجام این کار به این صورت بود که ابتدا پرسشنامه اضطراب بک بین دانش آموزان توزیع شد و بعد از اجرای آن پرسشنامه هیجان خواهی ذاکرمن توزیع شد . قبل از پر کردن پرسشنامه توضیحات کافی برای نحوه پر کردن هر دو پرسشنامه داده شد. در حین اجرا محقق در محل اجرا حضور داشت و سوالات و ابهامات آزمودنی ها را بر طرف کرد. زمان اجرای هر دو پرسشنامه حدودا 40 دقیقه طول کشید.
 3-10 ) روش آماری
پس از جمع آوری پرسشنامه ها ، آنها نمره گذاری شدند و متغیر ها نیز کد گذاری گردیدند و داده ها با کمک نرم افزار  SPSS مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.با توجه به فرضیه ها برای تجزیه و تحلیل داده ها از روش ضریب همبستگی پیرسون استفاده گردید و همچنین در تجزیه و تحلیل داده ها از تحلیل واریانس یک طرفه و از آزمون t استفاده شده است.

فصل چهارم ( تجزیه و تحلیل یافته ها )
4-1 ) مقدمه
در تحقيقات علمي پس از جمع آوري اطلاعات مهمترين گامي كه بايد برداشته شود، پردازش اطلاعات و يافته هاي خام مي باشد، زيرا اين داده ها بدون پردازش هيچ ارزش علمي ندارند. در اين مرحله بايد از روش ها و فرمول هاي آماري استفاده نمود. البته دراين رابطه از رايانه و نرم افزارهاي رايانه اي نيز مي توان بهره ي فراوان جست. يكي از مناسب ترين برنامه هاي رايانه اي كه براي اين منظور مورد استفاده قرار مي گيرد، نرم افزار SPSS  مي باشد. جهت پردازش اطلاعات بدست آمده در اين تحقيق از نرم افزار SPSS ، نسخه 15 استفاده شده است.در اين پژوهش از دستورات موجود در آمار توصيفي مانند فراواني داده ها  و توصيف داده ها  و نيز در آمار استنباطي جهت آزمون فرضيات از آزمون های ضریب همبستگی پیرسون ، تحلیل واریانس یک طرفه و t مستقل استفاده شده است.در بيان يافته هاي اين تحقيق در قسمت اول[1-4] نتايج سنجش متغيرهای تحقيق آورده شده و در قسمت دوم [2-4] قسمت آخر اين فصل  به بيان يافته هاي فرضيه هاي تحقيق پرداخته شده است.


فصل پنجم ( نتیجه گیری)
5-1 ) مقدمه
این فصل مهمترین و ارزشمندترین قسمت یک پژوهش است. در این فصل پژوهشگر باید نتایج را مورد بررسی ، بحث و تفسیر قرار داده و بر اساس آنها پیشنهادهایی را ارائه کند. بنابراین بر اساس مطالب ارائه شده در این قسمت است که خوانندگان پژوهش می توانند از نتایج کاربردی آن استفاده نمایند، به همین خاطر دقت در بیان مطالب این قسمت اهمیت فوق العاده ای دارد. در واقع تمامی زحماتی که پژوهشگر از ابتدا تا انتها برای انجام پژوهش کشیده است، به این فصل ختم می یابد. در این فصل پژوهشگر به ترتیب سوالها یا فرضیه های بیان شده در طرح تحقیق ، نتایج حاصل  شده از تحلیل داده ها را مورد تبیین و تفسیر نظری قرار می دهد.پژوهشگر در این قسمت یافته های پژوهش خود را به نتایج پژوهشهای پیشین پیوند زده و شباهت ها و تفاوت های آنها را بیان می کند و پیشنهادهای کاربردی لازم را برای استفاده کنندگان و خوانندگان ارائه می کند.
نتیجه گیری
    اين تحقيق رابطه بين میزان هیجان خواهی و اضطراب با پیشرفت تحصیلی دانش آموزان مقطع دوم متوسطه کرج را مورد بررسی قرار داده است . با مطالعه يك نمونه 160 نفري از بين مدارس راهنمایی دخترانه و پسرانه با نمونه گيري تصادفي براي شناخت رابطه بين متغیرهای وابسته و مستقل  مي باشد .در نتایج این تحقیق که با استفاده از آزمون همبستگی پیرسون انجام شده است ، در فرضیه کلی وميزان همبستگي موجود نيز نشانگر وجود رابطه ي مثبت بين اين دو متغير مي باشد. بنابراين مي توان نتيجه گرفت كه بين میزان هیجان خواهی و اضطراب با پیشرفت تحصیلی دانش آموزان رابطه ي معناداري وجود دارد به عبارت دیگر بین میزان هیجان خواهی و اضطراب دانش آموزان رابطه مثبت وجود دارد ، با افزايش سطوح يكي از متغيرها، ديگري نيز افزايش يافته و اين معناداري قابليت تعميم به تمامي واحد هاي آماري را دارد. در فرضیه اول  ميزان همبستگي موجود نيز نشانگر وجود رابطه ي ضعیف بين اين دو متغير مي باشد . بنابراين مي توان نتيجه گرفت كه بين میزان هیجان خواهی و پیشرفت تحصیلیرابطه معناداري وجود ندارد.
همین طوردر فرضیه دوم ميزان همبستگي موجود نيز نشانگر وجود رابطه ي مثبت بين اين دو متغير مي باشد. بنابراين مي توان نتيجه گرفت كه بين میزان اضطراب با پیشرفت تحصیلی دانش آموزان رابطه معناداري وجود دارد. با افزايش سطوح يكي از متغيرها، ديگري نيز افزايش يافته و اين معناداري قابليت تعميم به تمامي واحد هاي آماري را دارد .
این یافته با نتایج تحقیق دکتر کبری لشکری پور و همکاران ( 1384 ) همخوانی دارد که وی در تحقیق خود بیان می کند که بین اضطراب امتحان و جنسیت رابطه معناداری وجود دارد. همچنین در تحقیقی که راضیه کریمی و همکاران ( 1384 ) در تهران بر روی  دانش آموزان انجام دادند که نتایج تحقیق آنها نشان داد که ارتباط معناداری بین اضطراب و هیجان خواهی والدین وجود دارد . و همچنین در تحقیقی که در مورد هیجان خواهی در کانون اصلاح و تربیت بلوار زیبا ( 1388 ) صورت گرفته نشان دادند که در هیجان خواهی کل بین دختران و پسران بزهکار نوجوان تفاوت معناداری وجود دارد و نیز در هیجان خواهی در مقیاس شدید و ماجراجویانه بین دختران و پسران بزهکار نوجوان تفاوت معناداری وجود دارد. اطلاعات بدست آمده در مورد فرضیه اول نشان می دهد که بین میزان هیجان خواهی و اضطراب دانش آموزان پایه اول مقطع راهنمایی رابطه معناداری وجود ندارد. ابوالقاسمی ( 1374 )نیز در مطالعه خود همبستگی معناداری بین اضطراب امتحان و هیجان خواهی و عملکرد تحصیلی پیدا نکرد.

فصل ششم ( پیشنهادات و محدودیت ها )

پیشنهادهای محقق
 1 . پیشنهاد می شود آموزش و پرورش برای جلوگیری از افت تحصیلی دانش آموزان از مشکلات آنها آگاهی یابد و با استفاده از مشاوران و متخصصان، سعی در برطرف کردن آنها باشد.
2 . پیشنهاد می شود که این تحقیق در سطح کل کشور اجرا شود.
3 . پیشنهاد می شود که تحقیقی مشابه این تحقیق در مقاطع مختلف انجام شود.پیشنهادها
تحقیقاتی که در زمینه های مختلف از جمله آموزش و پرورش انجام می گیرد لزوما باید با پیشنهادهایی همراه باشد، به ویژه در آموزش و پرورش که این پیشنهادها برای تغییر یا تایید برنامه های آموزشی و پرورشی بکار می رود. در واقع این بخش از تحقیقات ناظر بر جنبه کاربردی آنست. همچنین محقق در برخورد با مسائل و مشکلات در مراحل مختلف تحقیق و پی بردن به نا آگاهیها، سوالهایی در زمینه  موضوع مورد تحقیق و موضوعهای دیگری را برای پژوهشگران پیشنهاد می کند.متن فوق تنها خلاصه ای از قسمت های پایان نامه بود.برای دانلود فایل اصلی،انلاین پرداخت کنید و انلاین دانلود کنید.

روش دانلود فایل :

1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر

 

قیمت:50 هزار تومان

قیمت : 40 هزار تومان

 

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
آموزش مراحل خرید فایل

مراحل خرید فایل مورد نظر  :

1.کلیک بر گزینه خرید.
2.وارد کردن اطلاعات نام و نام خانوادگی ، ایمیل و شماره تلفن همراه.
توجه پست الکترونیکی همان ایمیل می باشد.در صورتی که ایمیل شخصی ندارید ادرس mahdipnut@yahoo.com وارد کنید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب ( با کلیه کارت هایی که عضو شتاب هستند قادر به خرید هستید)
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر ( دانلود فایل آنی  و پس از پرداخت لینک دانلود باز می شود.)

در صورت هرگونه مشکل در خرید و دانلود فایل با شماره 09191968068 با پیامک در ارتباط باشید.(پاسخگویی فقط به پیامک )
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
با عرض سلام و احترام خدمت شما کاربر عزیز. از اینکه وبسایت من رو برای خواندن انتخاب کردید از شما کمال تشکر را دارم.که افتخار دارم پایان نامه و پروژه های دانشگاهی را از طریق این سایت در اختیار شما سروران گرامی بگذارم. اميد است سير و سرچ در اين مجموعه افزايش بار اندوخته هاي علمي دوستان دانش دوست و پژوهشگر، را سبب شود در اين اثني ما را با رهنمود هاي ناب خويش راهنمايي نماييد. ایمیل: mahdipnut@yahoo.com 09191968068 فقط پاسخگو به پیامک
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 306
 • کل نظرات : 101
 • افراد آنلاین : 4
 • تعداد اعضا : 86
 • آی پی امروز : 79
 • آی پی دیروز : 92
 • بازدید امروز : 423
 • باردید دیروز : 798
 • گوگل امروز : 13
 • گوگل دیروز : 35
 • بازدید هفته : 3,547
 • بازدید ماه : 12,822
 • بازدید سال : 104,611
 • بازدید کلی : 766,942
 • کدهای اختصاصی