close
تبلیغات در اینترنت
برخی مفاهیم شهروندی کودکان
loading...

دانلود پاورپوینت کاراموزی و طرح توجیهی

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد بررسی تأثیر قصه گویی بر آموزش برخی مفاهیم شهروندی کودکان 6 ساله ی پسر پایان نامه رشته روانشناسی ، قصه گویی و تاثیر ان بر کودک ، اموزش و تربیت کودک ، دانلود پایان نامه ارشد علوم تربیتی  پیش دبستانی و رشته روانشناسی , Download the thesis Effect of storytelling on citizenship education children قالب فایل word  --- تعداد 198 صفحه --- به همراه پرسشنامه و تجزیه و تحلیل داده ها توسط نرم افزار spss  قابل استفاده دانشجویان رشته علوم تربیتی ، روانشناسی و…

توجه :

با سلام.ضمن خوش آمد گویی تمامی طرح های توجیهی توسط مهندس مهدی بنی حسن کارشناس دام و طیور نوشته شده است.امیدوارم مورد توجه قرار بگیرد.

درگاه پرداخت اینترنتی این وبسایت توسط درگاه واسط آرین پال   مورد تایید قرارگرفته است

لینک دانلود فایل بعد از پرداخت به صورت آنی باز می شود.

ایمیل پشتیبانی سایت  mahdipnut@yahoo.com

شماره تماس پشتیبانی سایت : 09191968068 فقط پاسخگو به پیامک (لطفا از تماس خودداری کنید)

ایدی تلگرام پشتیبانی : poshtibaniu@ 

مراحل خرید فایل مورد نظر  :

1.کلیک بر گزینه خرید.
2.وارد کردن اطلاعات نام و نام خانوادگی ، ایمیل و شماره تلفن همراه.
توجه پست الکترونیکی همان ایمیل می باشد.در صورتی که ایمیل شخصی ندارید ادرس mahdipnut@yahoo.com وارد کنید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب ( با کلیه کارت هایی که عضو شتاب هستند قادر به خرید هستید)
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر ( دانلود فایل آنی  و پس از پرداخت لینک دانلود باز می شود.)

در صورت هرگونه مشکل در خرید و دانلود فایل با شماره 09191968068 با پیامک در ارتباط باشید.(پاسخگویی فقط به پیامک )

کپی برداری جزیی و کلی از مطالب و قرار دادن آن در سایت های دیگر از نظر شرعی حرام و پیگرد قانونی دارد.
مهدی بنی حسن بازدید : 918 جمعه 10 ارديبهشت 1395 نظرات ()

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد بررسی تأثیر قصه گویی بر آموزش برخی مفاهیم شهروندی کودکان 6 ساله ی پسر

پایان نامه رشته روانشناسی ، قصه گویی و تاثیر ان بر کودک ، اموزش و تربیت کودک ، دانلود پایان نامه ارشد علوم تربیتی  پیش دبستانی و رشته روانشناسی , Download the thesis Effect of storytelling on citizenship education children
قالب فایل word  --- تعداد 198 صفحه --- به همراه پرسشنامه و تجزیه و تحلیل داده ها توسط نرم افزار spss 
قابل استفاده دانشجویان رشته علوم تربیتی ، روانشناسی و مشاوره برحسب سلیقه دانشجو
 
 
چکیده :
قصه و قصه گویی امروزه علاوه بر  روشی برای سرگرمی  و تفریح، شیوه ای برای  آموزش و یادگیری  کودکان است  و از آن در کلاس های آموزشی  و اتاق های بازی و خواب کودکان  استفاده می شود. از آنجا که استفاده از این شیوه  آموزشی یعنی قصه گویی، برای کودکان لذت بخش  و خوشایند می باشد ، لذا می توان از آن به  عنوان  شیوه  آموزشی مناسب برای یادگیری مفاهیم گوناگون در رابطه با  کودکان استفاده نمود.
هدف پایان نامه حاضر بررسی تأثیر قصه گویی بر آموزش مفاهیم شهروندی کودکان 6 ساله  پسر (پیش دبستانی) می باشد . روش انجام پژوهش ،نیمه تجربی  و طرح آن به صورت ، پیش آزمون و پس آزمون با دو گروه  آزمایش  و دو گروه کنترل  می باشد.جامعه ی آماری این پژوهش  شامل کلیه کودکان 6 ساله  پیش دبستانی   است؛ که از مجموع 13429 نفر در قالب 350  کلاس پیش دبستانی ، و 4 کلاس انتخاب شده ، که 2 کلاس از منطقه ی برخوردار  و 2 کلاس  از منطقه ی کمتر برخوردار، به صورت نمونه گیری خوشه ای  چند مرحله ای  برگزیده شد. در این تحقیق چون  واحد نمونه گیری  کلاس است  تعداد نمونه های  هر کلاس (14 نفر)،  در مجموع 56 نفر به عنوان نمونه می باشند .برای اجرای پژوهش  از آزمون محقق ساخته  مفاهیم شهروندی استفاده شده که  روایی آن مورد تأیید استاد راهنما و مشاور  و کارشناسان رسید  و پایایی آن  با روش باز آزمایی 88/0به دست آمد. از گروه های آزمایش  و کنترل ، آزمون مفاهیم شهروندی  کودکان ، پیش آزمون  به عمل آمد ؛ سپس متغیر مستقل  که شامل  12 قصه بود و بر 6 مقوله  مفاهیم شهروندی  تأکید داشت ، به مدت سه هفته  توسط پژوهشگر  بر روی گروه های  آزمایش اجرا گردید  و گروه کنترل  از نفوذ  چنین عاملی محفوظ نگه داشته شد. سپس مجدداً  از دو گروه آزمایش و کنترل،  آزمون مفاهیم شهروندی  کودکان ،پس آزمون گرفته شد. بعد از جمع آوری داده ها  از شاخص های توصیفی  و در بخش آمار استنباطی  از آزمون تحلیل واریانس  چند متغیره  و  آزمون تحلیل کواریانس استفاده شد و نتایج به دست آمده از پژوهش بیانگر آن است که، قصه گویی بر آموزش مفاهیم شهروندی کودکان 6 ساله پسر ( پیش دبستانی) تأثیر مثبت داشت.
 
واژگان کلیدی: قصه، قصه گویی ، آموزش، مفاهیم شهروندی ، دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد روانشناسی و علوم تربیتی پیش دبستانی
 
 
فصل اول طرح تحقیق
 
مقدمه: کارکرد قصه گویی تنها لذت بخشی و روش تخیل  و توانایی های شنوایی و کلامی نیست ، در کلاس درس از قصه گویی برای انتقال مفاهیم اجتماعی بهره می گیرند . قصه های تاریخی که وقایع گذشته را بازگو می کنند قصه هایی که آداب و رسوم و اعتقادات فرهنگی فرهنگ های گوناگون را به کودکان می شناسند،قصه هایی که مناسبت ها ، جشن ها و روز های مهم قومی  و ملی را به کودکان  عرضه می کند (قزل ایاغ،1385).
زبان قصه زبانی است سرچشمه گرفته از فطرت انسانی و دوست داشتن قصه ها و شنیدن آنها ،از طبیعت انسان برخواسته است.از آنجا که کودکان به فطرت نزدیکترند قصه و قصه گویی را دوست دارند و از آن تأثیر می پذیرند و می توان از آن به عنوان یک فن آموزشی و درمانی استفاده کرد (جمال زاده،1381).
 
فصل دوم ادبیات و پیشینه ی  تحقیق  
 مقدمه : مفهوم شهروندی به فرهنگ و ارزش های موجود در جامعه بستگی دارد و به معنای عام راهنمای زندگی کردن با یکدیگر را می توان از آن برداشت کرد (کدیور،1382).
آموزش شهروندی در بافتهای متفاوتی  مانند ابعاد سیاسی، اجتماعی و فرهنگی صورت می گیرد.شهروندی در بعد سیاسی ، به معنی مجموعه ای از حقوق و وظایف ذاتی در انسان است که مستلزم مشارکت جویی، احساس مسئولیت نسبت به جامعه و منافع عموم مردم است .آموزش شهروندی در بعد اجتماعی ،این آموزش به روابط متقابل بین اعضاء  جامعه، زندگی با گروه مربوط است . در بعد فرهنگی ، این آموزش برای آگاه سازی از میراث فرهنگی مشترک مربوط است که آن جامعه را از جوامع دیگر متمایز می کند.
 
 
فصل سوم روش اجرای تحقیق
مقدمه پژوهشگر در این فصل به بررسی روش انجام پژوهش و مراحلی که عملاً در انجام پژوهش صورت گرفته است می پردازد.
با توجه به هدف پژوهش که بررسی  تأثیرقصه گویی بر آموزش مفاهیم شهروندی کودکان 6 ساله پسر است به نوع و روش انجام تحقیق،جامعه ی آماری ،روش نمونه گیری ،ابزار گردآوری اطلاعات،طرح تحقیق و روش های آماری تجزیه و تحلیل داده ها پرداخته می شود.
 
نوع و طرح تحقیق:
نوع تحقیق نیمه تجربی و طرح تحقیق به صورت پیش آزمون و پس آزمون با گروه کنترل و استفاده از روش گزینش تصادفی  می باشد.چون امکان تصادفی بودن کامل نمونه با تردید همراه است لذا طرح نیمه تجربی تلقی شده و سعی شده است که حتی المقدور به تصادفی نزدیک باشد.
در این تحقیق گروه آزمایش و کنترل کودکان 6 ساله پسر می باشند که متغیر مستقل متشکل ازقصه هایی بود که طی سه هفته بر روی گروه آزمایش اعمال گردید و گروه کنترل از اثر نفوذ چنین عاملی  محفوظ نگه داشته شد.
 
 
ابزار و روش گردآوری داده ها:
در این تحقیق از پرسشنامه محقق ساخته برای سنجش میزان یادگیری مفاهیم شهروندی کودکان پیش دبستانی  استفاده شده که شامل30 سؤال می باشد.15سؤال مربوط به آشنایی  با قوانین  و مقررات راهنمایی رانندگی  و 15 سؤال مربوط به آموزش  حفاظت از محیط زیست است. و بر اساس 6 مقوله ی مربوط به مفاهیم شهروندی تهیه شده است که در جدول شماره(3-3)به آن اشاره شده است.و در جدول شماره 2 مقوله های آموزشی  شهروندی به همراه نام 12 قصه ذکر شده. همچنین این پرسشنامه شامل30 سؤال می باشد که تعداد 15 سؤال مربوط به سطح دانش  و 8 سؤال مربوط به سطح مهارت و تعداد 7 سؤال مربوط به سطح نگرش اختصاص یافته.(به پیوست مراجعه فرماید.)
 
 
روایی پرسشنامه:
در پژوهش های تجربی  یک امرمسلم وجود دارد که بدون داشتن  داده های خوب ،نمی توان نتایج خوبی به دست آورد و شرط به دست آوردن داده های خوب،به طور کلی آن است که شیوه ی اندازه گیری دارای اعتبار و روایی کافی باشد.
 روایی آزمون عبارت است از میزان کارایی آن برای اندازه گیری خصیصه ای که به منظور اندازه گیری آن خصیصه ساخته شده است (شریفی،1381،ص313).
ابتدا فرم اولیه پرسشنامه تهیه شد .کنترل ابتدایی جهت مشخص نمودن نکات مبهم توسط محقق صورت پذیرفت  وقبل از اجرای نهایی پرسشنامه ،جهت اطمینان از روایی آن،سؤلات پرسشنامه توسط اساتید راهنما و مشاور ونظر برخی کارشناسان و مربیان مراکز پیش دبستانی ،مورد بررسی و بازنگری قرار گرفت و پس از اصلاح نهایی، آماده اجراگردید.
به علاوه 12قصه متناسب با مفاهیم شهروندی کودکان( 1- آشنایی با قوانین و مقرات راهنمایی ورانندگی 2- حفاظت از محیط زیست)و گروه سنی کودکان توسط پژوهشگر انتخاب و تنظیم و زیر نظر اساتید راهنما و مشاور و برخی کارشناسان مورد بررسی و تأیید قرار گرفته است. 
پایایی پرسشنامه:
پایایی به  میزان دقت یک  آزمون اشاره می کند؛یک آزمون در صورتی دارای پایایی است  که اگر آن را در یک فاصله زمانی کوتاه،چندین بار، به گروه واحدی از افراد بدهیم نتایج حاصل نزدیک به هم باشند (سیف،1380،ص409).
برای به دست آوردن پایایی آزمون مورد استفاده از روش باز آزمایی استفاده شد.روش کار بدین صورت بودکه ابتدا از جامعه ی هدف،نمونه ای به حجم 20 نفر  با روش نمونه گیری  در دسترس  انتخاب شد، و آزمون که  شامل30 سؤال بود  روی آنها اجر شد.پس از گذشت 15 روز دوباره آزمون روی نمونه ی آماره مذکور اجراو نتايج ثبت گردید،همبستگی نمرات هر دو بار محاسبه وبدین گونه پایایی آزمون برابر با 88صدم به دست آمده است.
روش اجرای تحقیق:
اجرای این تحقیق دارای سه مرحله می باشد که عبارتند از:
مرحله اول:پیش آزمون؛قبل از شروع آموزش  با قصه ها در تاریخ (4/7/1388 )یک پیش آزمون شامل 30 سؤال در رابطه با میزان آگاهی  کودکان درباره مفاهیم شهروندی از دو گروه آزمایش و کنترل به عمل آمد و سپس نمره گذاری شد.
مرحله ی دوم:آموزش با قصه گویی در تاریخ(6/7/1388) قصه هایی که قبلاً توسط پژوهش گر متناسب با هدف ها و گروه سنی و با تأیید اساتید راهنما و مشاور وکارشناسان،برگزیده شد؛ که شامل 12 قصه  می باشد  که برای آموزش 6 مقوله ی مفاهیم شهروندی  تهیه شد و برای آموزش هر مقوله  دو قصه در نظر  گرفته شد . این قصه ها به مدت سه هفته  که هر هفته 2 مقوله از مقوله های آموزش مفاهیم شهروندی به ترتیب هفته ی اول  مقوله های 1) آشنایی با چراغ راهنمایی و رانندگی و چگونگی عبور از خیابان؛ با قصه های الف. خیابان شلوغ  و ب. یک روز ی دگمه هه.  مقوله 2) آشنایی با نکات ایمنی و رعایت قوانین و مقررات با قصه های الف. تاکسی شلخته ب. ماشین سیاه بوق بوقی،  آموزش داده شد.در هفته ی دوم مقوله های  (4و3) به ترتیب  3) آشنایی با پلیس،تابلو ها،محل عبور عابر پیاده ، با قصه های  الف. پلیس و ب. هیس ساکت و مقوله ی4)آشنایی با چگونگی حفظ و نگهداری از محیط زیست و گیاهان و حیوانات ، با قصه های  الف. درخت آلو ب. کوچه ی موش ها آموزش داده شد؛ و در هفته ی سوم مقوله های  (6و5) به ترتیب، 5)آشنایی با فعالیت و خدمات عمومی در رابطه با محیط زیست ، با قصه های  الف.یه چیز تازه ب. محله ی بی رفتگر و مقوله ی 6) آشنایی با حفظ و استفاده ی درست از موهبت هوای پاک وآب، با قصه های الف. اردک ها ب. چشمه ی خندان ، توسط پژوهشگر  آموزش و بر روی دو گروه آزمایش اجرا گردید.
مرحله ی سوم:بعد از آموزش هایی که  به کودکان در رابطه با  مفاهیم شهروندی(1- آشنایی با قوانین و مقررات راهنمایی ورانندگی 2- حفاظت از محیط زیست) در 6 مقوله که در جدول شماره ی(4-3) ذکر شده،باروش قصه گویی آموزش داده شد.بعد از 3هفته پس آزمون از گروه های  آزمایش وکنترل توسط پژوهشگر گرفته شد وبر اساس نتایج به دست آمده به بررسی تأثیر متغیر مستقل ،قصه گویی،برمتغیر وابسته آموزش مفاهیم شهروندی پرداخته شد.
روش تجزیه و تحلیل اطلاعات:
جهت تجزیه وتحلیل اطلاعات از آمار توصیفی واستنباطی به شرح زیر استفاده شده است.
شاخصهای آمارتوصیفی:میانگین،انحراف استاندارد، و ثبت تبیین ویژگی های نمونه.
آزمونهای تحلیل کواریانس  (AN/cova) به همراه آنالیز واریانس چند متغیره  به عنوان آمار استنباطی جهت بررسی فرضیه های پژوهش (یک فرضیه ی اصلی و دو فرضیه ی فرعی) استفاده شد.
 
بررسی تأثیر قصه گویی بر آموزش برخی مفاهیم شهروندی کودکان
دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد با موضوع :
بررسی تأثیر قصه گویی بر آموزش برخی مفاهیم شهروندی کودکان 6 ساله ی پسر
قابل استفاده دانشجویان رشته علوم تربیتی ، روانشناسی و مشاوره برحسب سلیقه دانشجو
قالب فایل word  --- تعداد 198 صفحه --- به همراه پرسشنامه و تجزیه و تحلیل داده ها توسط نرم افزار spss 
 
 
 
 
فصل چهارم تجزیه و تحلیل داده ها
 
مقدمه: تجزیه تحلیل داده ها ی جمع آوری شده به منزله پل ارتباطی برای رسیدن به نتایج پژوهش می باشد که در بخش چهارم گزارش آمده است . در این بخش از گزارش پژوهشگر به توصیف حجم نمونه بر اساس اطلاعات به دست امده پرداخته  و با اجرای  آزمون آماری در مورد معنا داری  رابطه ها و تفاوت ها به تعمیم  نتیجه به دست آمده  به جامعه ی مورد نظر  اقدام کرده است.
در این فصل از پژوهش با استفاده از نرم افزار spss در دو سطح توصیفی و استنباطی به تجزیه تحلیل داده های بدست آمده پرداخته شده است.
• در سطح توصیفی  شامل شاخص های آماری  توصیفی:میانگین،فراوانی،انحراف استاندارد و ...جهت تبیین ویژگی های نمونه استفاده شده است.
• در سطح استنباطی از آزمون تحلیل واریانس چند متغیره و آزمون تحلیل کواریانس جهت بررسی فرضیه های پژوهش(یک فرضیه اصلی و دوفرضیه ی فرعی) استفاده شده است.
 
فصل پنجم بحث و نتیجه گیری
 
مقدمه: زبان قصه زبانی است سرچشمه گرفته از فطرت انسان ها  و دوست داشتن قصه  ها و شنیدن انها  از طبیعت انسان،برخواسته  است.از آنجا که کودکان به فطرت نزدیک ترند قصه و قصه گویی را دوست دارند و از آن تاثیر می پذیرند و می توان  از آن به عنوان یک فن آموزشی ودرمانی استفاده کرد (جمال زاده،1381).
از آنجایی که بچه ها بیشتر از بزرگتر ها  به قصه علاقه دارند و بیشتر تحت تاثیر آن قرار می گیرند.با استفاده از قصه می توان بسیاری از مفاهیم را به کودکان آموخت و آنان را با مفاهیم گوناگون همچون مفاهیم شهروندی،مفاهیم علوم ریاضی و غیره آشنا نمود،همچنین به انها درس زندگی کردن و راه و رسم درست مواجه شدن با مسائل  و مشکلات زندگی را به کودکان آموزش داده و از آنجایی که می دانیم در قرآن کتاب مقدس، مسلمانان  از قصه به عنوان ابزار و شیوه ی مناسب  برای انتقال آموزه های دینی  استفاده شده  و این مهم ما را متوجه به این وسیله و شیوه ی آموزشی  ارزشمند و لزوم استفاده و بهره مندی از آن برای آموزش می نماید.
بی تردید آموزش مفاهیم شهروندی به کودکان در جوامع امروزی توجه خاصی می طلبد و لذا یکی از مهمترین ابزار ها و شیوه های آموزشی در دوران کودکی توجه به قصه و قصه گویی است  که از آن طریق می توان  بسیاری از مفاهیم شهروندی  را به کودکان آموخت و از آن بهره ی مفیدی گرفت.
هدف در پژوهش دست یابی به نتایجی است که قابل استفاده برای  متخصصان رشته ی مربوطه باشد، لذا این پژوهش  با موضوع بررسی تأثیر قصه گویی بر آموزش  مفاهیم شهروندی به کودکان برآن شده است از قصه گویی به عنوان روش بدیع برای آموزش مفاهیم شهروندی  کودکان(پیش دبستانی) بپردازد  و نتایج آن قابل استفاده برای کسانی باشد  که با کودکان سرو کار دارند.
این فصل در دو بخش ارائه می شود .بخش اول شامل بررسی و بحث و تبیین فرضیه های تحقیق و ارتباط تحقیقات قبلی با یافته های تحقیق حاضر است و در بخش دوم پیشنهادات و محدودیت ها ارائه می شود.
 
 
 
متن فوق تنها خلاصه ای از قسمت های پایان نامه بود.برای دانلود فایل اصلی،انلاین پرداخت کنید و انلاین دانلود کنید.
 
روش دانلود فایل :
 
1.کلیک گزینه خرید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت  پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر
 
قیمت:50 هزار تومان
 
 
 

ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط سحر محمدی راد در تاریخ 1395/7/22 و 2:43 دقیقه ارسال شده است

خوب بود.مخصوصا پرسشنامش.
من این پایان نامه را برای رشته علوم تربیتی استفاده کردم.


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
آموزش مراحل خرید فایل

مراحل خرید فایل مورد نظر  :

1.کلیک بر گزینه خرید.
2.وارد کردن اطلاعات نام و نام خانوادگی ، ایمیل و شماره تلفن همراه.
توجه پست الکترونیکی همان ایمیل می باشد.در صورتی که ایمیل شخصی ندارید ادرس mahdipnut@yahoo.com وارد کنید.
2.پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب ( با کلیه کارت هایی که عضو شتاب هستند قادر به خرید هستید)
3.کلیک بر گزینه ( بازگشت به سایت پذیرنده )
4.دانلود فایل مورد نظر ( دانلود فایل آنی  و پس از پرداخت لینک دانلود باز می شود.)

در صورت هرگونه مشکل در خرید و دانلود فایل با شماره 09191968068 با پیامک در ارتباط باشید.(پاسخگویی فقط به پیامک )
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
با عرض سلام و احترام خدمت شما کاربر عزیز. از اینکه وبسایت من رو برای خواندن انتخاب کردید از شما کمال تشکر را دارم.که افتخار دارم پایان نامه و پروژه های دانشگاهی را از طریق این سایت در اختیار شما سروران گرامی بگذارم. اميد است سير و سرچ در اين مجموعه افزايش بار اندوخته هاي علمي دوستان دانش دوست و پژوهشگر، را سبب شود در اين اثني ما را با رهنمود هاي ناب خويش راهنمايي نماييد. ایمیل: mahdipnut@yahoo.com 09191968068 فقط پاسخگو به پیامک
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 201
 • کل نظرات : 101
 • افراد آنلاین : 5
 • تعداد اعضا : 91
 • آی پی امروز : 42
 • آی پی دیروز : 121
 • بازدید امروز : 227
 • باردید دیروز : 557
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 1
 • بازدید هفته : 5,637
 • بازدید ماه : 16,317
 • بازدید سال : 163,261
 • بازدید کلی : 1,003,796
 • کدهای اختصاصی