close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
دانلودتاثیراستفاده از شبکه اطلاعاتی جهانی فضای مجازی و اینترنت بر نوجوانان
loading...

دانلود پاورپوینت کاراموزی و طرح توجیهی

دانلود پایان نامه  کارشناسی ارشد  بررسی تاثیراستفاده از شبکه اطلاعاتی جهانی(ICT ) بر تحول هو یت دینی و ملی  دانش آموزان مقطع متوسطه  تجزیه و تحلیل داده ها توسط نرم افزار spss (قالب فایل: word --- تعداد 136 صفحه) قابل استفاده دانشجویان رشته روانشناسی علوم تربیتی مشاوره و علوم اجتماعی بر حسب سلیقه چکیده: این پایان نامه به منظور بررسی تاثیر استفاده دانش آموزان دختر و پسر مقطع متوسطه از شبکه اطلاعاتی جهانی بر هویت ملی و دینی آنها در انجام گرفت به همین منظور از بین کل دانش آموزان…

توجه :

با سلام.ضمن خوش آمد گویی تمامی طرح های توجیهی توسط مهندس مهدی بنی حسن کارشناس دام و طیور نوشته شده است.امیدوارم مورد توجه قرار بگیرد.

درگاه پرداخت اینترنتی این وبسایت توسط درگاه واسط آرین پال   مورد تایید قرارگرفته است

لینک دانلود فایل بعد از پرداخت به صورت آنی باز می شود.

ایمیل پشتیبانی سایت  mahdipnut@yahoo.com

شماره تماس پشتیبانی سایت : 09191968068 فقط پاسخگو به پیامک (لطفا از تماس خودداری کنید)

ایدی تلگرام پشتیبانی : poshtibaniu@ 

مراحل خرید فایل مورد نظر  :

1.کلیک بر گزینه خرید.
2.وارد کردن اطلاعات نام و نام خانوادگی ، ایمیل و شماره تلفن همراه.
توجه پست الکترونیکی همان ایمیل می باشد.در صورتی که ایمیل شخصی ندارید ادرس mahdipnut@yahoo.com وارد کنید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب ( با کلیه کارت هایی که عضو شتاب هستند قادر به خرید هستید)
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر ( دانلود فایل آنی  و پس از پرداخت لینک دانلود باز می شود.)

در صورت هرگونه مشکل در خرید و دانلود فایل با شماره 09191968068 با پیامک در ارتباط باشید.(پاسخگویی فقط به پیامک )

کپی برداری جزیی و کلی از مطالب و قرار دادن آن در سایت های دیگر از نظر شرعی حرام و پیگرد قانونی دارد.
مهدی بنی حسن بازدید : 1871 دوشنبه 09 فروردين 1395 نظرات ()

دانلود پایان نامه  کارشناسی ارشد  بررسی تاثیراستفاده از شبکه اطلاعاتی جهانی(ICT ) بر تحول هو یت دینی و ملی  دانش آموزان مقطع متوسطه 
تجزیه و تحلیل داده ها توسط نرم افزار spss (قالب فایل: word --- تعداد 136 صفحه)
قابل استفاده دانشجویان رشته روانشناسی علوم تربیتی مشاوره و علوم اجتماعی بر حسب سلیقه

چکیده: این پایان نامه به منظور بررسی تاثیر استفاده دانش آموزان دختر و پسر مقطع متوسطه از شبکه اطلاعاتی جهانی بر هویت ملی و دینی آنها در انجام گرفت به همین منظور از بین کل دانش آموزان مشغول به تحصیل در دوره دبیرستان در تعداد 400نفر در دو گروه مساوی پسر و دختربه روش نمونه گیری خوشه ای چند  مرحله¬ای و سپس تصادفی ساده انتخاب گردیدند. روش انجام این پژوهش، پيمايشي بوده است. در این پژوهش برای مطالعه و بررسی تاثیر اینترنت از آزمون محقق ساخته استفاده شد. محاسبه همبستگی درونی پرسشها با استفاده از ضریب آلفای کرونباخ 81/0 محاسبه شده است. ونیز از آزمون همبستگی،واز آزمون تی مستقل برای مقایسه درصد پاسخهای هر دو گروه استفاده شده است. یافته ها نشان می دهد که بین استفاده از شبکه اطلاعاتی جهانی و هویت ملی و دینی نوجوانان رابطه معنادار وجود داشته و ساعات ممتد استفاده از اینترنت بدلیل جذابیت فردی آن باعث شده که هویت اجتماعی (دینی-ملی )m راتضعیف نماید.              

کلمات کلیدی: اینترنت و تاثیر ان بر اموزش و تحصیل دانش اموزان - دانلود پایان نامه - روانشناسی و علوم تربیتی - تاثیر شبکه های اینترنتی - بررسی تاثیر اینترنت و شبکه های مجازی بر تحصیل نوجوانان و دانش اموزان - اهداف سايت‌هاي ضد اخلاقي و تکنیک های جذب نوجوانان -   Download The Effect of Internet and virtual networks on teens

فهرست:
فصل اول : کلیات تحقیق
مقدمه
بيان مسئله
اهميت و ضرورت انجام پژوهش
اهداف پژوهش
فرضيه هاي پژوهش
تعاريف مفاهيم و واژگان
فصل دوم : ادبیات وپیشینه تحقیق
مقدمه
تعاریف
    تاریخچه تکامل فن آوری و اینترنت
    کاربردهای اصلی فن اوری اطلاعات
    ویژگی های فن اوری اطلاعات و انقلاب اطلاعاتی

هویت و ابعاد آن
انواع هویت
 نظریه های هویت
تاثیراینترنت بر هويت
اینترنت و هويت ملي
اینترنت و هویت ديني
اینترنت و هویت فرهنگی
استعمار،جهانی شدن رسانه ها و فرسایش هویتهای ملی
    اهداف سايت‌هاي ضد اخلاقي و تکنیک های جذب نوجوانان

    تاثير اينترنت بر روابط اجتماعي
    اعتياد الکترونيکي
    علت اصلی اعتیاد اینترنتی در ایران
فن اوری اطلاعات و نقش استعمار بعنوان ناتوی فرهنگی
     فناوری اطلاعات و نقش استعمار بعنوان ناتوی فرهنگی
     نقش بازي هاي رايانه اي
     استفاده از فرهنگ قرانی براي مقابله با ناتوي فرهنگي
     پیشینه تحقیقات انجام شده


فصل سوم : روش شناسی پژوهش
مقدمه
روش پژوهش
جامعه آماری
نمونه آماری و حجم نمونه
  ابزار جمع آوری داده ها
روش تجزیه و تحلیل داده ها
فصل چهارم :تجزیه و تحلیل یافته ها
مقدمه
تحلیل توصیفی جدولهای شماره ( 1-4 ) الی ( 8 – 4 )
تحلیل استنباطی
فصل پنجم: نتیجه گیری و پیشنهادات
مقدمه
بحث و نتیجه گیری
محدودیت های پژوهش
پیشنهادهای پژوهش
پیشنهادات کاربردی
فهرست منابع
منابع فارسی
منابع خارجی
ضمایم
  فهرست جداول و نمودارها
جداول
جدول شماره  چهار – یک
جدول شماره  چهار – دو.
جدول شماره  چهار – سه.
جدول شماره  چهار – چهار
جدول شماره  چهار – پنج
جدول شماره  چهار – شش
جدول شماره  چهار – هفت.
جدول شماره  چهار – هشت
جدول شماره  چهار – نه
جدول شماره  چهار – ده

نمودارها
نمودار شماره  چهار – یک
نمودار شماره  چهار – دو


فصل اول ( کلیات تحقیق )
مقدمه: هویت دینی بخشی از هویت انسانی و شخصیت فردی انسان می‌باشد و كسی كه در هویت شخصی و انسانی خود دچار تردید و ابهام باشد در هویت دینی نیز به سرانجام روشنی دست نمی‌یابد ( شهیدی، 1383 ، ص 90).
      ایام نوجوانی با دگرگونی‌هایی در جسم و روان آنها همراه است. نوجوان به سرعت رشد كرده و شاهد تكامل جسمانی و نیرومندی بدنی خویش است و همزمان عواطف و احساسات او نیز دچار تحول اساسی می‌شود و افكار و آرزوها و نگرش او پیرامون افراد و محیط اطراف را تحت تأثیر قرار می‌دهد. در دوران نوجوانی تمایلات و خواهش‌های متضادی در او خودنمایی می‌كند، خودخواهی كودكانه با نوع پرستی خیرخواهانه را در می‌آمیزد و او را در برزخی میان كودكی و بزرگسالی رها می‌سازد. و دچار نوعی بی‌ثباتی عاطفی و روانی و فكری می‌شود كه از آن «بحران بلوغ» یاد می‌كنند؛ بر اساس نظریه اریكسون اگر هویت شخصی نوجوان در طی زمان و بر اساس تجربیات حاصل از برخورد صحیح اجتماعی به تدریج ایجاد ‌شود و او بتواند خود را بشناسد و از دیگران جدا سازد، تعادل روانی وی تضمین می‌شود، ولی اگر سرخوردگی و عدم اعتماد جایگزین اعتماد گردد به جای تماس با مردم گوشه‌گیر و منزوی می‌شود و به جای تحرك به ركود می‌گراید و به جای خودآگاهی و تشكیل هویت مثبت دچار ابهام در نقش خود می‌شود و هماهنگی و تعادل روانی وی به هم می‌خورد و به بحران هویت دچار می‌شود. به هنگام این بحران او در چند مورد دچار تردید و شك می‌شود:1. اهداف بلند مدت؛ 2. تشخیص مذهبی و دینی 3. نظام ارزشی اخلاقی؛ ( شیر افکن ، 1383، ص 45).در نتیجه از عوارض منفی بحران هویت، تردید و ابهام در تشخیص مذهبی و دینی و نظام ارزشی است، به ویژه آن كه همزمان با این بحران قدرت تفكر انتزاعی در نوجوانان رشد نموده و به استقلال و استنتاج مسائل علاقه‎مند می‌شوند، و به بررسی برهانی و منطقی دین در پاسخگویی به مسائل توجه می‌نمایند و این خود مشكل را دو چندان كرده و نوجوانی را كه در وضعیت بحرانی نقش و وظایفی را كه به وسیله خانواده و اجتماع برای وی مناسب تشخیص داده می‌شود با تمسخر و یا با پرخاشگری رد می‌كند، بیشتر به ورطه خطر و انحراف می‌كشاند ، و «هویت دینی» او را تهدید می‌كند و اگر هم به ظاهر هویت دینی را قبول كند این عدم تعادل شخصیتی و روانی در هویت دینی نیز تأثیر گذاشته و به صورت افراط و تفریط بروز می‌كند و گاه او را در میان تضادی پیچیده اسیر می‌كند.
     
       در جامعۀ فعلی ما اغلب کاربران اینترنت را نوجوانان تشکیل می دهند، با توجه به مطالب بالا و اینکه سن نوجوانی سن شکل گیری تشخیص دینی و مذهبی است پس بدون شک باید منتظر تخریب و تهدید  اینترنت بر  شکل گیری این تشخیص باشیم اگر برنامه ای کلان در کشور برای کنترل صحیح استفاده از اینترنت در بین نوجوانان نداشته باشیم.

بیان مساله :  فن اوري اطلاعات به دليل تحول پذيري و قدرت تاثير فراواني كه در رشد آموزشي، فرهنگي و تعديل مشكلات اطلاع رساني سنتي دارد، يكي از پويا ترين و بحث انگيزترين عوامل تهديد كننده هويت دانش آموزان محسوب مي شود(احمدي،1385) .
       دانش آموزاني كه در اين دنياي نو ظهور با يكديگر رابطه هاي مجازي ايجاد مي كنند، داراي هويت شبكه اي مي شوند. بعضي ها معتقدند روي كار آمدن جامعه اطلاعاتي باعث تحولات عظيمي در زندگي روزمره شد كه به دنبال آن بعد زمان و مكان نيز قدرت هزاران ساله خود را از دست داده است(حيدري،1386).
      البته اين نكته را نيز نبايد از نظر دور داشت كه شبکه اطلا عاتی جهانی(فن آوري اطلاعات وارتباطات) به دليل ويژگيهاي خاصي كه از آنها برخوردار است ، همواره مورد سوءاستفاده هايي نيز قرار گرفته است كه اين سوءاستفاده ها ، آسيب هايي را در زمينه هاي فرهنگي و هويتي از اين پديده موجب شده است . با اين وجود بايد به اين مسئله اعتراف كرد كه فن اوري اطلاعاتي داراي قابليتهاي فراواني به منظور انتقال دانش ، تسهيل ارتباطات و تعاملات و سرعت بخشيدن به روند رو به رشد توسعه دانش و اطلاعات نوجوانان دانش آموز به خصوص مقطع يا پايه دبيرستان مي باشد . نوجوانان دانش آموز ، نه در مكان و زمان بلكه در شبكه دانش آموزان مي توانند حتي در موقعيت هاي مختلف با برقراري ارتباطات مجازي نقش هاي مختلفي را از خود به عرصه ظهور برسانند(پيرنيا،1386) .
 از آنجا كه درصد استفاده كنندگان از فناوري اطلاعات و ارتباطات و كاربردهاي آن مانند اينترنت و استفاده از خدمات شبكه نت در بين نوجوانان نسبت به بزرگسالان بيشتر مي‌باشد و نوجوانان نيز با توجه به ناپختگي و كم تجربگي از يك سويي و مواجه با ويژگيهای دوران نوجوانی مانند حس استقلال طلبي، شکوفايی سريع غرائز و احساسات، غرور جواني، تاثيرپذيري و اشتياق به کسب يافته‌های جديد از سويي ديگر، در شرايط آماده‌تري براي قرار گرفتن در مسير بحران هويت مي‌باشند. لذا بايد براي كاستن از تاثير بحران هويت ، بخصوص نوجوانان دانش آموز كاربر اينترنت،را با واقعيتهاي و توانمنديهاي گذشته، پتانسيلهاي موجود كشور و برنامه‌هاي آينده كشور در زمينه‌هاي مختلف آشنا نمود و به تقويت بنيان اعتقادي آنها نيز بصورت همزمان پرداخت (شكوهي،1387).
     حال با توجه به مطالبی که ذکر آن رفت محقق درصدد است تا به پاسخ این سوال اساسی دست پیدا کند که: میزان تاثیر گذاری اینترنت بر شکل گیری هویت ( دینی و ملی) نوجوانان چگونه است ؟و آیا فن آوری اطلاعات در شکل گیری هویت ( دینی و ملی ) نوجوانان می تواند جهت دهنده باشد  یا خیر؟مساله پزوهش حاضر بررسی تاثیر استفاده از شبکه اطلاعات جهانی(ICT) بر تحولات هویت دینی و ملی دانش آموزان دوره متوسطه در سال 13 می باشد.
اهمیت و ضرورت تحقیق :   يكي از فن آوري هايي كه طي چند دهه گذشته، اساس و بستر تحول در زندگي بشر بوده است، شبکه اطلا عاتی جهانی(فن آوري اطلاعات وارتباطات)  است. سهولت ارتباطات، دسترسي گسترده و ارزان به اطلاعات، توليد كامپيوترهاي سريع و كوچك و همگاني شدن استفاده از آنها به همراه فن اوري اطلاعات، منجر به تغييراتي اساسي در عملكردها شده است.تلاقي فن اوري اطلاعات و ارتباطات و فلسفه اخلاقي اهميت فراواني داردو بيش از صدها پژوهش دانشگاهي را به خود اختصاص داده است(محمدي،13 ).
با در نظر گرفتن قدرت فن اوري اطلاعات و ارتباطات بر جامعه دانش آموزي، اين حوزه هاي آكادميك و عمومي آموزش در محيط هاي امروزي آموزش ،بطور عميق بر شكل گيري شخصيت و هويت نوجوانان تاثير گذارند(افروز،13 ).
      درباره پيدايي اثر فن آوري اطلاعات و ارتباطات بر تحول هويت دانش آموزان بر طبق امار سازمان ملي جوانان در سال 1387،صدها پژوهش را شامل شده است(گلستاني،13 ).
اشاره مي شود كه هم اكنون يك انقلاب نوين اخلاقي و اجتماعي در حال رخ دادن است و از اين رو بايستي اقدامات لازم نسبت به گسترش کامپیوتر به عنوان يك كارگزار اخلاقي بالقوه را در نظر بگيريم. سيستم هاي كامپيوتري از جنبه هاي مختلف، زندگي دانش اموزان را تغيير مي دهند: نحوه تفكر، تعامل با ديگران، ارتباط برقرار كردن و استفاده از جسم و ذهن، از اين رو براي ساختن جسم، ذهن و محيط جديد به فلسفه و اصول رفتاري جديد نيازمنديم(كاشاني،1387، ص 70).
      مهمترين عامل انگيزشي در انتخاب موضوع تحقيق حاضربا توجه به گرايش فزاينده دانش آموزان به دنياي مجازي این امر مهم می باشد که با انجام تحقیقات مبنی بر بررسی تاثیر گذاری اینترنت بر هویت دینی و ملی قشر نوجوان ما، تصمیم  گیری و ارائه راهکا رها در برخورد با این مساله در مسولان امر آموزش سهل الوصول تر گردد.
اهداف تحقیق:
هدف اصلي:
بررسی تاثیراستفاده ازفن آوری اطلاعات بر تحول هو یت دینی – ملی  دانش آموزان متوسطه 
اهداف فرعي:                                                                                                                                   
بررسی تاثیراستفاده ازشبکه اطلا عاتی جهانی بر تحول هو یت دینی دانش آموزان متوسطه 
بررسی تاثیراستفاده ازشبکه اطلا عاتی جهانی بر تحول هو یت ملی دانش آموزان متوسطه 

فرضیه های تحقیق
فرضیه اصلی:
استفاده ازفن آوری اطلاعات بر تحول هو یت دینی وملی دانش آموزان مقطع متوسطه موثر است.
فرضیه های فرعی:
استفاده ازفن آوری اطلاعات بر تحول هو یت دینی دانش آموزان پسر مقطع متوسطه موثر است.
استفاده ازفن آوری اطلاعات بر تحول هو یت ملی دانش آموزان پسر مقطع متوسطه موثر است.
استفاده ازفن آوری اطلاعات بر تحول هو یت دینی دانش آموزان دختر مقطع متوسطه موثر است.
استفاده ازفن آوری اطلاعات بر تحول هو یت ملی دانش آموزان دختر مقطع متوسطه موثر است.

 

دانلود پایان نامه با موضوع تاثیر اینترنت و فضای مجازی بربر تحول هو یت دینی و ملی دانش آموزان
پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد
گرایش : برنامه ریزی درسی
بررسی تاثیراستفاده از شبکه اطلاعاتی جهانی(ICT ) بر تحول هو یت دینی و ملی  دانش آموزان مقطع متوسطه 

قابل استفاده دانشجویان رشته علوم اجتماعی - علوم تربیتی - مشاوره و روانشناسی بر حسب سلیقه

  قالب فایل: word قابل ویرایش توسط شما


فصل دوم  ( مطالعات نظری پژوهش )

مقدمه :   گسترش فن آوریهای اطلاعاتی و جهانی شدن رسانه ها از یک طرف، نگاه خوشبینانه و انتظار مدینه ی فاضله ی دیرینه و از طرف دیگر نگاه بدبینانه و فرسایش هویتهای فردی و اجتماعی را نمودار می سازد. بنابراین، بررسی نقش اینترنت در هویت یابی یا بحران هویت، از موضوعاتی است که باید به آن پرداخته شود. تنها در صورت آگاهی از نقش و جایگاه اینترنت است  که می توان از تأثیرات منفی رسانه های مهاجم، جلوگیری نموده، از فن آوریهای جدید ارتباطی در جهت فرهنگ سازی مثبت و تسهیل فرایند هویت یابی بهره برداری کرد.  در این فصل در بخش اول  به فن آوری اطلاعات و اینترنت می پردازیم و در بخش دوم هویت و ابعاد آن مورد بحث قرار می گیرد در بخش سوم تاثیر اینترنت بر هویت دینی و ملی و فضای مجازی بر  فرهنگ نوجوانان بحث می شود و درانتها پیشینه ای از پژوهش های انجام شده مورد بحث قرار می گیرد.
مبانی نظری پژوهش
الف: فناوری اطلاعات
تعاریف :
   اطلاعات به داده هایی اطلاق می گردد که دارای مفهومی خاص باشند و استفاده کنندگان از انها بتوانند به سهولت انها را گرداوری،طبقه بندی و تلخیص نموده ودر موقع مناسب و ضروری پس از تجزیه و تحلیل و تفسیر،مورد بهره برداری قرار دهند.اطلاعات عبارت است از داده هایی که در بافتی بامعنی و مفید جای گرفته و در اختیار دزیافت کننده قرار داده می شود تا از آنها برای تصمیم گیری استفاده کند.اطلاعات متضمن انتقال و دریافت آگاهی و دانش است.اطلاعات نیاز اولیه هرگونه تصمیم گیری است.هدف اطلاعات ،در هر زمان باید انتقال داده ها به شخص یا ماشین باشد.اهداف اصلی اطلاعات عبارتند از:آگاهی دادن،ارزیابی کردن،ترغیب کردن،خلق مفاهیم جدید،تعریف مسئله،تصمیم گیری،برنامه ریزی،آشناسازی،کنترل کردن و تحقیق (مهدوی،1379:169).
اطلاعات  
    مطالبی است که از داده های خامی استخراج شود ؛ بعبارتی اطلاعات همان فرم قابل استفاده  از داده‌ها است كه از راه‌هاي خاصي پس از پردازش بدست مي‌‌آيد. به عبارت ديگر اطلاعات داده ایست که توضيح و تفسير شده باشد مثلاً، با داشتن تاریخ تولد فردی بعنوان داده، می توان به اطلاعاتی چون تاریخ تولد و یا تفاوت سنی وی با خودمان پی بریم
فن آوری  
     تركيبي از مهارت‌ها ، دانش‌ها؛ توانايي‌ها ، مواد ،ماشين‌ها و ابزارها است كه انسان از آن براي تبديل و يا تغيير مواد خام به اجناس ارزشمند یا خدمات استفاده مي‌كند.
فن آوری اطلاعات :
      تكنولوژي است كه براي ذخيره ، بازیابی ،انتقال و پردازش اطلاعات استفاده مي‌شود. امروزه سازمانها و موسسات از تكنولوژي اطلاعات استفاده مي‌كنند تا با بهره گیری از ذخيره ، بازیابی ،انتقال و پردا زش اطلاعات مدیریت نوین را در مجموعه خود اعمال کنند.
تکنولوژی:
    برای تکنولوژی تعارف گوناگونی ارائه شده است که اگر چه هر یک در قالب عبارات مختلف بیان شده اند،ولی همه انها دارای  وجوه مشترک هستند.
فرهنگ لاروس تکنولوژی را "مطالعه ابزارها ،شیوه و روش های مورد استفاده  در حوزه های گوناگون صنعت" تعریف کرده است.

تاثير اينترنت بر سلامت دانش‌آموزان
اغلب دانش‌آموزان براي پر کردن اوقات فراغت خود از کامپيوتر استفاده مي‌کنند. کامپيوتر يکي از وسايلي است که امروزه در اغلب منازل‌ جايي براي خود باز کرده است و کاربران آن اغلب کودکان، نوجوان و جوانان هستند و چه بسا برخي از والدين طريقه کار کردن با آن را نمي‌دانند و حتي کششي براي آموزش آن ندارند و چه بسا برخي نمي‌دانند فرزندانشان ساعت‌ها پاي کامپيوتر چه مي‌کنند(احمدي، 1379ص 137).  

فصل سوم ( روش شناسی پژوهش )

مقدمه : در این فصل با توجه به موضوع پژوهش واینکه روش تحقیق حاضر زمینه یابی است، ضمن تشریح دلایل استفاده از این روش، جامعه آماری، نمونه و نمونه گیری، روش جمع آوری اطلاعات، ابزار پژوهش وروش تجزیه و تحلیل آماری استفاده شده در تحقیق مورد بحث قرار می گیرد.


روش تحقیق: در اين تحقيق از روش پيمايشي يا زمينه يابي  استفاده شده است.
در پژوهش زمينه یابی توجه محقق بيشتر به آن نكات و عوامل مهم ويا با معني است كه به صورتي در شناخت گذشته و حال يا مطالعه ميزان تغييرات موثر است( سيف نراقي و نادري،1385).


جامعه آماري: تمامی گروه وافرادی که جهت پژوهش مناسب تشخیص داده شده اند.جمعیت آماری نامیده می شود. جامعه آماری شامل تمامی مواردی است که با معیارهای از پیش تعیین شده جهت تحقیق تطبیق می کند (طا لقانی ،1370).
جامعه آماری پژوهش حاضر را کلیه دانش آموزان دختر وپسر دوره متوسطه در مناطق 19 گانه آموزش و پرورش در سال تحصیلی 89-13 تشکیل می دهدکه تعداد آن ها 260000نفرمی باشد.حجم نمونه و نمونه گیری : يكي از پيشنهاد هابمنظور تعيين حجم يا اندازه نمونه كه شايد ساده ترين راه برآورد حجم يا اندازه نمونه نيز باشد، همان مراجعه به مطالعات وتحقيقات مشابه است]به نقل ازسيف نراقي و نادري، 1385، ص 172[.  براي انتخاب 400 نفر تعدادنمونه بصورت 200 نفر  پسر و 200 نفر دختر ، ابتدا  انتخاب بصورت خوشه اي  چند مرحله اي و در مرحله بعد بصورت تصادفي ساده  بوده است.

پایایی و روایی پرسشنامه :
براي محاسبه همبستگي دروني ابزار از جمله پرسش ‌ها يا آزمونهايي كه خصيصه‏هاي مختلف را اندازه‌گيري مي‌كنند، از محاسبه ضريب آلفاي كرونباخ استفاده ‌شد. ميزان آلفا بيانگر اين مطلب است كه سؤالات هم پوشاني و همچنين همسويي داشته است و نيز پاسخ دهندگان نيز با دقت و آگاهي به سؤالات پاسخ داده‏اند. ضريب آلفا برحسب فرمول زير بدست مي‌آيد:

كه در آن J = تعداد سؤالات پرسشنامه، Sj^2= واريانس سؤال Jام، S^2= واريانس كل آزمون براي آزمون با هدفهاي پژوهشي، حصول پايايي بين 0. 6 تا 0. 8 كافي و مناسب است ( سیف، 1381).    پرسشنامه مذکور  با تایید ده نفر از معلمان ومشاوران مدارس، و اساتید گروه سنجش و اندازه گیری (روانسنجی) دانشگاه علامه طباطبایی، دارای روایی محتوایی می باشد میانگین درجه بندی نظرات این کارشناسان در باره سوالات پرسشنامه به تفکیک هر سوال با توجه به مقیاس لیکرت خوب توصیف شده است. پایایی پرسشنامه مذکور با استفاده از آلفای کرانباخ 81 /0 به دست آمد.
متغیر های تحقیق
متغير مستقل:متغیری است که محقق می تواند درآن دخل وتصرف نماید . درپژوهش حاضر استفاده ازشبکه اطلا عاتی جهانی ( اینترنت) به عنوان متغیر مستقل در نظر گر فته شده است.
متغير وابسته:متغیری است که محقق نمی تواند درآن دخل وتصرف کند وتغییراتش بستگی به تغییرات مستقل دارد.درپژوهش حاضرهویت دینی-ملی به عنوان متغیر  وابسته در نظر گر فته شده است.
متغیرکنترل:عبارت از متغیرهای که حضورشان در تحقیق ملموس است ومحقق باید آن ها را شناسایی،کنترل،مطا لعه یا خنثی نماید. درپژوهش حاضر دوره تحصیلی-محل تحصیل به عنوان متغیر  کنترل در نظر گر فته شده است.
متغير تعديل كننده: جنسیت


روش تجزیه و تحلیل داده ها:   در این تحقیق بنابر ماهیت آن از آمار توصیفی برای نشان دادن فراوانی و در صد پاسخها ونیز از آمار استنباطی برای آزمون فرضیه ها استفاده شده است.در ضمن برای پاسخ های داده شده در هر گروه سنی جدولی ترسیم و مقایسه صورت گرفته است.
      روال کار به این صورت بوده است که بعد ازاجرای پرسشنامه و جمع آوری اطلاعات به منظور آزمون فرضیه های تحقیق در همورد هر سوال ابتدا جدول توزیع فراوانی و درصد پاسخهای گروه پسر و ذختر به تفکیک مشخص شده و سپس جهت انجام محاسبات آماری، پاسخهای داده شده به هر یک از سوالات با توجه به فراوانی شان در مقوله هایی تقسیم بندی گردیده اند.
در این تحقیق ازآزمون  همبستگی، و از آزمون تی مستقل  برای مقایسه در صدپاسخهای هر دوگروه استفاده شده است.
بعد از رسم جدول توزیع فراوانی و دزصد پاسخهای گروه سنی مورد مطالعه به تفکیک پاسخهای داده شده به هر یک از سوالات در مقوله های تقسیم بندی گردیده و د رگام بعدی توسط نرم افزار spss به تحلیل آماری پرداخته شده است.                                      

فصل چهارم ( تجزیه و تحلیل یافته ها )

مقدمه : تجزیه وتحلیل به عنوان فرآیندی از روش علمی، یکی از پایه های اساسی هر روش تحقیقی است. به طور کلی تجزیه و تحلیل عبارت است از روشی که از طریق آن کل فرآیند پژوهشی از انتخاب مسئله تا دسترسی به یک نتیجه هدایت می شود. پژوهشگر برای پاسخگویی به مسئله تدوین شده و یا تصمیم گیری در مورد رد یا تأیید فرضیه ای که صورت بندی کرده است. از روش های مختلف تجزیه و تحلیل استفاده می کند. در این فصل داده های تحقیق با استفاده از روش های علمی، در جهت بررسی سوؤال های پژوهش مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد. پس از ملاحظه پاسخ ها و ثبت داده ها در محیط نرم افزار و استخراج نتایج آن، با توجه به ماهیت هر سؤال پژوهشی ابتدا اطلاعات توصیفی ارائه می شود و در بخش بعدی، داده ها مورد تحلیل قرار می گیرند. تجزیه و تحلیل یافته ها در دو بخش انجام می شود؛
در بخش اول داده های جمع آوری شده توصیف می شوند که در آن از آمار توصیفی ( توزیع فراوانی، نمودار، میانگین، و انحراف معیار،...) جهت مرتب کردن اطلاعات استفاده شده است. و داده های حاصل از تحقیق در جداول ونمودارهای مربوطه نشان داده می شود. بخش دوم تحلیل داده ها مبتنی بر آمار استنباطی صورت می گیرد. که هدف آمار استنباطی عبارت است از نتیجه گیری پیرامون ویژگی های جامعه ای که نمونه مورد مطالعه از آن استخراج شده است. که برای تحلیل استنباطی داده ها از آزمونهای همبستگی، آزمون t مستقل استفاده گردیده است.

 فصل پنجم ( نتیجه گیری و پیشنهاد ها )

مقدمه : این پایان نامه  با هدف بررسی تاثیر ایترنت بر  تحول هویت دینی و ملی نوجوانان دختر و پسر صورت گرفت. گروه نمونه شامل 400 نفر بود که از مناطق شمال، میانی و جنوب که ابتدا بصورت خوشه ای چند مرحله ای و سپس بصورت تصادفی انتخاب شده بودند  ابزار جمع آوری اطلاعات  پرسشنامه  بوده است. داده ها با استفاده از روش های آماری توصیفی و استنباطی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت كه در فصل چهارم ارائه گردید. در این فصل به بحث و نتیجه گیری درباره فرضیه های تحقیق پرداخته شده است.


بحث و نتیجه گیری :
فرضیه اصلی:
استفاده ازفن آوری اطلاعات بر تحول هو یت دینی وملی دانش آموزان مقطع متوسطه موثر است.
.فرضيه مذكور با استفاده از روش همبستگي پيرسون مورد آزمون قرار گرفت .نتيجه نشان داد كه بین استفاده ازفن آوری اطلاعات و تحول هو یت دینی وملی دانش آموزان همبستگی وجوددارد (529/0= r) براي تعيين معنادار بودن ضريب همبستگي آزمون t مورد استفاده قرار گرفت و نتيجه آزمون t نشان داد كه همبستگي به دست آمده در سطح (05/0)معنادار است ،بنابراين فرضيه تاييد شد .اين يافته پژوهش نشان دهنده معنادار بودن تاثیر بين استفاده ازفن آوری اطلاعات بر تحول هو یت دینی وملی دانش آموزان است. (به جدول شماره (10) مراجعه شود ).
نتيجه اخذ شده با پژوهش راسموس (2005)كه در آن به مقايسه هویت دینی نوجوانان در دنیای نوین امروز پرداخته است ،مي تواند همسو باشد و همانطوركه در فصل پيشين آورده شده است ، راسموس در تحقیقات خود به این نتیجه رسیده است که پر کردن اوقات نوجوانان با فناوری های امروز را باید نوعی اعتیاد خطرناک دانست .  راسموس در تحقیقات خود از انجا  این اعتیاد را خطر ناک می داند که  فضا مجازی است  و نوجوان با شخصی در مجادله است که هویت واقعی ندارد.همچنین امیدیان (1381)نيز رابطه معنادار بین تاثیر اینترنت بر اعتقادات دینی نوجوانان يافته است .
از دیگر تحقیقات همسو با این فرضیه می توان به تحقیق عباسی (1387)  اشاره کرد. وی در این تحقیق درصدد شناسايي و رابطه استفاده از اينترنت و هويت ديني كاربران بوده است. محقق دراین پژوهش با روش پيمايشی و با استفاده از تكنيك پرسشنامه بر روي 1516 نفر از كاربران بالاي پانزده سال در كه از طريق نمونه گيري خوشه ايي( در جامعه آماري خانوار ) و هدفمند( در جامعه آماري كافي نت ) با سطح خطاي05/0 و ضريب اطمينان 95 درصد انتخاب، اطلاعات و دادههاي مورد نياز  داده ها جمع آوری کرده است. وی مدعی است يافته هاي تحقيق نشان مي دهد كه در گام اول آزمون فرضيه هاي تحقيق؛ متغيرهاي مدّت استفاده كاربران از اينترنت، ميزان استفاده كاربران از اينترنت، مشاركت و فعال بودن كاربران در استفاده از اينترنت، واقعي تلقي كردن محتواي سايت ها از سوي كاربران اينترنت، پايگاه اقتصادي- اجتماعي كاربران و ميزان تحصيلات كاربران رابطه معني داري را با هويت ديني كاربران نشان داده اند.

متن فوق تنها خلاصه ای از قسمت های پایان نامه بود.برای دانلود فایل اصلی،انلاین پرداخت کنید و انلاین دانلود کنید.
 
روش دانلود فایل :
 
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر

 

قیمت:70 هزار تومان

قیمت: 50 هزار تومان

 

 

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط راضیه اکبری در تاریخ 1395/7/15 و 23:04 دقیقه ارسال شده است

حسابی کارم راه افتاد.عالی بود داداش.
پاسخ : خوشحال شدیم.


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
آموزش مراحل خرید فایل

مراحل خرید فایل مورد نظر  :

1.کلیک بر گزینه خرید.
2.وارد کردن اطلاعات نام و نام خانوادگی ، ایمیل و شماره تلفن همراه.
توجه پست الکترونیکی همان ایمیل می باشد.در صورتی که ایمیل شخصی ندارید ادرس mahdipnut@yahoo.com وارد کنید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب ( با کلیه کارت هایی که عضو شتاب هستند قادر به خرید هستید)
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر ( دانلود فایل آنی  و پس از پرداخت لینک دانلود باز می شود.)

در صورت هرگونه مشکل در خرید و دانلود فایل با شماره 09191968068 با پیامک در ارتباط باشید.(پاسخگویی فقط به پیامک )
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
با عرض سلام و احترام خدمت شما کاربر عزیز. از اینکه وبسایت من رو برای خواندن انتخاب کردید از شما کمال تشکر را دارم.که افتخار دارم پایان نامه و پروژه های دانشگاهی را از طریق این سایت در اختیار شما سروران گرامی بگذارم. اميد است سير و سرچ در اين مجموعه افزايش بار اندوخته هاي علمي دوستان دانش دوست و پژوهشگر، را سبب شود در اين اثني ما را با رهنمود هاي ناب خويش راهنمايي نماييد. ایمیل: mahdipnut@yahoo.com 09191968068 فقط پاسخگو به پیامک
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 201
 • کل نظرات : 101
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 90
 • آی پی امروز : 28
 • آی پی دیروز : 89
 • بازدید امروز : 144
 • باردید دیروز : 1,218
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 8
 • بازدید هفته : 144
 • بازدید ماه : 14,722
 • بازدید سال : 116,331
 • بازدید کلی : 956,866
 • کدهای اختصاصی